Вологість в лазні: усуваємо проблему за допомогою осушувачів повітря

Вологість в лазні: усуваємо проблему за допомогою осушувачів повітря

Всі люблять ходити в лазню, так як вона дає не тільки приємний відпочинок, а й приносить користь здоров'ю. У лазнях і саунах підтримується певна температура повітря, але може бути підвищений рівень вологості. Це нормально для такого закладу, але погано позначається на самій будові і внутрішньому дерев'яному покритті. Якщо в приміщенні погано конденсується повітря і є найменші ознаки появи грибка і цвілі, варто бити тривогу. Це згубно впливає на мікроклімат в лазні і в на здоров'я людини.

Позбавляємося від вогкості в лазні

Щоб підтримувати в лазнях і саунах певний мікроклімат, потрібно слідувати нормативним показникам. 


Наведемо норми мікроклімату для різних видів бань:

види лазень
рівень вологості
температура
Російська (парова)
До 60-65%
Від 45 до 70 градусів Цельсія
Російська (гаряча)
До 35%
До 90 градусів і вище
Турецька (хамам)
До 90-100%
До 45 градусів
Фінська сауна
Біля 10 %
До 100 і вище градусів

Дотримуватися цих показників обов'язково для всіх видів бань, адже якщо перевищити або зменшити вищевказані норми, можна просто нашкодити здоров'ю людей. Якщо стежити за температурою - справа не особливо складне, то як відслідковувати показники вологості? Досить обзавестися спеціальним агрегатом - осушувачем повітря. Завдяки вбудованому гігрометри та ряду налаштувань, можна задати потрібні параметри, і визначати, що робити пристрою - осушувати повітря або припиняти процес осушення.

Пам'ятайте, що в саму баню осушувач не ставиться, адже його функціонал на такі приміщення не розрахований. Краще залишити прилад в передбаннику або при виході з парильні.

Крім осушувача, потрібно використовувати і вентиляцію в лазні. Необхідна як природна, так і механічна вентиляція. Останній варіант особливо необхідний при регулярному використанні такого приміщення.

Щоб не допустити іржі металевих деталей, руйнування дерев'яних покриттів, цвілі на плитці і т. П., Необхідно обзавестися осушувачем повітря. Або ж забути про наплив відвідувачів і витратити чималі фінанси на капітальний ремонт всього приміщення.

Через що порушується мікроклімат в лазні?


Неефективна вентиляція або її відсутність. Скупчення грибка і цвілі призводить до руйнування дерев'яних поверхонь.

Неякісна споруда лазні. Відсутність утеплення фундаменту і гідроізоляції веде до появи вогкості і конденсату через холод.

Відсутність робочої механічної вентиляції. Повітря не циркулює, що призводить до постійної вогкості.

Відсутність контролю над рівнем вологості і в той час, коли приміщення пустує. А це також може порушувати мікроклімат.

Що робити, щоб прибрати вогкість в лазні?


Після кожного використання лазні / сауни відкривати всілякі заслінки для провітрювання. У зимову пору року це не зовсім ефективно, так як для висихання необхідно значно більше часу, ніж при теплій погоді.

Використовувати витяжний вентилятор і довести рівень вологості до потрібного показника гігрометра. Регулярно очищати вентиляційні канали та обробляти антисептичними засобами.

Застосовувати воздухоосушители. Стаціонарні та мобільні осушувачі включаються в будь-який момент після використання лазні. Налаштування на панелі пристрою дозволяють не контролювати рівень вологості в приміщенні, за вас це зробить осушувач. Весь конденсат потрапляє в спеціальний контейнер або ж його можна видалити за допомогою шланга в каналізацію.

Дерев'яні лазні: позбавлення від грибка

Перш ніж будувати баню з дерева, потрібно перевірити, чи не вражена чи деревина грибком. 

 

Якщо така неприємність все-таки трапилася, можна скористатися сучасними хімічними препаратами - аерозолями, просоченнями, гелями під кожен вид дерева. Вони захищають деревину від гниття і руйнування. Такі речовини мають бути безпечними для здоров'я людини, тому перед обробкою деревини перевіряйте їх на екологічну чистоту.

Чиста і безпечна лазня з осушувачами повітря

У боротьбі з вологістю завжди потрібно бути напоготові. Адже грибок може повертатися. У поєдинку з ним вам допоможуть осушувачі повітря. Надлишки вологи, цвіль і грибок - не проблема, якщо в лазні є такий пристрій. Здоровий мікроклімат - гарантія здоров'я ваших відвідувачів.Вологість в лазні: усуваємо проблему за допомогою осушувачів повітря

❤️ Правильна відносна вологість повітря в домі

⭐ Купуйте осушувачі повітря без посередників

☝ Все про осушення приміщення. Статті, Відео, Порівняння, Досліди.

✅ Як позбутись плісняви у домі, квартирі

3494
 Viber Telegram