Роторний осушувач для ефективної консервації обладнання ТЕС та ТЕЦ

Роторний осушувач для ефективної консервації обладнання ТЕС та ТЕЦ

В Україні велика частина ТЕЦ / ТЕС, через існуючий графік, потребують консервації основного обладнання. При цьому важливо, щоб спосіб збереження оснащення був не тільки надійним, але і маловитратним. На сьогодні найбільш поширені методи вимагають використання дорогих і, що важливо, екологічно небезпечних хімічних способів, при яких робочі поверхні обробляються октадециламіном. Варто сказати, що в світовій практиці цей варіант захисту техніки так і не знайшов широкого застосування.

Крім цього, існує ще один спосіб - переводити фосфатні водохімічні режими, що є традиційними, на використання зарубіжних реагентів (таких як Хеламін і Епурамін), що славляться своїми консервуючими властивостями. Цей варіант також не з дешевих.

Наприклад: законсервувати енергоблок 300 мегават октадециламіном коштує мінімум 100 тис. гривень, причому вартість утилізації відпрацьованого складу, як правило, не вказується.

Що стосується роботи української теплової енергетики, вона має ряд специфічних особливостей: обмежене фінансування, сильно зношене обладнання, піковий режим функціонування і т.д.

Виходячи з цього, виділяють ряд правил консервації обладнання українських ТЕЦ, ТЕС:

наявність достатньо тривалого періоду застосування;

фінансова доступність і доцільність;

відповідність актуальним нормативним документам;

надійність, ефективність виконання поставлених завдань;

задоволення вимог з екологічної безпеки;

максимальна уніфікованість для всіх типів оснащення.

Швидкість розвитку стояночної корозії на поверхнях техніки перш за все залежить від ступеня зволоженості корозіруючого металу. Наприклад, для котельної сталі, що знаходиться в атмосфері чистого повітря, максимальний параметр відносної вологості дорівнює 60%. Якщо дана величина перевищує 60% - швидкість розвитку атмосферної корозії різко збільшується.

*** Згідно з дослідженнями, при підвищеному рівні вологості (від 60% до 100%) корозійні процеси протікають в 100-2 тис. разів швидше, ніж при «сухих», відповідних нормі, умовах (наприклад, з вологістю повітря 30-40 %).

Матеріал для власників автомийок: «Вологопоглинач на автомийці. Більше машин - більший прибуток »


Навіщо проводити консервацію обладнання ТЕЦ, ТЕС?


Доведемо необхідність в консервуванні оснащення на прикладі. Вагова швидкість стояночної корозії котельної сталі в середньому становить 0,05 г / (м2 · год). Це за умови вільного надходження кисню і відносної вологості в межах 60%. Нормою ж для енергетичного обладнання є показник 0,03 г / (м2 · год), що говорить про зменшення приблизно на 0,057 мм на рік товщини стінки.

Завдяки надійній консервації обладнання ТЕС / ТЕЦ:

забезпечується збереження енергетичного обладнання;

зменшуються витрати на відновлення і ремонт агрегатів;

підтримуються техніко-економічні параметри станцій;

Крім цього, знижуються витрати виробничих процесів.

  Дізнайтеся також: «Навіщо потрібен промисловий осушувач на кондитерському виробництві»


Базові методи консервації обладнання ТЕС, ТЕЦ


Способи консервації обладнання визначаються відповідним пакетом нормативних документів.

Виходячи з відмінних рис теплової схеми, а також тривалості перебування в резерві, збереження техніки можна проводити наступними методами:

підігрітими повітряними потоками або висушеним повітрям;

шляхом наповнення водою деаерірованої з підтриманням надлишкового тиску;

інгібіторами корозії, азотом або гідразинно-аміачним засобом;

аміачним складом або ж газоподібним з балонів;

контактними інгібіторами МСДА, М-1 і ін .;

аміачним засобом трилону Б;

інгібованими повітряними потоками;

нітритного-аміачним складом.

З точки зору екологічної доцільності, надійності і ефективності з усіх вище запропонованих варіантів найбільш кращим є спосіб консервації обладнання ТЕЦ / ТЕС висушеним повітрям.

Корисний матеріал: «Осушувач або кондиціонер: що краще справляється з вогкістю на виробництві»


Осушувач роторний для консервації обладнання: як, навіщо і чому


Консервування техніки сухим повітрям передбачає повне вилучення вологи з об'єкта зі зменшенням вологості до рівня 40%. При таких показника швидкість протікання стояночної корозії, залишаючись постійною у всьому контурі, знижується до необхідних 0,03 г / (м2 · год).

Щоб уникнути появи в консервуючому об'єкті «мертвих зон», слід особливу увагу приділити вибору вологопоглинального оснащення, серед яких віддати перевагу радять роторним осушувачам повітря.

Як працює роторний осушувач повітря?

Техніка роторного типу володіє відмінними адсорбуючимими характеристиками. У цих установок конструкція поверхні ротора нагадує бджолині соти. Таке конструктивне рішення сприяє ламінарному потоку повітря (осушуваного і регенеративного), завдяки чому знижуються втрати на тертя.

Повітря до поверхні ротора осушувача підводиться так, що осушувані повітряні потоки проходять через 85% поверхні ротора, а через решту 15% йде повітря регенерації, яке попередньо нагрівається до потрібної температури. При цьому ефективному обміну вологості між сорбентом і повітрям сприяє надлишковий тиск водяної пари, а контроль якості регенерації проводиться температурою повітряних потоків регенерації. Більш того, повітря регенерації очищає ротор від бруду і пилу, що проникає всередину осушувача з робочим повітрям.

За допомогою регулювання температури регенераційних потоків можливість підтримувати відносну вологість робочого повітря на заданому рівні - стає цілком реальним. А завдяки обертанню ротора поєднується процес сорбції робочих повітряних потоків з регенерацією сорбенту (при цьому перетікання повітряних потоків зводяться до мінімуму через наявність ущільнення секторів). Застосовувати установку можна без прив'язки до системи каналізації, тому що конденсація повністю відсутня.

Цікавий матеріал: «Осушувач адсорбційного типу - для правильного зберігання зерна»


Особливості роторних осушувачів повітря

Техніка роторного типу обладнана комплексною системою регулювання рівня вологості з датчиком установки продуктивності і блоком управління. На індикаторі приладу показується фактична відносна вологість у відсотках. Більш того, блок управління можна налаштувати на параметри аварійної сигналізації / регулювання, а також на підтримку необхідного рівня відносної вологості.


Роторні осушувачі відповідають нормам таких європейських стандартів:

стандарт EN 50082 (ч. №2) - промислове середовище, норми щодо електромагнітної сумісності, норми загальної несприйнятливості;

стандарт EN 746 (ч. №2) - вимоги до безпеки системи по обробці палива і газоподібних продуктів живлення;

стандарт EN 50081 (ч. №1) - стандарти щодо електромагнітної сумісності, а також вимоги щодо емісії;

стандарт EN 60204 - загальні вимоги до безпеки машин та електрообладнання.

*** Виходячи з продуктивності роторного осушувача (від 240 до 7,6 тис. М3 / год), установка споживає 1,51-82 кВт електроенергії.

Стаття для сироварів: «Навіщо потрібен осушувач при виробництві сиру?»


Особливості сухої консервації обладнання: котлів, турбоагрегатів, компресора


Консервація котлів

У тепловій енергетиці роторні осушувачі повітря застосовуються для консервації котлів, в тому числі пароперегрівача, радіаційних поверхонь нагріву, економайзера, електрофільтрів, проточних компонентів турбін, газової частини, генератора і т.д.

Завдяки підключенню на всмоктування штатного компресора роторного осушувача повітря підвищується надійність функціонування повітряних вимикачів, запобігає появі на струмоведучих деталях оксидної плівки.

Для консервації обладнання висушеним повітрям найбільш надійним способом є принцип замкнутої схеми. У такому випадку всі комплектуючі пристрої об'єднуються в замкнуте коло за допомогою тимчасових трубопроводів і штатної арматури, а продуваються за допомогою включеного в схему повітросушильного приладу.

Таким чином роторний осушувач витягує з консервуючого контуру вологу, обсяг якої збігається з кількістю не дренуючих зон поверхонь нагріву котла.

Вибираючи роторний осушувач для даного методу консервації обладнання ТЕС, ТЕЦ слід звернути увагу на продуктивність пристрою по сухому повітрю з урахуванням аеродинамічного опору, обсягу консервованого контуру, передбачуваної маси видаляючого конденсату.

*** Після завершення консервації, обладнання герметично закривається і виводиться в резерв. Але через нещільності арматури ззовні може просочуватися в контур волога, тому рекомендовано проводити періодичні продувки.

Дізнайтеся також: «Вологопоглинач для сушіння риби - прискорюємо виробництво в 2-3 рази»


Консервація компресора

Установка роторного осушувача перед компресором дає можливість на всмоктування подавати заздалегідь підготовлене, яке має точку роси -40 ° С, повітря. При цьому підвищується коефіцієнт корисної дії та зменшення напруги конденсатовідводу, завдяки істотному зменшенню обсягу крапельної вологи.

Крім того, використання роторного осушувача при виведенні компресора в резерв забезпечує продувку сухим повітрям системи конденсатовідводу, повітропідвідних ліній, робочих поверхонь. Це захистить консервуючі об'єкти від ураження стояночною корозією в період їх простою.

Консервація турбоагрегатів

Для консервування турбоагрегатів найбільш привабливим є метод розімкнутої схеми, де осушене повітря безперервно подається через ревізії, дренажі і штуцери продувки, а викид проводиться через штуцери на колекторі усмоктувальному. Про повне видалення вологи парового простору конденсатора і проточного елемента турбіни свідчить рівне значення відносної вологості повітря на вході і виході з контуру.

Щоб підвищити ефективність даного процесу, для примусового видалення із контуру повітряних потоків встановлюють повітряний ежектор. Часовий розхід осушених повітряних потоків, що потрібні для вилучення вологи, дорівнює приблизно 10% обсягу контуру. Так само, як і у випадку з котлами, рекомендовано періодично робити продувку проточної частини турбіни.

*** Для контролю якості консервації обладнання на виході з контуру встановлюють спеціальний датчик.


  Читайте також: «Адсорбційний осушувач - навіщо потрібен на виробництві заморожених продуктів»


Як здійснюється контроль якості консервації обладнання сухим повітрям?


Для контролю якості проведення консервації обладнання ТЕС / ТЕЦ за допомогою сухого повітря в консервується контур встановлюється спеціальний індикатор корозії. Дослідні зразки корозійних утворень відзначаються номером, після чого зважуються і зберігаються в сухому середовищі, в ексикаторі до моменту, приміщення в випробувальну точку.

Перш ніж встановити дослідний зразок, його розміщують в касеті, що складається з мідного стержня з різьбленням (Ø 8 мм). На даний стерженьь, відділяючись один від одного втулками тефлоновим, надягають три зразка і стискаються з обох сторін накрученими гайками. Потім касета поміщається в контрольований об'єкт таким чином, щоб вона не стикалася з деталями установки і металом.

Далі відбувається оцінка процесів корозії, що виникають на поверхні зразків. Її рекомендовано проводити:

Якісним методом. Передбачає зовнішній огляд досвідченого зразка, що відбувається після його вилучення з об'єкта. Тут встановлюється наявність слідів корозії.

Квантитативним способом. Проводиться в лабораторних умовах для встановлення втрати ваги (необхідна точність ± 0,1 мг), яка визначить швидкість протікання корозійних процесів.

Після здійснення контролю, до зважування, з дослідних зразків видаляють продукти корозії, використовуючи один із способів: електрохімічний, механічний, хімічний.

  Радимо прочитати: «Умови зберігання вина і способи їх підтримки»Переваги використання роторного осушувача при консервуванні обладнання ТЕС / ТЕЦ


У світовій енергетиці ефективність і надійність консервації обладнання сухим повітрям підтверджено більш, ніж на 500 об'єктах. І це тільки в країнах Європи. Роторні осушувачі активно використовують при збереженні оснащення провідні в галузі енергетики компанії Чехії, Німеччини, Великобританії, Польщі, Фінляндії, Австрії, Італії, Данії та ін.

Сухим повітрям, як основним або єдиним методом консервації, захищають від ушкодження корозією таке обладнання: генератор; турбіну; газовий / пароводяний тракт, котел; конденсатор; електрофільтри; систему шлакозоловидалення; пароперегрівача; трансформатор; оснащення берегових насосних; блочне насосне обладнання та ін.

Наприклад, на даний момент 202 турбінних агрегатів у Німеччині оснащені системою сухої консервації, що функціонує на основі роторного осушувача.

Отже, підводимо підсумки, консервування обладнання ТЕС / ТЕЦ сухим методом з використанням роторного осушувача:

Гарантує надійний захист консервуючих об'єктів протягом усього періоду простою (до 12 місяців).

Дозволяє виконувати продування контуру безперервно завдяки порівняно невеликому енергоспоживанню приладів з осушення повітряних потоків.

Дозволяє автоматизувати процедуру підтримки необхідних умов при консервації турбін шляхом установки спеціального датчика контролю вологості на виході з конденсатора, а також внизу котельного пристрою.

Вимагає одноразових вкладень на придбання роторного осушувача, який в середньому служить до 10 років (без необхідності заміни сорбційного ротора). Щорічні витрати на використання повітросушильних приладів складають не більше 3% від закупівельної вартості агрегатів.

Є абсолютно екологічно нешкідливим і застосовується для будь-якого типу установок.

Рекомендуємо прочитати: «Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення»

Залишилися питання з приводу використання роторних осушувачів для консервації обладнання ТЕС / ТЕЦ - зв'яжіться з менеджерами інтернет-магазину «Побут» за тел .: (097) 586 81 58.

1327
 Viber Telegram