Чому виникає сирість в квартирі та будинку: огляд причин

Чому виникає сирість в квартирі та будинку: огляд причин

Сирість як в квартирі багатоповерхівки, так і в приватному будинку - поширена проблема, з якою постійно стикаються власники осель. Як зрозуміти, що рівень вологості в житловому приміщенні перевищує норму? Найбільш явними ознаками є: неприємний затхлий запах, поява грибка і цвілі на стінах, «плачуть» вікна.


Боротися з вогкістю в квартирі і приватному будинку слід обов'язково і негайно. Адже вона призводить до цілого ряду негативних наслідків, а саме:

погіршення загального самопочуття людей, що знаходяться в квартирі / будинку;

загострення алергічних реакцій, почастішання появи респіраторних захворювань;

руйнування і втрати кольору меблів і інших предметів побуту;

виникненню на стінах шкідливих грибкових утворень, цвілі;

псування друкованої продукції, одягу, взуття та аксесуарів;

відшаровування шпалер, штукатурки і фарби з поверхонь.

Сирість в квартирі та будинку, при якій на поверхнях вже з'явилася цвіль і грибкові утворення - показник того, що рівень вологості перевищує 65%. Саме при показниках в діапазоні 40-65% для мешканців осель і всіх предметів обстановки створюється оптимальний мікроклімат. Дізнатися чи відповідають показники нормі допоможе звичайний побутовий гігрометр, який продається в будівельному / господарському магазині.В квартирі та будинку в першу чергу вогкість «шкодить» виробам з дерева, шкіри та паперу!

Як найпростіше і ефективніше усунути проблему? Встановити спеціальний побутовий прилад - осушувач повітря , який самостійно буде підтримувати комфортний, встановлений вами, рівень вологи в повітрі.


*** Зверніть увагу: надто сухе повітря також надає несприятливий вплив на людину і складові інтер'єру. Для вирішення проблеми зайвої сухості радять купувати спеціальні зволожувачі повітря .


8 основних причин вогкості в квартирі та будинку


Від надлишку вологи псується все, але, безумовно, найважливіше - її вплив на людей. Сирість в квартирі і будинку - сприятливе середовище для розвитку небезпечних для здоров'я людини бактерій, які потрапляють в організм через дихальні шляхи і завдають шкоди «зсередини». Особливо схильні до негативного впливу маленькі дітки, люди похилого віку і страждають від алергічних / астматичних захворювань. Тому, повторимося - ігнорувати підвищення вологи в житлових кімнатах категорично не рекомендують.

   Корисний матеріал в тему: «Як знизити вологість в будинку ефективно, швидко і просто?»


Отже, довівши необхідність позбавлення від вогкості в квартирі / будинку, переходимо безпосередньо до головних причин її виникнення:

 Погана вентиляція

Відсутність або некоректна робота витяжки, погана тяга у вентиляційній системі, рідкісне провітрювання - привід до того, що в приміщенні накопичується волога і збільшується кількість вуглекислого газу. Як результат - мешканці відчувають себе некомфортно, підвищується втома і млявість, знижується уважність і концентрація.

Рішення: кілька разів на день провітрювати квартиру, регулярно використовувати витяжку при готуванні, залучити співробітників комунальних служб для перевірки і ремонту вентиляції.
 Протікання даху

Власникам приватних будинків і квартир на верхніх поверхах слід перевірити цілісність покрівлі і при необхідності усунути прогалини, через які вогкість відмінно пробирається всередину.

Рішення: самостійно або за допомогою кваліфікованих покрівельників полагодити або замінити на нове покриття даху.


 Затоплені підвали

У підвальних приміщеннях, де протікають труби, є щілини, зроблена погана гідроізоляція - рівень вогкості зашкалює. В кінцевому підсумку знизу волога неодмінно проникне в житлові кімнати, як би добре вони не були утеплені та відремонтовані.

Рішення: усунути джерело вогкості в підвалі своїми руками або за допомогою спеціалізованих майстрів.
Кімнатні рослини, що люблять вологу

Перш ніж прикрасити будинок або квартиру зеленню, з'ясуйте, як вона «відноситься» до вологи. Є рослини, які забирають зайву рідину з повітря, а інші, навпаки, вимагають частого поливу. Останні і призводять до появи вогкості.

Рішення: вибирайте для озеленення приміщень рослини, що сприяють нормалізації мікроклімату, в тому числі і рівня вологи.

Сушка білизни в кімнаті

Для приватних будинків питання, де сушити білизну зрозумілий - на вулиці. Що стосується квартир, як правило, це роблять на балконі або лоджії. Але якщо такі відсутні доведеться виробляти сушку безпосередньо в кімнатах. При цьому вся волога з білизни перейде в повітря і викличе підвищену вогкість.

Рішення: в процесі сушіння речей якомога частіше провітрювати кімнати і активно використовувати обігрівальні прилади. До речі, багато моделей осушувачів повітря мають опцію «сушка білизни», яка підтримує оптимальний мікроклімат навіть у таких складних умовах (наприклад, TROTEC TTK 40E , Cooper & Hunter СН-D016WDN6-40LD , GORENJE D 20 M ).Недостатнє опалення приміщень

Економити на опаленні можна. Бо якщо стіни не прогріваються повністю, вони починають сиріти, пліснявіти і покриватися грибком. Щоб знизити витрати на комунальні послуги, краще вкластися в утеплення квартири / будинку зсередини і зовні, що згодом дозволить опалювати менше і, отже, витрачатися менше.

Рішення: для квартир з централізованим опаленням, яке не дає достатньо тепла, радять встановлювати додаткові обігрівачі. У приватних будинках - просто не економити.


Велика кількість в обробці штучних матеріалів

Для облаштування квартири і будинки рекомендують використовувати природні матеріали, які є своєрідним контролером вологи в приміщенні. Гіпсокартон, натуральне дерево - відмінний вибір для житлових кімнат.

Рішення: по можливості краще прибрати пластик та іншу штучну сировину, яка «утримує» вологу всередині і підвищує вогкість.
Порушення теплового балансу

Перше свідчення того, що тепловий баланс в кімнаті порушений - конденсат на вікнах. Це пов'язано з поняттям «точка роси», коли при певній температурі водяна пара з повітря стає водою і випадає на поверхнях у вигляді конденсату. Точка роси безпосередньо залежить від температури і відсотка вологості в кімнаті. Чим тепліше і сиріше - тим вища точка роси в квартирі / будинку.

Наприклад: якщо в кімнаті + 20 ° С, вологість 65% - точка роси дорівнює +12,8. Тобто на всіх поверхнях з температурою рівною +12,8 і нижче буде з'являтися конденсат (див. Таблицю нижче).

Рішення: закрити тріщини і утеплити стіни, встановити вікна з більш товстим профілем, великим числом скла і системою вентиляції.

Таблиця по визначенню точки роси


Хочете раз і назавжди позбутися від вогкості в квартирі або будинку - телефонуйте в інтернет-магазин «Побут»: (097) 586 81 58 і ми допоможемо підібрати ідеальний для вашого приміщення осушувач повітря. Якщо немає можливості придбати новий прилад - запропонуємо вам б / у моделі або вітринний сток .

11100

Рекомендовані

 Viber Telegram