Вологовбирач або осушувач: що дійсно допомагає

Вологовбирач або осушувач: що дійсно допомагає

По закінченню тривалого ремонту, ви почали стикатися з проблемою підвищеного рівня вологості повітря в будинку, квартирі, ванній кімнаті або підвалі? Ви часто почали помічати за собою втому, проблеми з задишкою, загальну слабкість у тілі, особливо у ванній кімнаті, або ж ви почали часто потіти в приміщенні незалежно від погодних умов? У всіх даних випадках, виникає досить слушне запитання: як самостійно вирішити проблему підвищеного рівня вологості повітря в приміщенні? Варто звернути увагу на те, що підвищена волога в квартирі часто дуже негативно впливає на здоров'я людини, і це не обмежується тим, що людина просто відчуває себе дискомфортно перебуваючи в такій кімнаті, це може призвести до появи різних алергічних реакцій. Також, важливою проблемою підвищеного рівня вологості є псування ремонту. Наприклад, через вогкість в будинку, новенькі шпалери або та ж штукатурка починають відшаровуватися від стін. При подібних обставинах, господар квартири або будинку повинен негайно почати боротьбу з рівнем вологості повітря. І в сьогоднішній статті, ми з вами поговоримо про те, який спосіб найбільш ефективний при боротьбі з нормалізацією повітря в будинку. У сучасному світі, найчастіше почали використовувати осушувачі повітря або їхні найближчі аналоги, - вологопоглиначі.Вологопоглиначі: як працюють і чи варто їх купувати

Вологопоглиначі, що використовуються в квартирах або невеликих будинках найчастіше являють собою звичайний контейнер або упаковку, з вмістом адсорбуючих речовин, сумішей н-р, типу хлориду кальцію CaCl2 з добавками. Найчастіше, такі вологопоглиначі називаються адсорбентом вологи.


Як працює вологопоглинач?

Принцип роботи адсорбенту досить простий, він накопичує в собі молекули води, які знаходяться в повітрі, при підвищеному рівні вологості. Адсорбент вступаючи в реакцію з молекулами води перетворюється в соляній розчин, який, у свою чергу, залишається в контейнері. Варто зазначити, що в процесі осушення повітря, картридж або таблетка вологопоглинача зменшується і в кінцевому підсумку переходить у розчин. Далі, використаний картридж або використана вода просто виливається в каналізацію і змінюється на новий картридж або таблетку.

Мішечки з силікагелем мають велике поширення у використанні саме в салонах автомобіля і шафах. Такі гранули по закінченню своєї роботи можуть змінити свій колір. В кінцевому підсумку, мішечки з силікагелем відправляються на чистку і їх можна використовувати повторно.


У чому ж перевага вологопоглиначів?

Важливим фактором при використанні різноманітних вологопоглиначів є їх незалежна установка і відсутність необхідності підключення до електромережі. Більше того, практично всі сучасні вологопоглиначі мають спеціальні ароматизовані добавки, а також добавки, які дозволяють використовувати їх без потенційної загрози появи алергічної реакції. Існують також спеціальні добавки, які з легкістю зможуть прибрати абсолютно будь-який неприємний запах в приміщенні. Також, даний спосіб осушення повітря в квартирі або будинку невибагливий в плані догляду, при його використанні, не потрібно постійно контрастувати весь процес із-за побоювань перебоїв електроенергії або неправильно встановленого режиму роботи, необхідно просто поміняти картридж і все.


Які недоліки мають вологопоглиначі?

До недоліків хотілося б у першу чергу віднести невелику продуктивність. Наприклад, таблетка, вагою 300-450 грамів зможе нормалізувати вологість повітря до 500 мл вологи. Але, варто відзначити, що на такий великий обсяг буде потрібно кілька тижнів. Більш того, багато досвідчениих користувачів вологопоглиначів вважають, що постійний контроль наявності картриджа або таблеток забирає досить багато часу, оскільки у разі відсутності необхідних елементів, потрібно буде йти в спеціальний магазин. Ще важливим недоліком є певні умови, при яких вологовбирач може працювати. Такий спосіб нормалізації рівня вологості повітря в приміщенні застосуємо тільки при плюсових температурах, в той час, як осушувачі повітря можна використовувати практично при всіх температурах. Наприкінці, хотілося б додати, що вологопоглиначі в тривалій перспективі є досить вигідним варіантом, оскільки завжди вимагають до себе покупку таблеток і картриджів.


Осушувач повітря

Якщо підвищений рівень вологості повітря в будинку являє собою постійну проблему, і людина починає відчувати себе погано, а в приміщенні починає розвиватися сирість та грибок, необхідно кардинально вирішити дану проблему. Саме для таких цілей і рекомендується придбати осушувач повітря, який на відміну від своїх аналогів, вологопоглиначів, здатний на постійній основі контролювати рівень вологості повітря в будинку. Варто зазначити, що абсолютно всі моделі популярних виробників осушувачів повітря є дуже продуктивним і ефективним пристроєм. Навіть у тому випадку, якщо людина купить хоча б бюджетну модель осушувача, можна буде назавжди забути про вогкість і потенційний грибок в квартирі або будинку. Осушувач повітря на відміну від вологопоглиначів працює від електроенергії, що забезпечує постійну, безперервну роботу пристрою, яка гарантує нормалізацію рівня вологості в приміщенні.Плюси і мінуси осушувачів повітря

До достоїнств осушувача повітря можна віднести його продуктивність і ефективність. Оскільки даний пристрій працює постійно і зможе забезпечити нормалізацію рівня вологості в будинку навіть у випадках, коли вологість перевищує 90%. Більш того, завдяки роботі такого агрегату, вологість повітря в квартирі або будинку завжди буде стабілізована, тобто повітря ніколи не буде пересушене в приміщенні. Також, завдяки багатофункціональному дисплею, осушувач повітря дозволяє проводити величезну кількість різноманітних операцій, наприклад, здійснити дбайливу сушку білизни.

Варто також відзначити, що обслуговування осушувач повітря зовсім не потребує, іноді лише потрібно злити конденсат з баку, а при підключенні дренажної системи, цього зовсім не потрібно буде робити. На відміну від вологопоглиначів, осушувач не потребує постійної зміни картриджа і таблеток, а також його можна залишити на тривалий час без нагляду завдяки вбудованій системі безпеки. Наприклад, у випадку, якщо бак для конденсату абсолютно заповниться, пристрій не буде продовжувати роботу, а якщо трапиться перенапруження мережі, агрегат сам вимикається і вмикається лише тоді, коли подача електроенергії нормалізується. Більш того, осушувач не просто забирає вологу з повітря, але і очищає його, усуваючи при цьому утворені бактерії.

До недоліків даного пристрою варто відразу ж віднести витрати на електроенергію, оскільки осушувач повітря потребує постійної подачі електрики для своєї роботи. Але, важливо розуміти, що вже зараз, виробники побутової техніки намагаються максимально знизити споживану потужність будь-якого пристрою, але при цьому не втратити в продуктивності. Також, якщо порівнювати осушувач повітря з вологопоглиначами, то дешевше звичайно ж буде придбати другий варіант.


Як працює осушувач повітря

У тому випадку, якщо ви збираєтеся придбати конденсаційний осушувач повітря, то в таких видах застосовується процес конденсації вологи. Тобто під час роботи проходить процес зволоження повітря через спеціальний холодний теплообмінник з циркулюючим в ньому холодоагентом. При цьому, поступаюча волога конденсується за допомогою випарника і йде в бак для збору конденсату. Варто відзначити, що даний вид осушувача дозволяє проводити свою роботу при температурах від +15 до +35 градусів. Але багато фахівців стверджують, що такий пристрій відмінно може працювати при температурах +5 градусів. Діапазон вологовидалення у таких агрегатів приблизно від 4-8 до 50 літрів на добу при невеликих навантаженнях і енерговитратах. Конденсаційний осушувач повітря рекомендується придбати для невеликих приміщень, наприклад квартир, гаражів або ж саун.

У тому випадку, якщо температура у вашому великому приміщенні досить низька, необхідно застосовувати адсорбційний осушувач повітря, який відмінно підійде для роботи в заміській дачі, великому гаражі або ванній кімнаті. Такий вигляд даного пристрою найчастіше застосовують в холодних і сирих приміщеннях, тобто при досить низьких температурах. У цьому випадку, вологе повітря проходить через спеціальний сектор обертового диска ротора, наповненого сорбційним матеріалом, що всмоктує вологу. При подальшому повороті зволожений сектор ротора потрапляє в область електронагрівача, волога з сорбенту випаровується і конденсується на металеві пластини теплообмінника. Після чого стікає в піддон для збору конденсату. Процес постійно повторюється. Варто зазначити, що такий осушувач повітря здатний справно і довго працювати при температурах від +5 до 0 градусів. Такий вибір відмінно підійде абсолютно до будь-якого приміщення.


Як правильно вибрати побутовий осушувач повітря при купівлі

Варто зауважити, що деякі сучасні мешканці квартир або будинків звертають увагу на постійне запотівання вікон в приміщенні, оскільки просто не надають цьому фактору значення, але це неправильно. Важливо пам'ятати, що середній рівень вологості повітря в приміщенні не повинен перевищувати 55-60%. Більш того, для наочного прикладу скажу, що наявність плісняви в підвальному приміщенні говорить нам про те, що рівень вологості повітря в таких умовах перевищує позначки 70%. Тобто це перша ознака того, що необхідно нормалізувати мікроклімат у будинку.

При боротьбі з підвищеним рівнем вологості в будинку слід пам'ятати, що постійне провітрювання приміщення абсолютно не вихід із ситуації, оскільки ви зможете лише випустити тепло з будинку, а не очистити його від бактерій. Саме тому, практично всі фахівці рекомендують придбати осушувач повітря, а не користуватися різними вологопоглиначами. Також, при купівлі осушувача повітря, не варто сильно переживати з приводу вибору моделі для різних приміщень, оскільки один фірмовий осушувач відмінно впорається з роботою в усіх приміщеннях будівлі.


Так що ж купити: осушувач чи вологовбирач?

Якщо стоїть вибір між вологопоглиначем і осушувачем повітря, то варто звернути увагу, в першу чергу на потребу пристрою. У тому випадку, якщо ви хочете використовувати подібні пристрої для осушування повітря в одній кімнаті, то доцільно буде придбати вологовбирач. У випадку, якщо у вас велике приміщення, наприклад підвальне і Ви збираєтеся його використовувати на постійній основі для роботи, то найкращим варіантом стане для Вас осушувач повітря. Варто зазначити, що у випадку, якщо у Вас в приміщенні вже важка ситуація, наприклад з'являється вогкість або ж грибок, то потрібно знати, що повністю позбутися від цієї проблеми допоможе тільки осушувач повітря. Також, багато сучасних фахівців рекомендують використовувати саме осушувачі, оскільки вони набагато краще справляються з будь-яким рівнем вологості повітря і мають на порядок більше переваг, на відміну від своїх аналогів. Але, вирішувати, звичайно ж, Вам. Якщо ви хочете отримати професійну консультацію фахівців нашого інтернет-магазину, то негайно переходьте на сторінки сайту, де зможете зупинити вибір на якісних і надійних осушувачів повітря, після чого наші високопрофесійні працівники допоможуть здійснити правильний вибір за найвигіднішими цінами.

 Перш ніж придбати осушувач повітря для особистого або комерційного користування, важливо розібратися який осушувач підійде для Вашого приміщення. Адже їх буває багато, а підібрати правильне обладнання важко. Якщо ж допустити помилку, то ефекту від його роботи не буде взагалі, або прилад швидко вийде з експлуатації.


9071
 Viber Telegram