9 секретів профілактики сирості в будинку або квартирі

9 секретів профілактики сирості в будинку або квартирі

Сирість в кімнатах - часто поширена біда, з якою стикаються власники приватних будинків і квартир. Неприємний запах, розвиток шкідливої цвілі і грибка, важке сперте повітря - все це наслідки підвищеної вологості в приміщеннях (тобто понад 60%). Від занадто високого вмісту вологи погіршується самопочуття мешканців житла, псуються меблі та інші елементи інтер'єру. Загальний мікроклімат в кімнаті стає комфортним і не здоровим.

Корисно буде дізнатися: «Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення»

Щоб уникнути виснажливої боротьби з наслідками підвищеної вологості в будинку / квартирі (цвіллю, грибком на стінах, затхлим «ароматом»), краще виконати ряд профілактичних дій і не залишити вогкості жодного шансу. Саме про попереджувальні методи і піде мова в статті нижче. Читайте далі!

Як боротися з вогкістю і її наслідками, читайте тут: «Як знизити вологість в будинку ефективно, швидко і просто?»Профілактичний захист від вогкості в будинку, квартирі


Сирість може з'явитися в будь-якому приміщенні. Погана вентиляція, велика кількість люблячих вологу рослин, протікання в покрівлі або підвалі, недостатнє опалення - всього кілька причин, які підвищують рівень вологи значно вище норми. Тому ніхто на 100% не захищений від сирих кімнат.

Більш детально ми вже розбирали це питання, читайте: Чому виникає вогкість в квартирі та будинку: огляд причин

Але, якщо виконувати заходи по профілактиці, вогкість ніколи не «оселиться» в вашому домі чи квартирі. Що ж слід робити:

Використовувати осушувач повітря

Це прилад, який спеціально створений для поглинання вологи. Пристрій працює автоматично, оснащений безліччю зручних і корисних функцій, споживає мінімум електроенергії і є дуже простим у використанні. Досить купити осушувач повітря для дому / квартири , задати потрібні налаштування і насолоджуватися здоровим мікрокліматом.

*** Щоб визначити, який рівень вологості в приміщенні, використовуйте гігрометр. Цей прилад вимірює вміст вологи в повітрі і видає результат у відсотках. Продається пристрій в будь-якому будівельному або господарському магазині.

Підтримувати поверхні в сухості

Після прийняття ванни або душу, миття підлоги, інтенсивного готування страв та інших заходів, пов'язаних з парою і рідиною - радять відразу ж і насухо витирати всі поверхні.

*** До речі, щоб обмежити надходження вологи, при готуванні використовуйте кришки.

Встановити вентилятори, витяжки

В особливо «небезпечних» кімнатах будинку / квартири, які найбільш схильні до появи вогкості (кухні, ванній), важливо зробити хорошу систему вентиляції і витяжну системи. Якщо пристрої вже встановлені, потрібно стежити за їх коректної роботою, при необхідності чистити своїми силами або за допомогою працівників комунальних служб.

*** До речі, практично всі моделі нових осушувачів працюють в режимі «вентиляція», без осушення повітря.

Контролювати цілісність ущільнювачів на вікнах

Слід регулярно перевіряти ущільнювачі на пластикових вікнах. У разі, якщо вони прийшли в непридатність - замінити, адже через деформований матеріал неодмінно буде просочуватися волога.

Радимо також вивчити: «Осушувач повітря при затопленні - 6 етапів ліквідації наслідків»


Постійно робити провітрювання

Щодня, протягом хоча б 5-10 хвилин, необхідно провітрювати всі кімнати будинку або квартири. Бажано влаштовувати протяг. Навіть коли за вікном лютий мороз, слід на кілька хвилин відкривати вікна. Це запустить свіже повітря і забере зайві запахи, а також вологу.

Дослідити стіни і підлогу на наявність тріщин

Через щілини в стінах і підлозі просочується волога, тому слід регулярно перевіряти їх на появу тріщин і при необхідності відразу закладати.

Підтримувати якісне опалення

У приміщеннях, які погано опалюються в холодні сезони року, 100% буде сиро. Тому, якщо централізоване опалення не справляється в повному обсязі з прогріванням кімнат, необхідно встановити додаткові опалювальні електроприлади.

Перевіряти цілісність сантехнічних вузлів

Важливо постійно перевіряти труби і батареї на наявність пошкоджень, особливу увагу приділяючи місцям стику. Так як їх навіть незначне пошкодження гарантовано призведе до протікання і надалі до підвищеної вологості.

Контролювати обсяг прання

Не варто «збирати» брудні речі і потім влаштовувати грандіозний день прання (тим більше, якщо сушка проводиться у ванній або інших кімнатах будинку). Краще прати поступово, невеликими партіями, таким чином вдасться уникнути появи в один момент великої кількості вологи.

*** Для власників квартир без балконів, особливо рекомендують використовувати осушувач повітря 1-37 ° С / 5-35 ° С , який оснащений спеціальним для сушки білизни режимом.

При ремонті для оздоблення стін і підлоги радять використовувати природні матеріали, які не сприяють накопиченню вогкості в будинку і квартирі (на відміну від штучної сировини, наприклад, такої як пластик). Також варто подбати про гарну гідроізоляцію кімнат і обробку поверхонь протигрибковими засобами.


В інтернет-магазині «Побут» знають всі про вогкість в будинку / квартирі, а також про засоби і способи боротьби з нею. Зв'яжіться з нами і ми підкажемо, який осушувач повітря вибрати, скільки буде коштувати доставка і як швидко оформити покупку. Телефонуйте: (097) 586 81 58.

3364

Рекомендовані

 Viber Telegram