3 способи визначити вологість повітря в домашніх умовах
Вологість повітря в приміщенні безпосередньо впливає на фізичне і емоційне самопочуття людини, а також загальний стан його здоров'я. Навіть незначні відхилення від встановленої норми, яка повинна підтримуватися в рамках 30-45%, можуть призвести до появи ряду неприємних захворювань.
Щоб в квартирі або будинку створити здоровий і комфортний мікроклімат, важливо спочатку визначити рівень вологості в приміщеннях і при необхідності оперативно вжити заходів по його нормалізації. А як це зробити - розписано нижче. Читайте!
Корисний матеріал: «Як знизити вологість в будинку ефективно, швидко і просто?»
Норми вологості в кімнатах різного призначення
Для гарного самопочуття людини в житлових приміщеннях повинна бути вологість на рівні від 30% до 45%. Але дані показники можуть коливатися в більшу чи меншу ступінь, виходячи з призначення кімнати.
Наприклад, оптимальними параметрами вважаються:
Для дитячої - від 45% до 60%.
Для бібліотеки і кабінету - від 30% до 40%.
Для спальні - від 40% до 50%.
Для кухні, ванній, вітальні - від 45% до 60%.
Самостійно підтримувати потрібні показники вологості повітря досить складно, так як вони сильно залежать від зовнішніх факторів: пори року; погодних умов; ступеня обігріву; інтенсивності виконання домашніх справ; кількості осіб в кімнаті, кількості кімнатних рослин і т.д.
Тому, щоб полегшити завдання, користувачі встановлюють в будинку / квартирі побутові осушувачі повітря . У ситуаціях, коли в повітрі, навпаки, не вистачає рідини - використовують спеціальні зволожувачі . З цією «розумною» технікою вам не доведеться турбуватися про створення ідеального мікроклімату в кімнаті - прилади працюють в автоматичному режимі, безперервно підтримуючи вологу в межах норми.
Радимо вивчити: «9 секретів профілактики вогкості в будинку або квартирі»
Чому відхилення від норми небезпечні?
Ігнорувати проблему підвищення або зниження вологості повітря в кімнаті не можна. Конденсат на вікнах, важкий запах вогкості, поява на поверхнях шкідливих утворень - яскраві ознаки, що в приміщенні занадто сиро і негайно потрібно почати боротьбу.
Матеріал в тему: «Чому« плачуть »вікна і як позбутися від конденсату раз і назавжди?»
Адже сирість:
Створює ідеальні умови для появи і активного розмноження грибка, цвілі.
Сприяє загостренню алергічних реакцій, захворювань дихальних шляхів і серця.
Руйнує меблі, оздоблення стін, текстиль та інші складові інтер'єру.
Псує речі та взуття, а також насичує їх неприємним затхлим «ароматом».
У сухому кліматі також некомфортно перебувати і складно дихати. При нестачі вологи в атмосфері всі частинки пилу, бруду та інші мікрочастинки не осідають на поверхнях, а прямо потрапляють в людський організм через органи дихання. Крім цього, пересихають слизові оболонки, слабшає імунна система, порушується робота нирок, з'являється ризик розвитку дисбактеріозу.
Може бути корисно: «Осушувач повітря при затопленні квартири - 6 етапів ліквідації наслідків»
Як визначити вологість повітря в будинку або квартирі?
Існує кілька способів визначення, чи є в приміщенні показники вище, нижче або в межах норми.
Розглянемо 3 найпростіших методи, як визначити вологість повітря в домашніх умовах:
Визначення вологості повітря за допомогою приладу
1. Гігрометр
Спеціальний пристрій, що визначає вологість в приміщенні з точністю до 1%. Крім ступеня вмісту вологи в повітрі, сучасні моделі також визначають в кімнаті температуру, атмосферний тиск, час та інші параметри. Купити даний пристрій можна в будь-якому господарському / будівельному магазині.
Як виміряти вологість повітря в кімнаті без приладу?
2. Термометр
Якщо в будинку немає гігрометра, виміряти вологість у житловому приміщенні можна за допомогою звичайного спиртового / ртутного термометра. Похибка даних тут більше 1%, але приблизну картину прилад покаже.
Як це зробити:
Виміряти температуру в усіх кімнатах, залишаючи термометр в кожному приміщенні ≈10 хвилин, і записати дані.
Взяти шматочок тканини / вати, намочити у воді кімнатної температури і акуратно обмотати нижню частину приладу, де зібрано основний обсяг робочої рідини.
Обдувати вручну або за допомогою кімнатного вентилятора термометр до тих пір, поки температура в ньому не перестане падати. Дані також записати.
Відняти показання вологого приладу від сухого, різницю записати.
Використовуючи психрометричну таблицю Ассмана, знайти в вертикальному стовпці температуру сухого термометра, в горизонтальному - різницю, на перетині буде показник вологості в кімнаті.
наприклад:
сухий термометр показав +25 ° С, вологий - 20 ° С
визначаємо різницю: 25-20 = 5 ° С
знаходимо вологість - 63 ° С (сильно підвищена)
*** Порада: результати будуть точніші, якщо обмотувати термометр, що визначає вологість повітря, змоченою в дистильованій воді тканинною серветкою.
Матеріал в тему: «14 народних коштів від вологості в будинку і квартирі»
3. Стакан з водою
Цей спосіб дуже простий і швидкий, але результати досить приблизні і можуть сильно відрізнятися від показань, встановлених гігрометром.
Як визначити вологість повітря в кімнаті за допомогою склянки з водою:
У велику скляну ємність наберіть воду по самі вінця.
Помістіть тару в холодильник приблизно на півгодини, щоб охолодити рідину до + 5 ° С.
Дістаньте ємність і поставте в кімнаті подалі від кондиціонера і обігрівальних приладів.
На стінках скляної посудини відразу з'явиться конденсат. Саме з його допомогою і вийде визначити вологість у приміщенні. Якщо конденсат випарується за 10-15 хвилин - повітря достатньо сухе, якщо висушування займе довше 10-15 хвилин - вологість підвищена.
Якщо в атмосфері вміст вологи в межах норми - конденсат не збирається і дуже швидко випаровується.
Висновок. Після визначення вологості повітря, слід підвищити або знизити кількість вологи в атмосфері. Простіше, ефективніше і швидше за все з цими завданнями справляються осушувачі або зволожувачі .
А ось який прилад вибрати - допоможуть консультанти спеціалізованого інтернет-магазину кліматичного обладнання «Побут». Телефонуйте прямо зараз: (097) 586 81 58.