Як прибрати вологість в будинку народними засобами?
Підвищена вологість в кімнатах квартири / будинку - досить поширена і при цьому дуже небезпечна проблема, вирішувати яку потрібно обов'язково і невідкладно. Чому?
Тому що вогкість в приміщенні:
Робить атмосферу в кімнаті неприємною і некомфортною для тривалого перебування.
Погіршує фізичне, емоційне самопочуття людей, що знаходяться в приміщенні.
Ослаблює імунну систему людини, особливо якщо проблема існує вже давно.
Сприяє виникненню і розвитку алергічних, бронхолегеневих захворювань.
Псує меблі, стінові та підлогові покриття, а також інші предмети інтер'єру.
*** Особливо згубний вплив підвищена вологість (тобто більше 60%) надає на маленьких діток і людей похилого віку.
Посилання на матеріал, де детально розглядається питання, чому з'являється вогкість в приміщенні - нижче. А ось як прибрати вологість в будинку за допомогою народних засобів, чому варто придбати для цієї боротьби вологопоглинач - розглянемо в цій статті. Читайте далі!
Більше інформації тут: «Чому виникає вогкість в квартирі та будинку: огляд причин»
14 народних засобів від вогкості в будинку, квартирі
Відразу варто сказати, що простіше, ефективніше і легше, в порівнянні з народними засобами, позбутися від вогкості - встановити в будинку / квартирі побутовий вологопоглинач . Це «розумна» техніка, яка підтримує рівень вологості на рівні, необхідному користувачеві. При цьому прилад працює повністю в автоматичному режимі, тобто не вимагає зусиль і часу власника житла. Іонізація повітря, безшумність, багатофункціональність і низька енерговитратність - додаткові плюси на користь вологопоглиначів.
Цей пристрій тільки підтримує вологість в рамках бажаного показника, але, якщо вогкість давно «оселилася» в будинку і вже видно сліди її перебування (цвіль, затхлий запах, грибок) - спочатку потрібно усунути наслідки, а потім вже на регулярній основі використовувати вологопоглинач.
Отже, переходимо до конкретних порад, як прибрати вогкість і результати підвищеної вологості в будинку або квартирі:
Прибираємо цвіль
Бура
Продукт природного походження, що займає лідируюче місце в рейтингу народних засобів по усуненню зайвої вологості. Речовина містить природний інгібітор цвілі, завдяки чому просто і швидко нейтралізує її. При цьому є абсолютно безпечним для здоров'я людини.
Як використовувати: потрібно розвести буру водою в пропорції 1:10, добре перемішати і за допомогою жорсткої щітки обробити даної сумішшю все уражені місця.
Мильний склад
Недорогий і простий народний засіб від вогкості в будинку і квартирі - розчин, приготований з води і тертого мила. Даний варіант є своєрідним натуральним антисептиком і застосовується, як правило, з метою профілактики.
Можна також зробити інший народний засіб: 0,5 кг господарського мила + 5 л води розмішати і закип'ятити. Після охолодження, цим складом кілька разів обробити проблемні місця.
Перекис водню
Цей антисептичний засіб ефективно справляється з вогкістю в будинку / квартирі і її наслідками. Його в чистому вигляді, не розбавляючи водою, розпилюють на потрібну ділянку. Потім необхідно змити речовину водою і витерти місце насухо.
Столовий оцет
Доступний народний засіб для боротьби з наслідками вогкості в будинку / квартирі. Для усунення шкідливих організмів, на уражену зону розпилюють оцет і через 1 годину змивають водою. Продукт має сильний їдкий запах, тому в процесі слід провітрювати приміщення.
*** З метою профілактики, процедуру рекомендують повторити через тиждень.
Мідний купорос
Засіб, що був дуже популярний під час існування Радянського Союзу, але сьогодні до сих пір часто уражені пліснявою поверхні знезаражують мідним купоросом. Для цього роблять розчин (10 г порошку на 10 л води) і покривають ним «шкідливі» зони.
*** У місці, де завдано склад, з'являється наліт блакитного кольору.
Нашатирний спирт
Щоб позбутися від цвілі і грибка, потрібно зробити суміш з води і нашатирного спирту (1: 1) і розпорошити її на місця скупчення шкідливих мікроорганізмів. Залишити склад на кілька годин, а потім стерти залишки вологою ганчірочкою.
Радимо вивчити: «Вологопоглинач при затопленні - 6 етапів ліквідації наслідків»
Марганець
Для осушення повітря, радять регулярно протирати стіни, підлогу і меблі слабким розчином марганцівки. Дана речовина, завдяки відмінним антисептичним властивостям, відмінно знезаражує поверхні і усуває затхлий запах.
Відбілювачі хлоровмісні
Дані засоби є справжніми «ворогами» цвілі, грибка та інших шкідливих мікроорганізмів. Для цього потрібно просто обробити заражену ділянку розчином з хлоровмісного відбілювача і води (1:10).
*** При роботі важливо використовувати респіраторну одноразову маску і гумові рукавички, щоб захистити органи дихання і шкіру від агресивного впливу хлору.
Харчова сода
Простий, недорогий за ціною і безпечний народний засіб, який також ефективно позбавляє будинок і квартиру від наслідків вогкості. Як використовувати: потрібно в 1-й склянці води розвести 1-у столову ложку соди, змочити в розчині губку і протерти нею проблемні ділянки (або обробити поверхні розпилювачем). Після цього слід змити розчин водою і нанести його знову, тепер вже не змиваючи. Повторний шар захищає від вторинного виникнення грибка.
Дізнайтеся також: «Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення»
Усуваємо вогкість і неприємний запах
Сіль
Кухонна сіль, яка є в будинку у кожного, володіє масою корисних в побуті «фішок», в тому числі і відмінними абсорбуючими властивостями. Продукт, будучи абсолютно нешкідливим для людини, добре вбирає вологу. Досить розставити по кімнаті відкриті ємності з сіллю і вона буде «витягати» з повітря рідину. Крім того, що речовина допомагає боротися з вогкістю в будинку і квартирі, вона також ефективно усуває неприємні запахи.
*** Підсушити кімнату можна також, встановивши в ній чашу або мішечок з цукром або кавовими зернами. А щоб підтримати сухість в шафі і одночасно з цим наповнити його неповторними ароматами кави - слід покласти кілька, загорнутих в тканину, зерен на полиці і ящики.
Ефірні масла
Ефірні масла наповнюють простір улюбленими ароматами: запахом освіжаючої хвої; легкими нотками морського бризу; п'янкими пахощами пишних квітів. Але, крім джерела приємного аромату, ефірні речовини допомагають позбутися від цвілі. Особливо ефективне масло грейпфрута і чайного дерева, які виділяються потужними дезинфікуючими і протигрибковими властивостями. Для даного способу необхідно додати кілька крапель олії в воду і протерти нею підлогу та інші поверхні.
Активоване вугілля
Необхідно розтерти 20-30 таблеток в порошок і змішати його зі 100 грамами солі. Отриману суміш насипати в чашу з широкою шийкою і розставити по кімнатах. Змінювати суміш слід один раз в тиждень.
Хлористий кальцій
Це народний засіб, який легко можна купити в аптеці, відмінно вбирає вологу. Як працює: порошкоподібний засіб потрібно насипати в широку відкриту чашу і поставити в кімнаті, де спостерігається вогкість. Хлористий кальцій після намокання можна висушити і використовувати повторно.
*** Порада: по можливості замініть кальцій хлористий негашеним вапном або деревним вугіллям.
Силікагель
Білі паперові пакетики з прозорими висушеними гранулами гелю традиційно додають в упаковку з новим взуттям, шкіряними виробами, текстильними речами і т.д. Їх можна розірвати, пересипати силікагель в ганчір'яний мішечок і розмістити їх в місцях скупчення вогкості (у ванній, на кухні, в шафі).
*** Щоб видалити затхлий запах з речей, можна: 1. замочити їх у воді з содою або в пральному порошку з оцтом (1 ст. л. оцту + 1 ст. л. порошку + 1 л води), а потім випрати; 2. випрати з порошком і 1 склянкою бури / білого оцту. Після того, як вони висохнуть, рекомендують пропрасувати їх по обидва боки. Але деякі речі (наприклад, шубу) доведеться віднести в хімчистку.
Корисна інформація: «9 секретів профілактики вогкості в будинку або квартирі»
3 поради «на закуску»
Щоб процедура позбавлення будинку, квартири від вогкості була 100% ефективною:
Перш ніж починати обробку уражених грибком або цвіллю місць розчином, радять спочатку нагріти зону до температури + 50 ° С, а потім висушити.
Не рекомендується наносити народні засоби від вологості на пофарбовані поверхні, тому що деякі з них «з'їдають» колір.
Профілактичну обробку поверхонь радять робити регулярно - це допоможе припинити проблему на початку.
Після усунення всіх наслідків вогкості, встановіть в будинку / квартирі новий сучасний вологопоглинач - і комфортний здоровий мікроклімат в приміщенні вам гарантований. Без витрати особистого вільного часу і сил.
Співробітники інтернет-магазину «Побут» знають все про те, як прибрати вогкість в квартирі або будинку за допомогою вологопоглинача ( 1-37 ° С / 5-35 ° С ), тому допоможуть вам вибрати правильний прилад (з нових або б / у моделей ) . Для уточнення деталей або замовлення, телефонуйте: (097) 586 81 58.