Як правильно сушити штукатурку в процесі ремонту

Як правильно сушити штукатурку в процесі ремонту

Ремонт в квартирі являє собою дуже серйозний і тривалий процес, до якого необхідно підходити відповідально. Багато сучасні сім'ї так і норовлять скоротити всі етапи ремонту (штукатурка, оздоблення, фарбування), тому, часто задаються питаннями про те, як можна швидко висушити ту ж штукатурку, щоб якомога швидше перейти до наступного етапу роботи. У даному питанні важливо не просто знати, як швидко все зробити, але важливо знати як правильно і без наслідків закінчити ремонт у термін, щоб поспіх не позначилася негативно на матеріалах і роботи в цілому. У сьогоднішній статті ми з вами розберемося, як правильно і швидко сушити стіни і в якій послідовності це робити. Більше того, важливо пам'ятати про те, що сушка стін під час ремонту це не просто корисне застосування для прискорення процесу робота, але і сама що ні є необхідне заняття під час обробки стін.


Структура штукатурки, її особливості та основні помилки, що виникають при сушінні


Штукатурка, так як шпаклівка під час процесу обробки потребує до себе певної уваги, а під час приготування суміші необхідно додавати достатню кількість води, що багато в чому грає величезну роль під час ремонту. Все тому, що саме з-за води на стінах з'являється надлишкова волога, особливо у випадках, коли на оброблювану поверхню наноситься більше двох-трьох сантиметрів суміші. При цьому, самостійно і без спеціальних пристроїв або пристосувань видалити надлишкову вологу на стінах під час ремонту практично неможливо.


Порушення техніки осушення оздоблювальних матеріалів при проведенні будівельних робіт загрожує появи таких проблем, а саме:


• Утворення великих і малих тріщин у стіні, а також постійне відшарування штукатурки в процесі роботи;

• Швидке поверхневе висихання і поява пір на оброблюваній ділянці стіни;

• Поява серйозного грибка і цвілі з-за підвищеного рівня вологості повітря в приміщенні.


Варто зазначити, що визначити найоптимальніший термін просушування приміщення в якому проводяться ремонтні роботи досить складно, оскільки в даному випадку грає безліч різноманітних факторів. Наприклад, з-за типу, якості матеріалів і погодних умов складно буде вгадати, коли певний шар штукатурки зможе висохнути і як це станеться, - без наслідків, або з пошкодженнями. Але, навіть незважаючи на те, що звичайний, не спеціалізується на ремонтних роботах, людина не зможе точно дізнатися, скільки знадобиться часу на висихання того чи іншого матеріалу, дізнатися приблизний час на просушку штукатурки і шпаклівки все-таки можна. Про це можна дізнатися прочитавши тематичні статті на тему ремонту в будинку, а отримати більш детальний розрахунок обсягу вологи, можна за допомогою спеціальних формул розрахунку, які може знайти кожен бажаючий на сторінках будь-якого сайту з будівництва або звернутися до фахівців.


Як же самостійно осушити штукатурку або шпаклівку у вашому приміщенні?


На сьогоднішній день, існує величезна кількість найрізноманітніших технологій, що сприяють осушення повітря в приміщенні після проведення будівельних, ремонтних робіт, але ми з Вами зараз розглянемо найбільш популярні і часто застосовуються в будівельних компаніях.


1 спосіб


Одним з найбільш традиційних і відносно нескладних способів, які використовуються в даний час, практично усіма будівельниками є провітрювання приміщення, що сприяє циркуляції повітря по всьому будинку. В даному випадку, багато ремонтники зможуть позбавити будівельне приміщення від появи бактерій, внаслідок і вогкості грибком. Але, варто зауважити, що цей спосіб може бути ефективним тільки в разі, якщо температура повітря і його потік буде мати ідеальні параметри і сталість. Тому, даний спосіб здійснити досить складно в реальних умовах, необхідно як мінімум вгадати з погодними умовами. Але все ж, такий метод часто використовується і є досить економічним і простим у застосуванні.


2 спосіб


Не багато знають, але сучасні компанії з будівництва вже протягом не одного десятиліття використовують спеціальні пристрої, а саме: теплові гармати. Але, якщо розповісти про них докладніше, то стане ясно, що такий спосіб сушки штукатурки дуже негативно може вплинути на якість і стан матеріалів.


Теплові гармати-це спеціальні, часто невеликі квадратні установки, що нагадують тепловентилятори. Такі пристрій часту споживають електроенергію приблизно від 2 до 15 15 кВт на годину. 

Сам процес роботи цих агрегатів наступний: повітря, що проходить із приміщення в спеціальну спіраль, яка постійно нагрівається, після чого нагріте повітря виходить з пристрою в приміщення, тим самим відбувається процес осушення і швидкого висихання штукатурки або шпаклівки.


Варто відзначити, що під час процесу осушення обробного матеріалу має безліч різноманітних нюансів. Наприклад, направляти потік повітря з теплової гармати на стіну зі штукатуркою або шпаклівкою категорично забороняється, оскільки це привід до погіршення властивостей матеріалу, після чого з'являється тріщини на тій же штукатурці. Більш того, дані агрегати необхідно постійно контролювати, оскільки це також призведе до негативних наслідків. Приміром, після осушення повітря, спеціаліст забув під час вимкнути теплову гармату, то в цьому випадку температура в приміщенні значно збільшитися, що призведе до пересихання верхніх шарів оброблюваного матеріалу. При цьому, нижній, внутрішній шар, як і раніше, залишиться вологим, тобто висихання відбудеться різко і нерівномірно. Більш того, в даному випадку, верхній шар штукатурки висохне і найімовірніше відпаде, а внутрішній шар залишиться вологим.


Важливо також знати, що при роботі теплової гармати, потік повітря з навколишнього середовища повинен бути не холодним, оскільки випадку, якщо приміщення буде надходити холодне повітря з вікна та теплий від тепло гармати відбудеться зовсім інший ефект. В такому випадку, рівень вологості повітря в приміщенні аж ніяк не зменшиться, а навпаки, - збільшитися, що стане причиною появи грибків і вогкості, і в підсумку, будівельники позитивного ефекту досягнути не зможуть.


3 спосіб


Тепер поговоримо про найдієвіший, але досить не економічному способі осушення повітря в приміщеннях після проведення опоряджувальних робіт. Зараз, багато популярні компанії прийшли до того, що самим ефективним методом боротьби з вологим повітрям є застосування промислового осушувача повітря. Чому я назвав цей метод неекономічним, тому що на промисловий осушувач доведеться будівельної компанії трохи витратитися, але зазначу, що навіть ці витрати забезпечать постійну нормалізацію вологого повітря в приміщенні без псування матеріалів. Тим більше, що такий метод і справді є самим вигідним і ефективним у боротьбі з підвищеною вологою в будинку.


Промисловий осушувач повітря являє собою дуже економічний агрегат (споживана електроенергія становить від 0,2 до 0,5 кВт на годину). При цьому, процес осушення повітря в приміщенні скорочується мінімум на кілька днів, що багато в чому дуже економить час проведення опоряджувальних робіт на будівництві. Варто зауважити, що осушувач повітря не просто нормалізує вологу у приміщенні, але при цьому конденсує зайву вологість у спеціальний бак або видаляє її через дренажну систему у спеціально відведене місце. При даній роботі, загальна температура повітряних мас не змінюється, а повітря при цьому не нагрівається, що забезпечує гарантовану рівномірну сушку штукатурки і шпаклівки в самі короткі терміни, на відміну від тепло гармат, які можуть тільки нагрівати повітря в приміщенні.


Промислові осушувачі повітря мають дуже зручний і багатофункціональний дисплей, завдяки якому будівельник зможе самостійно задати певні параметри агрегату і приступити до роботи. Більш того, в процесі проведення опоряджувальних робіт за допомогою осушувача повітря, не буде необхідності контролювати повітря надходить з вікна, оскільки сам пристрій визначає температуру в приміщенні і коригується автономно для досягнення оптимального рівня вологості повітря.


Чому сушіння штукатурки і стін осушувачем повітря краще?


Тепер поговоримо про переваги промислових осушувачів повітря перед вищепереліченими способами усунення підвищеного рівня вологості в приміщенні, а саме:


1. Економія електроенергії. На відміну від своїх аналогів, осушувач повітря є дуже економічним пристроєм, оскільки виробники намагаються збільшити процес роботи агрегату і знизити енергоспоживання, тому осушувач є дуже зручним варіантом для сушіння штукатурки і шпаклівки.

2. Рівномірна нормалізація вологості повітря в приміщенні. Як вже було сказано, агрегат самостійно міряє температуру приміщення і підлаштовується за навколишнє середовище, що багато в чому забезпечить правильний і нетрудомісткий процес сушіння під час проведення будівельних робіт.

3. Зниження ризиків псування будівельного матеріалу. Осушувач повітря крім нормалізації вологості повітря в приміщенні контролює так само і температуру повітря, що багато в чому створює сприятливу для матеріалів атмосферу в усьому будинку.

4. Значна економія часу на осушення стін. Цей пристрій при постійній автономної роботі здатне скоротити терміни висихання штукатурки і шпаклівки на кілька діб без потенційних ушкоджень матеріалу.

5. Застосування осушувача повітря в домашніх умовах після закінчення ремонту. Одним із самих головних переваг даного агрегату є його багатофункціональність. На відміну від тієї ж теплової гармати, осушувач можна буде використовувати постійно після ремонту, для нормалізації рівня вологості в будь-якій кімнаті або ж підвалі.

6. Зручний дисплей і легкість налаштування. Завдяки сучасним технологіям, навіть маленька дитина зможе самостійно налаштувати будь-осушувач повітря для проведення тих чи інших робіт, що багато в чому економить величезну кількість часу, оскільки пристрій не потребує в подальшому контролі.


Висновок


Перед тим, як розпочато проводити будівельні роботи в квартирі або на підприємстві, кожен фахівець простий зобов'язаний отримати всю необхідну інформацію про майбутніх роботах. Наприклад, дізнатися детальніше про властивості використовуваних матеріалів і як краще всього працювати з ними. Більш того, сам процес осушення штукатурки або шпаклівки, вимагає до себе уважності, обережності і відповідальності. Адже зараз ми з вами дізналися про те, що навіть саме незначне порушення процесу роботи під час осушення стін в приміщенні може нашкодити матеріалу. Тому, підходячи до проведення ремонтних робіт, необхідно з точністю дізнатися про всі можливі нюанси, які можуть вплинути на якість ремонту. Також, ми з Вами переконалися в тому, що осушувачі повітря є самим ефективним і корисним пристосуванням для осушення штукатурки і шпаклівки з усіх популярних методів.


Якщо ви вирішили придбати якісні і надійні осушувачі повітря, то негайно переходьте на сторінки нашого інтернет-магазину, де кожен бажаючий зможе підібрати осушувач повітря іноземного виробника за найвигіднішими цінами в Україні. Наші високопрофесійні фахівці допоможуть своїм клієнтам підібрати найоптимальніший для них осушувач, що зможе не тільки заощадити Ваші гроші, але і придбати надійний товар, який прослужить Вам багато років.2 «друга» хімчистки: осушувач повітря та вентиляція


Як зменшити вологість повітря

Відеоогляди на всі осушувачі повітря, порівняння моделей

ТОП-3 побутових осушувачів повітря в магазині Побут - Осушувач повітря Maxton MX-20LОсушувач повітря Maxton MX-20LОсушувач очищувач KADIS Q8

Осушення приміщення. Запобігання появи цвілі та плісняви?

14973
 Viber Telegram