Як ефективно позбутися від вогкості у ванній?

Як ефективно позбутися від вогкості у ванній?

Ванна, як правило, є самим вологим місцем у всьому будинку або квартирі. Крім дискомфорту знаходження в приміщенні, постійна сирість створює ідеальні умови для появи і розвитку всіляких шкідливих утворень (цвілі, грибка). Більш того, все це супроводжується аж ніяк не приємними затхлими «ароматами».

Питання вирішення підвищеної вологості «відкладати в довгий ящик» категорично не рекомендується. Адже вона не тільки псує предмети обстановки і погіршує інтер'єр приміщення в цілому, але також негативно впливає на самопочуття мешканців житла.

Проблемі, як ефективно позбутися від вогкості і важкого запаху в ванній кімнаті, чому виникає підвищена вологість і навіщо радять купувати побутовий осушувач - присвячена ця стаття. Читайте далі!

Матеріал в тему: «Як знизити вологість в будинку ефективно, швидко і просто?»Чому з'являється вогкість у ванній кімнаті?


Щоб боротьба з підвищеною вологістю була ефективною, в першу чергу необхідно виявити «винуватців» її виникнення.

Розглянемо 5 основних причин, чому виникає вогкість у ванній:

Погана вентиляція

Швидше за все самостійно усунути проблеми з вентиляційною системою не вийде. Буде потрібна допомога фахівців. Однак, самостійно можна встановити канальний вентилятор з датчиком вологості / таймером, який добре збирає повітря зі всієї кімнати, попутно забираючи вологу. Але, зверніть увагу: монтувати прилад радять подалі від дверного отвору.

Недостатнє опалення приміщення

У погано опалюваній ванній кімнаті стіни і підлога холодні. Тому на їх поверхні, при використанні гарячої води, з'являється конденсат і, відповідно, виникає вогкість. Вирішити питання можна, встановивши теплу підлогу або додатковий обігрівальний прилад (наприклад, сушка для рушників).

Сушка білизни

Тільки що випрані речі, які сушаться у ванній, безумовно, є джерелом вогкості. Тому рекомендують сушити одяг на балконі, у дворі (якщо це приватний будинок) або включати при цьому спеціальний осушувач .

Відсутність провітрювання

Радять не закривати щільно двері в приміщення, залишаючи невелику щілину для повітрообміну. На ніч взагалі краще відкривати її повністю, так вогкість у ванній кімнаті не буде «накопичуватися». Можна також зробити в дверному полотні невеликі вентиляційні отвори.

Штучні матеріали

Саме штучна сировина (наприклад, пластик) сприяє підвищенню рівня вологості в будь-якому приміщенні. Тому, роблячи ремонт, по можливості варто використовувати природні матеріали.

*** Зверніть увагу: обклеювати стіни шпалерами також вкрай не рекомендується.

Що стосується неприємного запаху в ванній кімнаті - він виходить від утворену через вогкість цвіль.

*** Якщо ви тільки плануєте будівництво будинку, щоб скоротити ймовірність появи вогкості у ванній до мінімуму, радять зробити в кімнаті вікно або кватирку.

Важлива інформація: «Осушувач повітря при затопленні квартири - 6 етапів ліквідації наслідків»4 способи, як прибрати вогкість і її наслідки у ванній


Відразу варто сказати, що нормою, при яких людина відчуває себе добре і комфортно є показник в межах 40-60%. Сухе повітря у ванній кімнаті - це практично нонсенс, але, якщо таке трапилося, можна використовувати спеціальний зволожувач .

Дізнайтеся більше про норми вологості в статті: «Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення»

Що стосується вогкості і її наслідків у ванній кімнаті, позбутися їх можна за допомогою:

Побутової техніки

Ефективно, швидко і просто справляється з підвищеною вологістю осушувач повітря . Цей прилад спеціально створений для підтримки рівня вологи на заданому рівні. Тому для того, щоб осушити приміщення, досить виставити налаштування і потім періодично спустошувати бак з конденсатом (хоча, якщо встановити дренаж, вологопоглинач буде працювати безперервно).

Речовин, що містять хлор

Хлоровмісні розчини відмінно знищують затхлий запах. Для цього потрібно уражене цвіллю місце обробити засобом і залишити на кілька годин. Такий спосіб дозволяє позбутися від неприємних «ароматів» у ванній, але, на жаль, не вирішити проблему вогкості.

*** Столовий оцет, нашатирний спирт, розведений водою в пропорції 1: 1, і харчова сода з водою (1: 5) також допомагають в боротьбі з цвіллю.

Пароочищувачами

Гаряче повітря приладу, спрямоване на місця з цвіллю, не залишає шкідливим мікроорганізмам жодного шансу «на виживання». При необхідності обробку «гарячою парою» можна повторити.

Доброю витяжкою 

Дане рішення вимагає часу, праці і може навіть залучення кваліфікованих майстрів, але це зробити наполегливо рекомендують. Через витяжну систему буде йти не тільки вогкість, але також зайві запахи, створюючи при цьому хороший повітрообмін у ванній.

Робимо висновок: після усунення наслідків вогкості, найбільш дієвим способом підтримувати у ванній кімнаті ідеальний мікроклімат може тільки вологопоглинач .Загальні поради для боротьби з вогкістю у ванній «на закуску»


Як вже було сказано вище, у ванній кімнаті бажано постійно використовувати осушувач . Але, крім цього, є ще кілька слушних порад, які допоможуть створити в кімнаті затишний і здоровий клімат.

А саме:

Не забувайте постійно провітрювати приміщення (мінімум протягом 5-10 хвилин щодня).

Виконайте теплоізоляцію стін, особливо тих, які виходять в під'їзд / вулицю.

Після кожного прийняття ванни або душу, витирайте досуха всі поверхні кімнати.

Радимо також вивчити: «Чому виникає вогкість в квартирі та будинку: огляд причин»

Вибрати правильний осушувач для будинку або квартири, уточнити принцип роботи обладнання і отримати відповіді на інші питання, що стосуються вогкості у ванній кімнаті - допоможуть менеджери інтернет-магазину «Побут». Телефонуйте: (097) 586 81 58.

6444
 Viber Telegram