Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення

Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення

Підтримка рівня вологості повітря в межах норми є важливою умовою для приміщень будь-якого призначення. Відхилення від параметрів в більшу чи меншу ступінь тягне за собою ряд негативних наслідків, що впливають як на здоров'я людини, так і на навколишні предмети. 

Постійно дотримуватися норм «своїми силами» досить складно, так як є безліч причин, здатних моментально підвищити або знизити кількість вологи в кімнаті. Найпростіше контролювати рівень вологості повітря в квартирі, магазині і інших приміщеннях за допомогою осушувачів: побутових або промислових , які самі стежать, щоб мікроклімат відповідав нормі. Від вас потрібно тільки задати бажані параметри і насолоджуватися комфортними і здоровими умовами.

Що з себе являє вологість повітря і які норми повинні бути в різних приміщеннях - читайте далі.

Стаття в тему: «Чому виникає вогкість в квартирі та будинку: огляд причин»


Вологість повітря: що це таке


Вологість - показник того, наскільки повітряні потоки насичені водяними парами.

Вчені, розглядаючи даний показник, як правило, мають на увазі 2-а його вимірювання:

Відносна. Параметр, який показує відношення тиску пари фактичного до тиску пари насиченого. Тобто це той стан, при якому починається процес утворення конденсату.

Абсолютна. Показує, яка саме кількість води фактично міститься в повітрі. Вимірюється в грамах на 1 кубометр.

З медико-біологічної точки зору рівень вологості повітря характеризується, звичайно, за допомогою показника «відносна вологість», для встановлення параметрів і визначення якої використовують спеціальний прилад - гігрометр, який можна купити в звичайному будівельному магазині.

Радимо вивчити: «Як знизити вологість в будинку ефективно, швидко і просто?»


Норми вологості повітря в різних приміщеннях


Згідно практичних досліджень, норми встановлюються в залежності від функціонального призначення самого приміщення:


У квартирі і інших житлових приміщеннях

У холодний період року нормою вважається показник на рівні 30-45% (max 60%), а в теплі сезони параметри можуть варіюватися в діапазоні від 30 до 60% (max 60%). До речі, якщо ви є шанувальником зелені в квартирі, зверніть увагу, що найбільш поширені в наших широтах кімнатні рослини люблять вологість в межах 40-70%.

*** Фізіологи радять: незалежно від температури за вікном підтримувати (наприклад, за допомогою осушувача повітря від Ballu або Cooper & Hunter ) вологу в межах 40-60%, тому що в цих параметрах створюється максимально комфортний для людини мікроклімат.


У дитячій кімнаті

Для організму дітей, який гірше дорослого справляється зі шкідливими впливами навколишніх факторів, нормою вологості повітря є показники від 50% до 60%. При цьому рекомендована температура в приміщенні повинна бути не вище 24 ° С, інакше кімната перетвориться на справжні тропіки.

*** Але для малюків, які підхопили якусь інфекцію, в дитячій кімнаті радять трохи перевищувати норму - до 70%.
У приватних або громадських басейнах

Цим приміщенням сухість не загрожує. Тут одна, але велика проблема - вогкість, впоратися з якою на 100% здатний спеціальний осушувач повітря для басейну . Даний прилад підтримує вологість повітря на рівні 50-60%, яка вважається нормою.

*** Такі параметри є також допустимими для інших громадських центрів: тренажерних залів, SPA і салонів краси.


В офісному приміщенні

Допустимі норми вологості повітря в кабінетах співробітників компанії - 40-60%. Занадто велика «сирість» неодмінно призведе не тільки до погіршення самопочуття працівників і зниження продуктивності, але також псування документів і техніки.

*** Щоб проявити турботу про своїх співробітників, від яких безпосередньо залежить прибуток організації, і захиститися від псування майна, власники компаній встановлюють в офісах осушувачі 5-35 ° С або сучасні зволожувачі .
В аптеці

Безумовно, дотримуватися норм вологості повітря в аптеках, де зберігаються ліки - вкрай важливо. Адже при зайвої вогкості або сухості препарати можуть просто зіпсуватися, що призведе до фінансових втрат власника. Згідно зі встановленими Міністерством охорони здоров'я нормам, в аптеках повинна бути вологість повітря в межах 40-60%.У лікувальних центрах

В даному випадку враховується фізичний стан людей, який в період проходження лікування слабший, ніж у здорової людини. Виходячи з цього, в лікувально-оздоровчих центрах радять встановлювати осушувачі повітря на 40-55%.


Для музеїв, бібліотек, театрів і концертних залів та картинних галерей норма вологості повітря коливається від 40 до 60%. На виробництві показники залежать від того, яка продукція виготовляється. Але в будь-якому випадку більшість сучасних компаній встановлюють для контролю вологості промислові осушувачі 5-35 ° С .

Дізнавайтеся також:   «Адсорбційний осушувач - навіщо потрібен на виробництві заморожених продуктів»

Зв'яжіться з менеджерами інтернет-магазину «Побут» по телефону (097) 586 81 58 і ми підкажемо, який новий осушувач повітря допоможе вам підтримувати вологість повітря на рівні норми.

7997
 Viber Telegram