Сирість в квартирі на першому поверсі? Давайте позбавлятися!

Сирість в квартирі на першому поверсі? Давайте позбавлятися!

Ваша квартира знаходиться на першому поверсі і про проблему з вогкістю ви знаєте не з чуток? Значить ця стаття спеціально для вас. Тому що в матеріалі нижче ми детально розберемо: чому на першому поверсі виникає підвищена вологість, в чому її небезпека, як ефективно з нею боротися і для чого використовують осушувачі повітря . Ми вивчили безліч форумів, щоб розповісти про найбільш дієві способи позбавлення від вогкості на цокольному поверсі, виходячи з перевірених порад самих мешканців. Це і багато іншого - в статті нижче. Читайте!

Читайте також: «3 способи визначити вологість повітря в домашніх умовах»


Чому з'являється вогкість в квартирах на перших поверхах?


Згідно відгуками на форумах, на підвищену вологість у квартирі на першому поверсі скаржаться жителі як старих хрущовок, так і сучасних новобудов. Тому дана проблема є актуальною для більшості людей, які володіють або орендують житло на цокольному поверсі. Звідки ж «приходить» волога?

Розглянемо основні причини появи вогкості на 1-х поверхах:

Погана вентиляція

Неправильно зроблена або засмічена вентиляційна система є основною причиною підвищеної вологості не тільки в квартирах на перших поверхах, а й розташованих вище. Тому що за допомогою вентиляції насичені вологою потоки повітря виводяться з приміщення назовні, осушуючи таким чином кімнату. Без неї - скупчуються всередині.

Слабке опалення

У недостатньо опалювальних кімнатах рано чи пізно з'явиться вогкість, чи то квартира на першому поверсі або останньому. Проблема в тому, що при поганому опаленні конденсат утворюється усередині приміщення, а не зовні.

*** Зверніть увагу: декоративні решітки на радіаторах зменшують тепловіддачу на 25%, а фарба на 10%.

Неправильне утеплення

Зовнішнє утеплення стін - досить поширений спосіб захисту стін квартири від промерзання, особливо на першому поверсі. Хоча послуга і недешева, недобросовісні будівельники можуть виконати її неякісно і з дешевого матеріалу. При таких умовах гроші на роботу і сировину будуть витрачені даремно.

Негерметичність швів, тріщини

Через тріщини в стінах та фундаменті, а також крізь погано закладені зовнішні шви атмосферні опади (дощ, сніг, іній, туман) просочуються всередину квартири.

Матеріал в тему: «Як ефективно позбутися від вогкості у ванній?»



Неправильно встановлений водостік

При неправильно зробленій водостічній системі або засміченнях в ній дощова вода не йде в злив, а потрапляє прямо на стіни, через які і «пробирається» всередину приміщення. Вологі стіни незмінно призводять до вогкості в квартирі на першому поверсі.

Погане вимощення

Недостатня ширина вимощення, а також наявність на ній тріщин дозволяють волозі підібратися до фундаменту і крізь бетон проникнути в квартиру на першому поверсі, провокуючи розвиток вогкості.

Затоплення підвалу

Через несправності в комунікаційних системах, тріщинах в спорудженні, неправильно зроблений водостік - в підвал потрапляє волога, яка сприяє появі вогкості в підвальних приміщеннях і далі вже в квартирах першого поверху.

Побутові фактори

Сушка білизни всередині приміщення (це часто буває, тому що квартири на перших поверхах часто будувалися без балконів), рясні готування страв, часте прийняття ванни, безліч вологолюбних рослин в будинку, наявність домашніх тварин і сама людина - приносять в будинок вологу.

Наявність поблизу штучних або природних водойм, а також відкриті ємності з водою в самому приміщенні (наприклад, акваріум) - також є причинами появи вогкості в квартирах на перших поверхах.

Корисно дізнатися: «Як визначити вологість по психометричнійй таблиці Ассмана?»



Небезпека вогкості в квартирах на перших поверхах


Плачучі вікна, поява на стінах цвілі і грибка, важкий затхлий запах в приміщенні - перші яскраві ознаки того, що вміст вологи в повітрі перевищує покладені норми (понад 60%). Якщо не почати вирішувати проблеми, наслідки можуть бути катастрофічними.

Радимо вивчити: «Чому« плачуть »вікна і як позбутися від конденсату раз і назавжди»

Тому що вогкість на першому поверсі призводить до:

погіршення самопочуття проживаючих в приміщенні людей;

почастішання проявів алергії і астми у хворих на дані недуги;

псування одягу, взуття, обробки приміщення і предметів інтер'єру;

скорочення терміну зберігання сипучих і інших продуктів харчування;

появі стійкого і неприємного запаху вогкості.

Де б вогкість не з`явилася, в квартирі на першому, другому чи іншому поверсі - від неї постраждають усі: від людей до шпалер на стінах.

Стаття в тему: «Як раз і назавжди позбутися від запаху сирості в будинку?»


5 способів позбавлення від вогкості на перших поверхах


Виходячи з причин виникнення підвищеної вологості і грунтуючись на особистий досвід самих мешканців перших поверхів, щоб прибрати вогкість в квартирі, потрібно:

Налагодити роботу вентиляційної системи

Очистити вентиляцію від сміття, встановити приточно-витяжні системи в кухні і ванній, поставити і регулярно використовувати витяжку (потужністю від 500 м3 / год). Справитися з засмічення навряд чи вийде самостійно, краще довірити цю роботу працівникам комунальної служби.

*** Не закривайте вентиляційні отвори меблями або іншими громіздкими предметами - вони повинні завжди залишатися відкритими.

Підключити додаткові прилади опалення

При індивідуальному опаленні такої проблеми не виникне, а якщо квартира на першому поверсі опалюється централізованою системою - слід встановити додаткові електроприлади. Важливо прогрівати хоча б ½ товщі стіни, щоб волога не конденсованих всередині. А якщо вибирати моделі з відкритими спіралями, вони, крім підігріву кімнати, будуть ще підсушувати повітря.

Крім використання техніки, для обігріву приміщення можна також зробити в кімнатах теплу підлогу, а в ванній повісити рушникосушку.

Утеплення стін зовні

Як правило, мешканці утеплюють тільки свою квартиру. Такий підхід споконвічно неправильний, так як в цьому випадку по краях утеплювача різко зміщується точка роси, йдучи всередину стіни. Тобто в місцях стику буде завжди збиратися волога, проникаючи в утеплену квартиру. Ідеальний варіант - домовитися з сусідами по стояку і утеплити будинок від верху до низу. Важливо також не економити на матеріалах і уважно підійти до вибору майстрів.

Загерметизувати всі зовнішні шви і закрити тріщини

Після усунення тріщин, а також якісного забивання зовнішніх швів, радимо також обробити поверхні протигрибковими засобами.

Рекомендуємо: «Як прибрати вологість в будинку народними засобами»


Зробити водостік і вимощення

Рекомендована ширина вимощення - від 1-го метра (повинна перевищувати ширину карниза мінімум на 20 см). Для зливу атмосферних опадів, радять використовувати закриті конструкції, де відведення вологи відбувається безпосередньо в каналізацію.

Повернути сухість в підвал

Затоплені підвали - часто зустрічаєма проблема, яка особливо гостро стосується квартир саме перших поверхів. Вирішити питання, без залучення працівників комунальної служби, не вийде. Тому в даному випадку обов'язкове залучення фахівців ЖЕКу.

Самостійно мешканці перших поверхів можуть зробити додатковий захист від вогкості шляхом гідроізоляції підлоги в квартирі (в ідеалі - ще й стелі в підвалі).

Робити регулярне провітрювання

Щодня відкривати вікна для провітрювання, щоб налагодити повітрообмін. Провітрювання дозволяє вивести з кімнат повітря, насичене вологою, і запустити свіжі маси. Зверніть увагу: мінусова температуру за вікном - не привід відмовлятися від провітрювання, слід відкривати вікна кожен день хоча б на 5-10 хвилин.

Встановити осушувач повітря

Побутовий осушувач повітря - ідеальний прилад для підтримки оптимального мікроклімату в квартирі. Саме ця техніка на «5+» справляється з вологою, що утворюється в процесі виконання звичайних побутових завдань і просто життєдіяльності людини. Пристрій автоматизований, ефективний, володіє низьким енергоспоживанням і багатим набором корисних функцій.


Робимо висновок: щоб позбутися від вогкості в квартирі на 1-му поверсі: 1. усуньте «діри» в будинку; 2. встановіть осушувач повітря. Відсутність щілин, хороша вентиляція і регулярні провітрювання не дозволять великому обсягу вологи збиратися в будинку, а з вологістю від побутових завдань легко впорається вологопоглинач. Наприклад, від таких надійних виробників, як: Mycond , Meaco , Trotec , Cooper & Hunter , Ballu та ін.

Дізнайтеся більше: «9 секретів профілактики вогкості в будинку або квартирі»

Потрібен правильний осушувач повітря - зв'яжіться з консультантами інтернет-магазину «Побут». Ми допоможемо підібрати вам прилад, який впорається з вологістю в квартирі саме на першому поверсі. Телефонуйте: (097) 586 81 58.



Сушка килимів та ковроліну в домашніх умовах


Якщо вологі стіни і підлога у будинку вирішення

Продаж осушувачів зі складу, обирай тут

Способи позбутися зайвої вологості в приміщенні. Статті, Відео, Порівняння, Досліди.

Позбутись плісняви та грибка просто!

9358
 Viber Telegram