Як раз та назавжди позбутися від запаху сирості в будинку?
У вас гарний затишний будинок, в якому регулярно проводиться прибирання, підтримується чистота і порядок. Але утворений запах вогкості «псує всю картину» і в комфортних, з любов'ю обставлених кімнатах стало важко перебувати. Знайома ситуація? Тоді цей матеріал саме для вас. У статті ми детально розповімо: звідки береться запах вогкості, як його позбутися, що робити в разі форс-мажору і для чого використовують побутові осушувачі повітря . Подробиці - читайте далі!
Корисний матеріал: «Як визначити вологість по психометричній таблиці Ассмана?»
Чому в будинку або квартирі з'являється запах вогкості?
Якщо в будинку «оселився» навіть ледь вловимий запах вогкості - значить рівень вологості в приміщеннях точно перевищує межі норми (більше 60%). Сирість може з'явитися через цілу низку причин: погана вентиляція, тріщини в стінах, нечасте провітрювання, рясна сушка білизни, наявність відкритих акваріумом, протікання в системах комунікацій і т.д.
Дізнайтеся докладніше тут: «Чому виникає вогкість в квартирі та будинку: огляд причин»
Влітку, завдяки збільшенню кількості провітрювання і прогріванню кімнат сонечком, проблема підвищеної вологості рідко виникає. А ось в холодні сирі періоди року - таке питання є дуже актуальним серед власників приватних будинків і квартир.
Дізнатися, що в будинку підвищена вологість, можна по конденсату на вікнах , появі шкідливих утворень, деформації дерев'яних предметів і, звичайно, неприємного затхлого «аромату». Якщо вчасно не вирішити питання з підвищеною вологістю в будинку, запах вогкості «атакує» все навколо: шафи з речами і взуттям, текстильні елементи інтер'єру, обробку стін і т.д. Чим ще небезпечний такий «аромат» - читайте в наступному розділі.
Детальніше читайте в цій статті: «3 способи визначити вологість повітря в домашніх умовах»
Прихована загроза запаху сирості
Крім того, що вогкість має дуже неприємний і важкий запах, вона містить в собі десятки і навіть сотні мікроскопічних спор цвілі.
Ці суперечки через дихальні шляхи потрапляють в організм людини і викликають:
захворювання дихальних шляхів;
почастішання проявів алергії і астми;
частий головний біль і відчуття нудоти;
ослаблення імунної системи.
Особливо важко переносять вплив запаху сирості маленькі дітки і літні люди, які проживають в будинку. Тому, щоб створити в приміщеннях корисні і комфортні умови, при перших же появи затхлого аромату, потрібно приступати до позбавлення від нього.
Радимо прочитати: «9 секретів профілактики вогкості в будинку»
3 кроки, як прибрати запах вогкості в будинку і квартирі
У більшості випадків неприємний запах виходить від цвілі, тому перш за все потрібно механічним способом, за допомогою спеціальних засобів, видалити її. Але усунення цвілевих грибків - це лише часткове вирішення проблеми. Для того, щоб забути про ненависний ароматі раз і назавжди, потрібно виконати ряд інших заходів.
Отже, розглянемо докладніше, як позбутися від запаху сирості в будинку або квартирі:
Провести провітрювання
Хороший повітрообмін є основною умовою в боротьбі з підвищеною вологістю і, відповідно, запахом. При регулярному провітрюванні насичене вологою повітря виводиться назовні, замінюючись новими потоками. Але відкривати вікна потрібно не тільки, коли відчули в будинку неприємний аромат, а щодня, з метою профілактики (хоча б протягом 5-10 хвилин).
Усунути джерела
Підвищена вологість не виникає «на порожньому місці», обов'язково є причини її появи. Про всі можливі джерела вогкості, які провокують неприємний запах, описано в рекомендованій статті вище і тут - «Сирість в будинку: визначаємо, знаходимо джерела і усуваємо» . Тільки після повного видалення дір в будинку, боротьба з запахом вогкості увінчається успіхом.
Встановити осушувач повітря
Ця «розумна» техніка нормалізує мікроклімат в будинку, роблячи його корисним і комфортним для перебування людини. Для використання пристрою, потрібно просто поставити необхідний відсоток вологості і включити його. Далі осушувач повітря все робить сам: визначає за допомогою вбудованого гігростата рівень вологості, забирає зайву вологу, повертає в кімнату сухі і трохи підігріті потоки. Прилад функціонує автоматично, тому участь людини потрібна тільки для спустошення бака з конденсатом (але при установці дренажної системи, агрегат буде працювати безперервно).
Підводимо підсумки, як вивести запах вогкості в квартирі або будинку: усуваємо джерела підвищеної вологості; добре провітрювати приміщення (ідеально - зробити протяг) і встановлюємо осушувач повітря. Якщо немає можливості придбати новий прилад, можна купити більш доступну за ціною стокову техніку .
Важливо вивчити: «Як прибрати вологість в будинку народними засобами»
Як прибрати запах вогкості після форс-мажору?
Запахло вогкістю? Не завжди це через причину в будинку. Проблема може виникнути внаслідок непередбачених обставин. До форс-мажору можна віднести, наприклад, затоплення квартири сусідами чи прорив водопровідних труб. В цьому випадку волога не поступово просочується в будинок, а просто «вривається», як цунамі. Тут заходи вживати потрібно кардинально і швидко.
Як усунути запах вогкості після надзвичайної події:
Добре провітріть всі приміщення, зробіть протяг.
Ретельно просушіть всі речі, при необхідності винесіть їх на вулицю.
Позбавтеся від остаточно зіпсованих шпалер і предметів обстановки.
Увімкніть осушувач повітря, щоб швидше прибрати надлишки вологості.
Зверніть увагу: осушувач, звичайно, не зможе відновити обстановку в кімнаті, але допоможе максимально швидко прибрати вологість з повітря і тим самим запобігти появі затхлого запаху сирості.
Корисна стаття при форс-мажорі: «Осушувач повітря при затопленні квартири - 6 етапів ліквідації наслідків»
Встановлюйте в будинку або квартирі осушувач повітря , щоб забути про важкий запах вогкості і наповнити весь простір свіжими приємними ароматами. Для замовлення приладу, а також отримання безкоштовної консультації, телефонуйте в інтернет-магазин «Побут» за тел .: (097) 586 81 58.