Навіщо потрібен в будинку осушувач повітря?

Навіщо потрібен в будинку осушувач повітря?

У сучасному світі, осушувачі повітря почали набирати свою популярність відносно недавно. Проте, за такий короткий проміжок часу, практично у кожного другого жителя нашої країни в будинку розташований надійний осушувач, який не просто дозволяє збалансувати підвищений рівень вологості повітря, але і позбутися від цвілі або грибка. При цьому, не кожен знає про те, навіщо ж сучасній людині в будинку необхідний осушувач повітря. Про це, власне, і піде мова в сьогоднішній статті.

Підвищений рівень вологості повітря в приміщенні являє собою досить серйозну проблему більшості. Більш того, варто звернути увагу на те, що через підвищену вологу, в квартирі з'являється або цвіль, або грибок. Не багато знають, але грибок і цвіль не просто можуть сильно зіпсувати меблі і речі в квартирі, але і негативно вплинути на загальний стан організму людини в цілому. Тому, спочатку слід зрозуміти причину появи грибка, а вже пізніше розбиратися, як цю проблему можна вирішити.Через що рівень вологості повітря підвищується?

Погана вентиляція. По-перше, варто розуміти, що в будинках побудованих ще за радянської влади вже давним-давно треба поміняти всю вентиляційну систему. Але, на жаль, для нас такі рекомендації поки недоступні через високі ціни на вирішення даних проблем. Тому, найбільш явною причиною появи плісняви на поверхні, можна назвати саме жахливу і нестабільну вентиляцію в квартирі або будинку.

Нещодавно поставлені пластикові вікна. Як і в попередньому випадку, дану проблему часто можна зустріти саме в старих будинках, побудованих як мінімум в минулому столітті.

Затоплення і некоректна просушка стін. Не секрет, що після затоплення, всі стіни і меблі в квартирі як ніколи потребують ретельної просушки, але як правило, ніхто з людей практично не знає як вирішити дану проблему. Зрештою, якщо ви не змогли коректно позбутися від вологості в приміщенні від затоплення, то швидше за все на ваших стінах утворюється цвіль або грибок. Варто зазначити, що у випадках, коли сталося затоплення, і сильно постраждали стіни та меблі, волога залишається ще протягом кількох місяців, а це дуже великий термін, враховуючи, що цього часу достатньо для утворення цвілі.

Величезні ванни в будинках. Найчастіше, саме прийняття ванни забезпечує в кінцевому підсумку появу грибків на стінах через відсутність хорошої витяжки, іншими словами, поганої вентиляційної системи у ванній кімнаті.

Погано утеплена зовнішня сторона стін. Дану проблему найчастіше можна зустріти саме в зимовий період часу, коли приміщення повністю опалюється, а стіни, якщо вони погано утеплені – холодні. В кінцевому результаті утворюється точка роси, яка з'являється саме в квартирі, названа конденсатом.

Будинок розташований біля теплотраси і його обігрів йде саме від неї. У сучасному світі досить нерідко можна зіткнутися з тим, що весь будинок опалюється саме від теплотраси, через що, власне, і відбувається поява конденсату в квартирі. Можна нерідко зустріти саме на перших поверхах таких будинків.

На сьогоднішній день існує величезна кількість найрізноманітніших методів боротьби з підвищеним рівнем вологості повітря в приміщенні та позбавлення від грибку. Але на жаль, як би нам не хотілося мислити позитивно, видалення конкретного грибка в приміщенні не гарантує позбавлення від нього назавжди, оскільки тут вже необхідно більш ґрунтовно зайнятися цією справою. Звичайно, можна легко і швидко видалити грибок, але збалансувати підвищену вологість у квартирі вам навряд чи вдасться без застосування професійних технологій.

Але не варто переживати, якщо грибок в будинку вже почав себе проявляти, в таких випадках, найкраще буде негайно приступити до усунення шкідливого грибка. Потрібно звернути вашу увагу на те, що появу цвілі в квартирі зупинити можна, тільки якщо повністю позбутися її. При цьому, вживати заходів слід відразу ж, оскільки, з плином часу це загрожує появі і поширенню цвілі або грибка по всій квартирі. Вище ми вже говорили про те, що поява цієї зарази в будинку не тільки негативно позначається на самопочутті самих мешканців, але й призводить до появи дуже неприємних запахів, псує будівельні матеріали і весь ремонт вцілому, чого, звичайно ж нам би не хотілося допускати. Також, перед тим, як самостійно приступити до усунення грибка і цвілі, необхідно буде звернутися до фахівця в даному питанні щоб той не тільки допоміг позбутися від грибка, але дав рекомендації щодо підтримання приміщення з нормалізованим рівнем вологості повітря. Тому, рекомендується використовувати саме осушувач повітря для квартири, щоб не допускати появу найрізноманітніших грибків на стінах.

Як самому визначити рівень вологості без гігрометра?

Зараз ми розглянемо всі можливі ознаки підвищеного рівня вологості повітря в квартирі, а саме:

• Неприємна вогкість і відповідний противний запах в приміщенні.

• Важке повітря в будинку (в такому приміщенні стає нелегко дихати).

• Білизна після прання дуже довго сушитися.

• На шкірі у людини утворюється неприємна липкість.

• Вікна в квартирі при приготуванні їжі або прийнятті ванни постійно запотівають.

Таким чином, якщо ви помітили хоча б кілька подібних тривожних симптомів у себе в квартирі, то не ігноруйте цей факт, швидше за все, ваша квартира потребує негайного осушенні від підвищеного рівня вологості повітря. Звичайно ж, щоб знизити вологу у приміщенні не завжди доводиться купувати незрозумілу техніку. Особливо легко це зробити саме в зимовий період часу, коли просто провітрюючи приміщення, ви зможете запобігти безлічі таких симптомів, що сигналізують нам про те, що в квартирі підвищується рівень вологості. Але якби все було так просто. На жаль, навіть незважаючи на те, що взимку холодне повітря поступає в приміщення тепле балансує рівень вологості, все одно після закінчення провітрювання, градус в квартирі швидко підвищується, якщо звичайно ж не залишати вікна відкритими всю зиму. Тому, навіть виходячи з невеликих симптомів, які говорять нам про підвищену вологу в приміщенні, слід негайно купити осушувач повітря. Варто також відзначити, що в літній період часу ситуація ще гірша, ніж взимку. Все тому, що тепле повітря, яке надходить в приміщення в літній період, має властивість утримувати в собі в п'ять разів більше вологи, ніж взимку. Тому, якщо ви захочете провітрити квартиру влітку, то з більшою ймовірністю ви тільки підвищите рівень вологості повітря.

Таким чином, щоб правильно і швидко вирішити подібні проблеми, більшість людей застосовують спеціальні побутові осушувачі повітря. Це свого роду кліматична техніка, що дозволяє балансувати підвищений рівень вологи в будинку.

Побутові осушувачі повітря мають цілий ряд позитивних сторін на відміну від звичайних осушувачів, а також дуже прості в експлуатації, що дозволить навіть найменшому члену сім'ї розібратися з управлінням і включити пристрій. При цьому, абсолютно всі сучасні побутові осушувачі повітря є автономними пристроями. Тобто мешканцям квартири не доведеться відстежувати роботу приладу, оскільки в цьому немає ніякої необхідності. Варто відзначити, що максимум того, що вам доведеться робити з осушувачем, це іноді протирати на ньому пил і перевіряти бак для збору конденсату. Більш того, спеціальних налаштувань більшість осушувачів не мають, оскільки дозволяють швидко і легко почати свою роботу без зайвих проблем. Також, практично всі розробники даної техніки подбали про те, щоб пристрій самостійно міг запобігти будь-якій непередбаченій ситуації. Наприклад, прилад не почне свою роботу в тому випадку, якщо той же бак для збору конденсату буде переповнений, він включиться тільки після того, як бак буде спустошений. Навіть у тих випадках, коли в квартирі відбудеться стрибок напруги, то осушувач самостійно припинить свою роботу до моменту, поки подача електрики не стабілізується. Саме завдяки своїй автономності, простоті у використанні і безпеці, багато сучасних людей придбають побутовий осушувач повітря, що багато в чому забезпечує їм постійну нормалізацію підвищеного рівня вологості повітря в приміщенні.

Трохи рекомендацій

Не всі знають, який повинен бути рівень вологості повітря в приміщенні, тому зверніть увагу, що в звичайних житлових або громадських приміщеннях, рівень вологості повітря не повинен перевищувати близько 60%. Оскільки це сама оптимальна вологість, при якій на стінах не буде утворюватися конденсат, отже, і не розмножується цвіль з грибком.

Також варто згадати і таку функцію, як таймер. Завдяки таймеру, господарі квартири зможуть з особливою легкістю встановити режими роботи пристрою і спокійно відправитися на ту ж роботу. Оскільки після закінчення часу, пристрій самостійно вимкнеться і не варто боятися, що з ним що-небудь станеться, поки господарів немає в будинку.

Далі, ніколи не забувайте перевіряти бак з конденсатом, особливо у випадках, коли вам про це сигналізує пристрій. Примітно також і те, що даний бак для збору конденсату необхідно міняти не частіше, ніж раз в 2-3 тижні. Більш того, практична кожна модель осушувача дозволяє підключити до баку спеціальний дренаж, який дозволить виводити конденсат відразу в каналізацію. В такому випадку взагалі не доведеться спустошувати бак.

Ну і на цьому, наша стаття добігає кінця. Будемо сподіватися, що дана інформація була корисна всім тим, хто тільки збирається придбати якісний та безпечний пристрій для боротьби з підвищеним рівнем вологості повітря в приміщенні. Також, хочемо нагадати вам про те, що на сторінках нашого інтернет-магазину, кожен бажаючий зможе придбати надійний осушувач повітря іноземного виробника за найвигіднішими цінами в Україні.

4046
 Viber Telegram