Як визначити вологість по психометричній таблиці Ассмана?

Як визначити вологість по психометричній таблиці Ассмана?

Оптимальна вологість повітря в житловому приміщенні вважається в межах 45-60%. Але дані показники тримаються далеко не у всіх оселях. Сирий підвал, протікання в покрівлі, несправності систем комунікації, відсутність хорошої вентиляції, сушка білизни в приміщенні, рідкісне провітрювання, достаток штучних матеріалів і безліч інших факторів піднімають рівень вологості далеко за межі норми. Тому проблема з вогкістю є злободенною для багатьох власників приватних будинків і квартир.

Рекомендуємо: «Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення »

Якщо видимих ознак підвищеної вологості немає (наприклад, таких як грибок, цвіль), можна не відразу зрозуміти, що в атмосфері набагато більше вологи, ніж потрібно. Вчасно не виявивши проблему, ви даруєте всім шкідливим утворенням «час» для активного розвитку і проникнення в усі куточки будинку. Тому важливо своєчасно дізнатися про проблему і оперативно усунути її. Адже профілактика, як відомо, простіше і краще кардинальних рішень.

Але як визначити рівень вологості, якщо під рукою немає гігрометра або іншого спеціального приладу? Пропонуємо скористатися простим і перевіреним методом - виміряти обсяг вологи в повітрі за допомогою психрометричної таблиці Ассмана. Він хоч і не дає 100% точні результати, але загальну картину надає. Як це зробити - читайте далі.

Чи знаєте ви? Що перший волосний гигрометр був сконструйований ще в 1783 році вченим зі Швеції Орасіо де Соссюром, хоча працювати над даними винаходом почав в 1400 році знаменитий Леонардо да Вінчі.

Важливий матеріал: «9 секретів профілактики вогкості в будинку»Етапи визначення вологості в будинку по таблиці Ассмана


Щоб визначити рівень вологості в будинку або квартирі за допомогою психрометричної таблиці Ассмана:

Залиште термометр в кімнаті, де потрібно визначити вологість повітря, приблизно хвилин на 10 (подалі від вікон і опалювальних приладів). Запишіть показання термометра.

Потім оберніть низ термометра, де знаходиться основна частина ртуті, ганчірочкою, добре змоченою у воді кімнатної температури (для більш точних результатів радять використовувати дистильовану воду).

Підставте термометр під працюючий вентилятор або обдуйте його вручну. Тримайте пристрій під потоками повітря до тих пір, поки температура не перестане опускатися. Отримані дані запишіть.

З перших свідчень, які зняті з сухого приладу, відніміть дані вологого. Різницю запишіть.

Подивіться в Психрометричнутаблицю Ассмана, по вертикалі знайдіть показання сухого пристрою, а по горизонталі різницю даних. На перетині ліній і буде результат, тобто вологість повітря в кімнаті.

Наприклад, сухий термометр показав вам температуру 23 ° С, обмотаний вологою тканиною - 19 ° С, значить різниця становить 4 градуси. Дивимося в Психрометричну таблицю Ассмана, робимо перетин, визначаємо рівень вологості - 69%. Висновок - в приміщенні сиро і проблему потрібно негайно вирішувати. Як впоратися з підвищеною вологістю в будинку - дізнайтеся в наступному розділі.Як підтримувати вологість в квартирі, будинку на рівні норми?


Якщо в будинку сиро, перш за все потрібно знайти джерела, звідки в приміщення просочується волога, і усунути їх.

Детальніше про це читайте тут: «Чому виникає вогкість в квартирі та будинку: огляд причин»

і «Сирість в будинку: визначаємо, знаходимо джерела і усуваємо»

Після виправлення всіх «дір», можна легко і просто утримувати вологість в межах норми, використовуючи спеціальний прилад - побутовий вологопоглинач повітря .

Це кліматичне обладнання:

Працює автоматично, тобто після установки параметрів вологопоглинач не вимагає участі людини.

Ефективне в широкому діапазоні зовнішніх температур (1-37 ° С / 5-35 ° С).

Має лише кілька режимами, що дозволяє управляти інтенсивністю вологопоглинання.

Робить атмосферу більш корисною і здоровою, пропускаючи повітряні потоки через іонізатор і фільтри.

Є абсолютно екологічним (вологопоглинач нешкідливий навіть для здоров'я новонароджених крихіток).

Такі пристрої можуть працювати безперервно і служать до 10 років, але вибирати слід тільки вологопоглиначі солідних брендів: Ballu , Midea , Trotec , Meaco , Cooper & Hunter і ін.


Радимо також вивчити: «Як прибрати вологість в будинку народними засобами»

Губитеся у виборі? Не знаєте, яке обладнання впорається з вологістю саме у вашій оселі? Довірте вибір вологопоглинача для квартири / будинку нам. Ми безкоштовно підберемо для вас правильний прилад і розповімо всі нюанси його використання. Телефонуйте в інтернет-магазин «Побут» за тел .: (097) 586 81 58.

6936

Рекомендовані

 Viber Telegram