Сирість в будинку: визначаємо, знаходимо джерела та усуваємо

Сирість в будинку: визначаємо, знаходимо джерела та усуваємо

Від ступеня вологості в будинку безпосередньо залежить чи буде мікроклімат корисним і комфортним або ж, навпаки, стане причиною виникнення шкідливих утворень, погіршення самопочуття мешканців, псування предметів обстановки і появи смердючого запаху.

Зайва вогкість, як і занадто сухе повітря - погано впливають на людей і всі елементи інтер'єру. Для житлового приміщення нормою вважається показник в діапазоні 40-60%, підтримувати який простіше і ефективніше всього допомагають сучасні пристрої: для підвищення вологості - зволожувачі ; для зниження - побутові осушувачі повітря .

Як визначити, що з вогкістю в будинку пора щось кардинально вирішувати, які причини появи зайвої вологи, як з'ясувати чи є джерела підвищеної вологості внутрішніми або зовнішніми і як усунути виниклі проблеми - детально описано в статті. Читайте далі!

Дізнайтеся також: «Осушувач при ремонті і будівництві - вища якість, коротші терміни»Сирість в будинку: розбираємо основні ознаки


Визначити, що в будинку «оселилася» вогкість, з якої негайно необхідно почати нещадну боротьбу, досить просто.

Досить звернути увагу на деякі явні ознаки підвищеної вологості, а саме:

Поява конденсату, льоду, паморозі

Лід, іній або конденсат, що виникли на різних холодних поверхнях - яскрава ознака того, що в будинку дуже волого, стіни недостатньо утеплені і тепле повітря з житлових приміщень через щілини йде назовні.

Руйнування дерев'яних елементів

Розпад і гниття виробів / конструкцій, зроблених з дерева - вказує на те, що вогкість в будинку є вже не «гостем», а постійним «мешканцем». При регулярному впливі підвищеної вологи на дерево відбуваються зміни сировини на біологічному рівні: воно стає м'яким, пухким, деформується і змінює колір. В кінцевому підсумку, якщо не вирішувати проблему за допомогою осушувача повітря або інших засобів, дерев'яний предмет або система просто розвалиться.

Неприємний затхлий запах

З підвищенням вологості запах стає сильнішим і важчим. Це може свідчити про те, що почали активно розвиватися шкідливі мікроорганізми (грибок, цвіль).

*** Грибок починає інтенсивно розмножуватися, коли вогкість в будинку дорівнює і перевищує 70%.

Радимо прочитати: «Як ефективно позбутися від вогкості у ванній?»


Сирі труби

Холодні труби, покриті конденсатом - кажуть про підвищену вологість в будинку. Щоб зрозуміти чи є вони вологими - досить просто провести по них рукою.

Зміна матеріалів

Сирість в будинку стає причиною того, що фактура, ступінь вологості і колір матеріалів змінюється. Вони кришаться, набухають, деформуються, знебарвлюються, а також покриваються тріщинами, бульбашками, кольоровими або темними плямами. Потемніння або плями від вогкості можуть бути різних відтінків: коричневого, оранжевого, чорного, білого, синього і зеленого.

На бетонних поверхнях порошкоподібні речовини і солі випадають через вологу, що випарувалася з поверхні бетону. Відколи з'являються внаслідок того, що в товщі матеріалу замерзла надмірна вологість.

Якщо на бетонному фундаменті будинку починає відшаровуватися штукатурка і руйнується сам матеріал - значить він не захищений гідроізоляцією і в порах бетону замерзла рідина.

Загальне відчуття вогкості

Коли вологість повітря сильно перевищує встановлені норми, відчути це можна, навіть без використання гігрометра. Перебувати в сирій кімнаті стає неприємно і некомфортно, дихати - важко. Саме тому осушувачі повітря, що працюють при зовнішній температурі 1-37 ° С / 5-35 ° С , користуються підвищеним попитом серед користувачів - вони створюють в будинку здорову і приємну атмосферу для проживання людей, а також оптимальні умови для збереження предметів інтер'єру.

Встановити відсоток вологості в будинку можна за допомогою спеціального приладу для визначення ступеня вогкості - гігрометра. Він недорогий і вільно продається в господарських магазинах. Але навіть якщо в житлових приміщеннях показання відповідають нормі, це не означає, що, наприклад, в підвалі і на горищі немає надмірної вологості.

Матеріал в тему: «Чому виникає вогкість в квартирі та будинку: огляд причин»Чому в будинку з'являється сирість: джерела і причини


Джерела підвищеної вологості в приміщенні можуть бути різними. Щоб боротьба з вогкістю увінчалася успіхом, важливо виявити всі «слабкі місця» вдома і усунути «діри».

Отже, розберемося детальніше, що служить джерелом появи в кімнатах надлишку вологості:

Людський фактор

За допомогою потовиділення, дихання людина сама випаровує чимало вологи. Наприклад, всього за одну годину сім'я, що складається з 3-4 чоловік, випаровує в приміщення до 200 мл рідини (за добу набігає майже 5 літрів).

Крім того, готування, прибирання, прийняття ванни і інші заходи, які є невід'ємною частиною побуту людини - служать додатковим джерелом вологості. Наведемо конкретні цифри: вологе прибирання випаровує з 1 м2 ≈150 мілілітрів; сушка білизни всередині будинку приносить 4-6 л; приготування страв і миття посуду - до 3 літрів (плюс ще 1 літр при готуванні на газу). Що стосується прийому душу - кількість вологи в атмосфері істотно збільшується щохвилини (за 5 хвилин 100 мл).

Наявність акваріума, відсутність кришок на посуді в процесі приготування їжі, велика кількість вологолюбних рослин в будинку - також погіршують ситуацію.

Магістральна волога

Джерелом вогкості в будинку можуть бути атмосферні опади (дощ, туман, сніг), волога з яких просочується всередину крізь щілини і тріщини. Несправності каналізації та водопровідної системи, дефекти покрівельного покриття і навіть незначні мікротріщини в ємностях з водою - неминуче призводять до появи вогкості.

Корисна інформація: «Осушувач повітря при затопленні квартири - 6 етапів ліквідації наслідків»


Волога, що переноситься повітряними потоками

Крізь щілини в будівельних спорудах, через відкриті вікна і двері, а також перекриття комунікації з потоком повітря, насиченого водяними парами зовнішнього середовища, в будинок проникає вологість. Саме з вулиці в приміщення потрапляє до 98% рідини. На інші джерела вогкості в будинку припадає лише 2%.

При неконтрольованому надходженні холодного зимового повітря, що містить знижений обсяг вологи, виникає зворотний ефект - осушення (до речі, із зайвою сухістю відмінно справляються ультразвукові зволожувачі ).

Для нормалізації рівня вологості важливо стежити за справністю і коректністю роботи вентиляції, витяжної системи.

Інтерстиційна волога

Пористі будматеріали (наприклад, бетон, дерево) містять у своїй структурі певну кількість вологи. За умови збільшення температури сировини, відсутність пароізоляції або виникнення в водяних парах різниці тиску - рідина з будівельних матеріалів може почати випаровуватися і, відповідно, осідати в кімнаті. Як результат - в кімнаті з'являється вогкість. Вихід - підтримувати утримувати рівень вологості в межах норми (наприклад, за допомогою осушувача повітря ).

*** Сезонні випаровування з будматеріалів можуть досягати за добу до 3-8 літрів рідини.

Капілярна волога

По мікроскопічним порам, наприклад, бетону і дерева з вологою зовнішнього середовища в будинок надходить капілярна волога. Вирішити проблему можна за допомогою нанесення розкриваючих капіляри засобіви або гідроізоляційних матеріалів.

Навіть фундаментна плита не стає перешкодою для проникнення в будинок вогкості з грунту. Зупинити вологу може прошарок з щебеню, крупного піску або гравію, а також шар гідроізоляції. Порушення гідроізоляції фундаменту може пропускати в житлові кімнати до 50 літрів рідини за одну добу.

Цікава стаття: «14 народних коштів від вологості в будинку і квартирі»Джерело вогкості знаходиться всередині або зовні - визначаємо тестом


Щоб дізнатися звідки надходять надлишки вологи, проведіть простий капілярний тест:

На підлозі або стіні в будинку знайдіть звологе місце.

Добре просушіть його ганчіркою або звичайним феном для волосся.

Візьміть шматок плівки або паронепроникного пластику і закрийте цю ділянку.

Зафіксуйте матеріал по периметру клейкою стрічкою, що не пропускає вологу.

По закінченню 2-3 днів вивчіть матеріал і поверхню під ним. Якщо волога зібралася на зовнішній поверхні пластика або плівки - значить джерело вогкості розташоване всередині кімнати, якщо знизу - проблема полягає в будівельній конструкції.

Боротися з вогкістю в будинку слід виходячи з причин її появи. Детальніше про це читайте в наступному розділі!

Важливо знати: «9 секретів профілактики вогкості в будинку або квартирі»


Ефективні методи позбутися від вогкості в будинку


Для кожного джерела підвищеної вологості існують свої варіанти вирішення проблеми:

Стіни

1. Нижні частини стін будинку захищають від вогкості такими методами:

Частини, до яких примикають дахи інших будівель, покриваються гідроізоляційним матеріалом і пристінним профілем з металу.

Під зовнішньою частиною стіни будинку повинен бути цоколь / фундамент висотою мінімум 60 см. У спорудах з більш низьким фундаментом низ захищається від бризок козирком. Крім цього, нижні 0,5 метрів стіни, зробленої або має обробку з мінеральної сировини, можна закрити водовідштовхувальним просоченням.

Слід залишати нижні частини зовнішніх стін відкритими. Тобто, наприклад, не варто складати біля них дрова або садити високі густі рослини. Відкриті стіни сохнуть природним чином, завдяки обдуванню вітром і прогріванню сонцем.

Не забувайте про вікна і двері будинку. Гідро-пароізоляції навколо них повинна бути зроблена правильно і якісно, плюс встановлений відлив з крапельниками.


2. Внутрішня пароізоляція

Головна мета пароізоляції стін зсередини будинку - попередити / знизити перенесення крізь паропроникні матеріали пари. Це важливо адже при зволоженні теплоізоляційної сировини його теплопровідність зростає в геометричній прогресії. Крім цього, слід вивчити пароізоляційні матеріали на наявність мікротріщин і пошкоджень. При необхідності усунути їх, щоб виключити проникнення всередину приміщення вологи з потоками повітря. Додатково радять захистити стіни будинку від зволоження, а будинок від вогкості, суцільним шаром фарби або штукатурки.


3. Зовнішнє оздоблення стін

Щоб захистити зовнішню обробку від перезволоження, слід робити внутрішні шари з матеріалів, які краще, ніж зовнішні, пропускають пар і тепло. В такому випадку обробка зовні не створюватиме «бар'єр» для природного перенесення через будматеріали пари.

Відсутність на уступах стін будинку захисних козирків, несправний водостік, уступи з поганим нахилом - є причинами потрапляння води на стіни і, отже, їх перезволоження.

 Волога земля під підлогою

Якщо в будинку є земля під підлогою, контролювати ступінь вогкості  за допомогою таких дій:

Провести ізоляцію грунту

Використовуючи бутил-каучукова / ПВХ плівку або бітумно-полімерну сировину потрібно вкрити в межах фундаменту ґрунт під будинком, з хорошим нахлестом зафіксувавши край матеріалу на внутрішній частині фундаменту. Між собою листи також необхідно склеїти, роблячи нахлест мінімум в 15 см. Для пальового фундаменту грунт ховається без фіксації матеріалу до паль. Щоб захистити гідроізоляцію від механічних пошкоджень - зверху робиться стяжка товщиною 50 мм або насипається шар піску товщиною 100 мм.

Зробити вентиляцію

Якщо ізоляція ґрунту відсутня, необхідно створити продухи із загальним перетином від 1/400 від квадратури підпілля (min площа перетину продуху - 0,05 кв. М). Для отримання наскрізної вентиляції, вони розміщуються один навпроти одного, але відстань від внутрішніх кутів фундамент не повинен перевищувати 90 см.

Зверніть увагу: в продухах немає необхідності, якщо ізоляція ґрунту зроблена правильно.

*** Порада: при спорудженні нового будинку краще не будувати підпілля, тому що вони є нераціональними як в конструктивному, так і в теплотехнічному плані.


Горище

При облаштуванні теплого горища слід простежити, щоб зазор для вентиляції був достатнім, була присутня конькова вентиляція, а також була проведена глуха підшивка звисів. Це дозволить захистити горищне приміщення будинку від вогкості і при цьому зберегти в ньому тепло.

Холодні горища вберегти від вогкості допоможуть побутові осушувачі ( Ballu , Meaco , Trotec , Celsius і ін.). Але перш, ніж встановлювати прилад, необхідно зробити хорошу вентиляцію, утеплити проходи через горище комунікації, усунути всі щілини і діри в горищних перекриттях.

*** Не менш 50% всіх вентиляційних отворів, на думку фахівців, має розташовуватися по відношенню до інших на один метр вище до верхівки.


Підвал, фундамент

Щоб знизити обсяг поступаючої через фундамент вологи потрібно:

Створити систему для збору атмосферних опадів з покрівлі і виведення рідини в зливну каналізацію

Рекомендують віддавати перевагу саме закритим конструкціям, де волога не збирається на грунті / відмостку, а відразу направляється в каналізацію.

Для відкритих систем радять поверх вимощення монтувати лотки для відводу води. Якщо в конструкції є системи для збору-відводу опадів - їх потрібно регулярно чистити від сміття (гілок, листя, бруду і т.д.).

Зробити на грунті нахил в напрямку від споруди

Ширину ухилу радять робити мінімум 1,5 метра (якщо підйом у будівлі дорівнює 7 см), але оптимальним є ширина в 3 метри (для підйому в 15 см).

Провести гідроізоляцію фундаменту

За допомогою полімерно-бітумних матеріалів зробити у вигляді наплавлення / наклейки гідроізоляцію всіх граней бетонних поверхонь, попередньо прогрунтувати праймером. Але не варто використовувати в даному процесі руберойд, так як цей матеріал дуже недовговічний (служить 5-7 років). Краще використовувати дренажні мембрани.

Рекомендуємо також прочитати: «Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення»


Монтаж козирка

Установка по периметру фундаменту захисного козирка захистить його від вологи, бризок і проникнення комах. Це також підвищить ступінь гідроізоляції стін від фундаменту.

Побудувати широке вимощення навколо будинку

Це допоможе знизити рівень обводнення ґрунтів, прилеглих до підвалу і фундаменту. Відмостку можна спорудити з бетону або використовувати більш доступні за ціною гідроізолюючі матеріали.

Зробити кільцевий дренаж

Побудувати кільцеву дренажну систему потрібно навколо фундаменту з відведенням опадів в колодязі, дренажні водойми або ж нижче по рельєфу. Радять побудувати як мінімум 2 кільця дренажних: один біля фундаменту, другий - біля краю вимощення.

Тримати фундамент

Щоб фундамент будинку добре провітрювався і не сирів - не варто складувати біля нього предмети (дрова, наприклад).

При будівництві нових будинків і закладці підземних конструкцій, фундаменту важливо прокладати утрамбовані подушки мінімальної товщини в 10 см із щебеню, крупного піску, гравію. Вони будуть розривати і знижувати капілярний підпір і, отже, захищати будинок від вогкості. Під фундаментну плиту постелити пінополістирол або гідроізоляцію, бетонні частини, що знаходяться в землі - захистити декількома шарами гідроізоляційного матеріалу.

Утеплений фундамент, подушка з піску і гідроізоляція - значно знижують кількість вологи, проникаючої з капілярним підсосом в плиту.

Буде корисно дізнатися: «Осушувач повітря: інструкція із застосування»


Вентиляція

Вентиляція грає провідну роль в провітрюванні приміщень і виведенні вологи з дому. У місцях, що особливо схильні до появи вогкості (кухня, ванна, санвузол) природної вентиляції недостатньо для видалення з кімнати усієї зайвої рідини. Тому в таких приміщеннях рекомендують встановлювати примусову витяжну вентиляцію.

*** Одній людині потрібно від 30 м3 свіжого повітря щогодини.

З провітрюванням же всього будинку, а також в боротьбі з вогкістю, ефективно справляється приточно-витяжна вентиляційна система. Якщо немає можливості встановити таку вентиляцію, можна забезпечити приплив повітря за допомогою клапанів на вікнах і стінах. Щоденне провітрювання протягом 5-10 хвилин - також ефективне в боротьбі з вогкістю в будинку.


P.S. І не забувайте контролювати внутрішні джерела вологи: протікання труб, рясне висушування білизни в приміщенні, тривале готування, безліч вологолюбних кімнатних рослин, відкритий акваріум і т.д.

Співробітники інтернет-магазину «Побут» знають, що простіше і ефективніше позбутися від вогкості, а також підтримувати в будинку ідеальний мікроклімат допомагає осушувач повітря. Ми докладніше розповімо вам про пристрій і допоможемо вибрати правильну модель з нових або б / у приладів . Телефонуйте: (097) 586 81 58.Типи вологості і навіщо потрібна система осушення повітря


Що робити коли висока вологість в квартирі

Купуйте осушувачі повітря без посередників

Все про осушення приміщення. Статті, Відео, Порівняння, Досліди.

Краще рішення - це осушувач повітря. Відгуки. Відео огляди тут - Побутові осушувачі повітряПромислові осушувачі повітря180+ статті по усуненню вологості в приміщенн
17795
 Viber Telegram