Чому «плачуть» вікна та як позбутися від конденсату раз і назавжди?

Чому «плачуть» вікна та як позбутися від конденсату раз і назавжди?

Конденсат на вікнах - актуальна проблема для багатьох власників приватних будинків і квартир. Особливо часто конденсація рідини спостерігається на пластикових віконних конструкціях в холодні періоди року. Якщо скло відмінно проводить тепло, то метал є не дуже хорошим теплоізолятором. Саме завдяки даним особливостям по периметру і відбувається промерзання скла, створюючи ефект «плачучих» вікон. В результаті - вода струмками стікає по скляних поверхонь, утворюючи розводи і калюжки на підвіконні.Щоб позбутися від цієї неприємної і небезпечної проблеми, слід визначити, як і чому з'являється конденсат, які наслідки тягне за собою і як допомагає в боротьбі осушувач повітря . Саме способам визначення джерел такого явища і методам вирішення цієї проблеми присвячено окрему статтю. Читайте далі.

Радимо прочитати: «Як знизити вологість в будинку ефективно, швидко і просто?»Чому «плачуть» вікна?


Причини утворення ефекту «плачучих» вікон може бути кілька:

Підвищена вологість

Якщо в житлових кімнатах показники вологості перевищують 30-45% (максимум 60%), на вікнах незмінно утворюється конденсат. Це, до речі, перша і яскрава ознака того, що в приміщенні сиро і без вирішення проблеми незабаром почнуть активно розвиватися шкідливі організми. Особливо часто запотівають і плачуть пластикові / дерев'яні вікна в кімнатах, де регулярно використовується вода: ванна, кухня. Але при високій вологості в усьому будинку, конденсація буде відбуватися навіть у спальні, вітальні та дитячій.

Дізнайтеся більше тут: «Чому виникає вогкість в квартирі: огляд причин»


Неправильно розрахована точка роси

Якщо температура в житловій кімнаті менше «точки роси», водяна пара, що міститься в повітряних потоках, конденсується і осідає на різних поверхнях, в тому числі і віконних конструкціях. Саме тому в будинках радять встановлювати обігрівальні прилади під вікном: так скло добре прогрівається і створюється своєрідний «завісу», що не дає прохолодного повітря проникнути в приміщення.

Важливий матеріал: «Як ефективно позбутися від вогкості у ванній?»


Неякісні вікна або установка

При неправильному монтажі вікон і відкосів порушується герметичність конструкції і як наслідок - на поверхнях починає збиратися конденсат. Тому монтажні роботи краще довіряти професіоналам. Крім неякісної установки, причина «плачучих» вікон може полягати в самих вікнах, а саме браку або недостатній кількості камер, товщині склопакету (радять ставити 3-камерні системи з широким профілем).

Корисна інформація: «9 секретів профілактики вогкості в будинку або квартирі»


Погана вентиляція

За допомогою вентиляційної системи і регулярних провітрювань волога з повітряними потоками виводиться з приміщення назовні. Тому важливо забезпечити будинок / квартиру хорошою вентиляцією, щодня відкривати вікна (особливо при готуванні, пранні, сушінні білизни), а також включати витяжку.

Корисна стаття: «Осушувач повітря при затопленні квартири - 6 етапів ліквідації наслідків»


Недостатнє опалення, кількість люблячих часті поливи рослин, протікання в комунікаційних системах, різні побутові справи і сама людина - також є причинами появи конденсату на вікнах.


Чим небезпечні «плачучі» вікна?


Конденсат на вікнах, на перший погляд, не є терміновою і небезпечною проблемою. Однак, хоча наслідки «віконних сліз» з'являються далеко не відразу, вони можуть спричинити за собою значні фінансові витрати і незворотні результати.

«Плачучі» вікна:

Сприяють поширенню грибка і цвілі.

Руйнують поштукатурені відкоси і стінну обробку.

Створюють нездорову і незатишну атмосферу.

Знижують теплоізоляцію і збільшують тепловтрати конструкції.

Через запітнілі, покриті конденсатом, вікна ховається вид з вікна і погіршується надходження природного світла.

Читайте також: «Осушувач при ремонті і будівництві - вища якість, коротші терміни»5 способів, як прибрати конденсат з вікон


Вибір методу, як боротися з плачучими вікнами, звичайно, залежить від причини виникнення конденсату на них.

Але ми почнемо з універсального - установки в будинку або квартирі побутового осушувача повітря . Ця «розумна» техніка, яка працює повністю в автоматичному режимі, безперервно і в широкому діапазоні температур. Ванна, кухня, дитяча або навіть неопалювані приміщення (балкон, льох, горище) - прилад підходить для будь-якої кімнати будинку і квартири. Головне - правильно вибрати устаткування, виставити потрібний діапазон вологості і не забувати періодично спустошувати бак з конденсатом. Цей варіант дуже простий, доступний, ефективний і рекомендований для постійного користування.


Що ще робити, якщо пластикові або дерев'яні вікна «плачуть»:

Зменшити підвіконня. Любителі розводити рослини на підвіконні часто замовляють його дуже широким, завдяки чому перекривається доступ теплих потоків від батареї до скла. Радять робити підвіконня такої ширини, щоб він не закривало опалювальне обладнання: так скло буде прогріватися і конденсат випарується.

Зробити конвекційний екран. Для цього потрібно встановити під кутом в 30-60 ° невеликі по ширині пластини, які будуть направляти тепле повітря від обігрівального приладу до віконної системи.

Встановити вентиляційні клапани. Серед сучасних пластикових вікон є моделі з вбудованими клапанами, через які відбувається повітрообмін і видаляється зайва волога з кімнати. Але при відсутності таких, можна оснастити ними конструкцію самостійно.

Додати опалювальні прилади. Якщо централізоване опалення не дає достатньо тепла, слід використовувати додаткові електроприлади і бажано ставити їх в безпосередній близькості до «плачучих» вікон, щоб вони добре прогрівалися і не збирали на склі конденсат.

Робимо висновок: спочатку необхідно усунути протікання, подбати про якісний обігрів, замовити установку 3-камерного склопакету, а далі з виникаючою в процесі життєдіяльності людини вологою відмінно впорається побутовий осушувач повітря ( 1-37 ° С / 5-37 ° С ).

Стаття по темі: «14 народних засобів від вологості в будинку і квартирі»


Який осушувач повітря вибрати для будинку або квартири, щоб назавжди забути про «плачучі» вікнах - підкажуть менеджери інтернет-магазину «Побут». Телефонуйте: (097) 586 81 58.Осушувач Повітря Maxton MX-12s


Яка вологість має бути в кімнаті

Які Осушувачі повітря найефективніші? Оберіть тут

ТОП-3 побутових осушувачів повітря в магазині Побут - Осушувач Повітря Maxton MX-12s Wi-FiОсушувач повітря Midea MDDG-30DEN1Осушувач повітря Maxton MX-20L

Осушення приміщення. Запобігання появи цвілі та плісняви?

21677
 Viber Telegram