Осушувач повітря: навіщо він потрібен і як його вибрати?

Осушувач повітря: навіщо він потрібен і як його вибрати?

Осушувач повітря: навіщо він потрібен і як його вибрати?

Помітили, що у вашій квартирі або будинку часто накопичується волога, і особливо в осінньо-зимовий період? Деякі ділянки стін вже вкрилися грибком і цвіллю, пори яких негативно позначаються на вашому самопочутті? Побачили, що від рясної вологи на кухні або у ванній кімнаті починає псуватися меблі? Значить прийшов час купити осушувач повітря !


Обрати осушувач повітря

Чим небезпечна вогкість в квартирі?

Цікаво, що на сухе повітря наш організм реагує дуже швидко - з'являється першіння в носоглотці, спостерігається сухість шкіри, погіршується загальне самопочуття. А ось на підвищену вологість, в першу чергу, реагує наше житло. Яким чином? Неприємним запахом, сирої одягом в ящиках і шафах, «плачуть» вікнами і найстрашніше - появою цвілі і грибка. І тут навіть зіпсоване майно (відсирілі речі, книги, продукти, шпалери) йде на другий план. Адже цвілеві грибки, які дуже швидко з'являються в умовах підвищеної вологості, надзвичайно шкідливі для здоров'я! А позбутися від цвілі, якщо вона вже з'явилася, неймовірно складно.

«Критичний» період підвищеної вологості припадає саме на міжсезоння, коли на вулиці ще досить холодно і сиро, а в будинках відключають центральне опалення. Восени, навесні і влітку, коли опалення не функціонує, і батареї не сушать повітря, рівень вологості може підніматися до 90%. Тоді як взимку він зазвичай не перевищує 50%. Особливо страждають від підвищеної вологості власники приватних будинків, квартир на перших і в напівпідвальних поверхах, кутових квартир з неутепленими стінами. Якщо ж будинок розташований недалеко від водойми або басейну, рівень вологості буде ще вище.

Осушувач повітря - найпростіший і ефективний спосіб врегулювати рівень вологості в приміщенні. Для виробничих і складських приміщень, громадських басейнів існує спеціальна техніка - габаритні стаціонарні осушувачі. Для квартир і будинків виробники пропонують компактні і мобільні побутові моделі, які збирають всередину себе зайву вологу. З його допомогою можна поліпшити функції вентиляції, збільшити термін експлуатації будівлі в цілому, позбавити від запотівання вікон, врятувати і попередити псування майна і меблів від грибка і цвілі.

Навіщо потрібен осушувач повітря?

  1. За даними вчених в добу людина втрачає близько 900 грамів вологи. Це значення є оптимальним для самопочуття людини. У вологому приміщенні людина починає поглинати більше вологи, а втрачати менше. У підсумку, надлишки вологи залишаються в організмі, що значно погіршує самопочуття. Як наслідок - зростає навантаження на організм, причому страждає від підвищеної вологості саме серце, що небезпечно для «сердечників».

  2. У вологому середовищі прекрасно себе почувають і процвітають спори цвілі: грибкові освіти на стінах не тільки псують шпалери і зовнішній вигляд інтер'єру, але спори грибків здатні проникати в легені та інші органи людини, приводячи до різних захворювань, виявити які не завжди легко, що може привести до сумних наслідків для здоров'я людини.

  3. Підвищена вологість шкідлива для хворіють на астму, так як вона викликає спазми, набряки бронхів і, як результат, утруднення дихання, що хворіють на остеохондрозами і артритами також важко переносять підвищений рівень вологості. При цьому багато видів цвілі відносяться до патогенних форм. Тривалі впливу можуть призвести до внутрішньої кровотечі, ураження нирок і печінки, емфіземи легенів.

Найчастіше, підвищена вологість стає причиною псування меблів, паркету і елементів інтер'єру, в тому числі і тому, що різні види цвілі прекрасно живуть і посилено розмножуються саме в умовах повішеною вологості. Якщо допустима вологість в квартирі перевищує більше 70%, неминуче зростання суперечка бактерій і грибків, які можуть оселитися на стінах або меблів (в першу чергу, мова йде від древесноразрушающіх грибах, які здатні перетворити дерево в труху за короткий проміжок часу) що може вести до дорогого ремонту.

Ще однією з згубних причин впливу підвищеної вологості повітря є швидка псування продуктів харчування. Швидке зростання цвілі на борошняних виробах, злежалі порошки і цукор, укорочений термін придатності продуктів харчування. Запліснявілі борошняні вироби і молочні продукти необхідно однозначно викидати цілком (так як вони мають пористу структуру, і цвіль поширюється не тільки на поверхні, але і в саму глиб продукту або мучного вироби). Тому в приміщеннях, де зберігаються продукти так важливо ретельно стежити за рівнем вологості.


Замовити розрахунок осушувача під Ваше приміщення

Види осушувачів повітря і їх принцип роботи

Адсорбційні осушувачі повітря. В основі принципу роботи такого осушувача лежать адсорбційні властивості деяких речовин і матеріалів (наприклад, силікагелю). Забороняється заносити в пристрій знаходиться сорбент, який вбирає зайву вологу, осушуючи повітря. Сорбент необхідно час від часу міняти. Одна з останніх новинок осушувачів цієї групи - роторні адсорбційні осушувачі. Пристрій оснащений повільно обертається двокамерним ротором, який перемішує сорбент. Через велику камеру (близько 85% обсягу ротора) продувається повітря для осушення. Через маленьку камеру - нагріте повітря для осушення сорбенту. Головним недоліком адсорбційних осушувачів вважається низька ефективність. Їх зазвичай використовують для осушення маленьких обсягів повітря - в гардеробних кімнатах, коморах, шафах, контейнерах для білизни.

Конденсаційні осушувачі повітря. Осушувачі повітря такого типу відмінно підходять для використання в квартирах і будинках. Більшість побутових домашніх осушувачів працюють саме за таким принципом - за принципом кондиціонера. У приладі є «холодний» і «теплий» радіатор (випарник і конденсатор). Вентилятор подає повітря на випарник, де він охолоджується. Утворюється конденсат, який стікає в спеціальний піддон або контейнер для збору вологи. Потім повітря спрямовується на конденсатор і нагрівається до температури на 3-5 градусів вище початкової і сухий видувається назад в приміщення. Головним недоліком осушувачів такого типу вважається необхідність регулярного видалення вологи з контейнера. Особливо, з огляду на той факт, що при заповненні резервуара прилад відключається автоматично.

Осушувачі з методом асиміляції. У цих приладах волога буде виходити на вулицю, а з вулиці почне надходити свіже повітря. Витрати при такому приладі будуть величезні, а для сильно вологих приміщень подібний осушувач не підійде. Особливість цього приладу заснована на правилі фізики - тепле повітря привертає до себе більшу кількість вологи, тому в такому приладі він просто виводиться за межі приміщення.

На що звернути увагу при виборі осушувача повітря?

Продуктивність осушувача повітря вимірюється в літрах на добу або літрах на годину і позначає кількість вологи, яку прилад здатний видалити з навколишнього середовища за одиницю часу. Це один з найважливіших параметрів при виборі осушувача для домашнього використання. Вибирати краще з «запасом» продуктивності, але теж без фанатизму. Продуктивність осушувача безпосередньо залежить від його потужності. А від неї залежить і споживання електроенергії в процесі експлуатації. Занадто слабкий по продуктивності прилад, навіть безперервно працюючи, просто не впорається з об'ємом роботи, на який не розрахований. А надто потужний осушувач швидко осушить повітря і далі буде просто витрачати електроенергію без потреби. Крім того, чим потужніший прилад, тим він більш шумно працює. Так що розрахувати продуктивність правильно - важливе завдання. Для точної відповіді бажано враховувати особливості мікроклімату конкретно вашого приміщення. Приблизно ж необхідна продуктивність осушувача повітря зазвичай розраховується за такою формулою: площа приміщення * на 0.7 = продуктивність в літрах на добу. Наприклад, якщо площа кімнати 20 м2: 20 * 0.7 = 14 (літрів на добу).


Обрати осушувач повітря

Обмін повітря - другий важливий параметр при виборі осушувача для домашнього використання. Він означає кількість повітря, проганяє через осушувач в одиницю часу. Позначається в м3 / год. Для ефективного видалення вологи необхідно, щоб прилад пропустив через себе весь об'єм повітря не менше 3-4 разів. Це означає, що для приміщення 50 м3 знадобиться осушувач з повітрообміном 150-200 м3 / год.

Рівень шуму. Оскільки ми говоримо про побутові осушувачах, які використовуються саме в житлових приміщеннях, рівень шуму при роботі приладу є дуже важливим показником. Якщо осушувач буде працювати в приміщенні, де знаходяться люди, вони не повинні відчувати дискомфорт від настирливого шуму. Середній показник рівня шуму побутового осушувача повітря коливається в діапазоні 40-45 дБ. Для порівняння, шум від роботи внутрішнього блоку кондиціонера приблизно 35 дБ. Щоб прилад не "заважав жити», рівень шуму не повинен перевищувати 45 дБ. Однак варто враховувати, що рівень шуму залежить від потужності і продуктивності осушувача. Є прилади, які працюють практично безшумно, а й ефективність таких пристроїв досить скромна - 7-10 літрів на добу.


Обсяг бака. Осушувачі з особливо великими резервуарами для збору вологи використовуються, зазвичай, для експлуатації в приміщеннях з серйозними джерелами вологовиділення (лазні, басейни, душові, підвали, льохи). Але і для використання в звичайній житловій кімнаті цей показник важливий. Оцініть приблизний обсяг води, який буде збиратися в баку. Якщо вологи буде багато, а резервуар малий, вам доведеться досить часто зливати воду.

Габарити, вага і спосіб установки. Вага і габарити осушувача будуть залежати від потужності і продуктивності. Потужні та ефективні промислові осушувачі - це практично завжди стаціонарний агрегат значних розмірів. Побутові осушувача для домашнього використання - це легкі і компактні прилади. У реченні виробників кліматичної техніки можна побачити осушувачі настінного монтажу. Вони компактні, легкі і цілком прийнятні для використання в житловому приміщенні. Але найпопулярнішими у побутовій групі пристроїв є мобільні пересувні осушувачі. Вони відрізняються невеликими розмірами, акуратним дизайном. Але найголовніше, такий прилад можна переміщати в разі необхідності куди завгодно.

Дизайн осушувача повітря. Незважаючи на досить компактні розміри (з невеликою пуф), побутової осушувач все одно буде на увазі - заховати його зовсім не вийде в силу особливостей роботи приладу. Тому дизайн осушувача повітря також вельми важливий параметр. Радує, що виробники пропонують великий вибір стильних і сучасних моделей, різних по дизайну і колірного рішення. Так що підібрати найбільш підходяще в ваш інтер'єр виріб не складе особливих труднощів.


Замовити розрахунок осушувача під Ваше приміщення


Який осушувач краще купити для боротьби з плыснявою і грибком


Які Осушувачі повітря найефективніші? Оберіть тут

Все про осушення приміщення. Статті, Відео, Порівняння, Досліди.

Краще рішення - це осушувач повітря. Відгуки. Відео огляди тут - Побутові осушувачі повітряПромислові осушувачі повітря180+ статті по усуненню вологості в приміщенн
8892
 Viber Telegram