Як позбутися від вогкості та підтримувати здоровий мікроклімат в приватному будинку?

Як позбутися від вогкості та підтримувати здоровий мікроклімат в приватному будинку?

Сирість в приватному будинку - це не тільки вкрай неприємна ситуація, але також небезпечна для здоров'я людини. Тому що підвищена вологість створює в приміщенні ідеальні умови для появи і розвитку затхлого запаху, цвілі, грибка та інших шкідливих утворень. Більш того, в сирих кімнатах псуються меблі, стінні покриття, тканинні елементи інтер'єру, речі і, в принципі, все, що знаходиться всередині. Тому, щоб уберегти себе і обстановку від згубного впливу зайвої вологи в повітрі, важливо знайти причини її появи, усунути їх і виконати ряд профілактичних заходів. І чим швидше, тим краще, не відкладаючи в довгий ящик.

Саме питання, чому з'являється вогкість в приватному будинку, як від неї найпростіше позбутися і чому радять використовувати осушувач повітря на постійній основі - присвячується означена стаття нижче. Читайте далі!

Важливо: «Норми вологості в приміщеннях різного призначення»

5 основних причин появи вогкості в приватному будинку + способи позбавлення від них


Щоб боротьба з підвищеною вологістю увінчалася успіхом, спочатку слід встановити, чому це відбувається. Причин появи вогкості в приватному будинку може бути безліч. Давайте розберемо детальніше найпоширеніші і складні випадки.

Детальніше тут: «Чому виникає вогкість в квартирі та будинку: огляд причин»

1. Сирий підвал

Сирість в підвалі приватного будинку може утворюватися за цілою низкою причин: несправна водопровідна комунікація, близькість ґрунтових вод, відсутність вентиляційної системи. Якщо стіни і інші поверхні густо вкриті конденсатом, навколо витає важкий несвіжий запах - почніть з перевірки трубопроводу і створення правильного повітрообміну за допомогою установки природної або примусової вентиляції.

*** Рекомендують водопровідні труби утеплювати, адже холодні поверхні в зимовий період конденсують, підвищуючи таким чином рівень вологості в приміщенні.

Якщо після цих маніпуляцій вогкість все ще буде присутня, переходьте до більш кардинальних заходів - гідроізоляції або утеплення стелі (по суті, при правильному підборі матеріалів, це одне і теж). Як утеплювач можна використовувати звичайний пінопласт, який, крім тепла, додатково захищає поверхню від води, не дозволяючи волозі проникати всередину приватного будинку. Для створення такого захисту досить обклеїти стелю листами пінопласту, використовуючи спеціальний клей. Єдине правило, якого слід дотримуватися - герметичність, тобто важливо всі стики добре задути монтажною піною і закрити герметиком.

Такий спосіб боротьби з підвищеною вологістю хороший, коли волога «тягнеться» в житлові кімнати саме зсередини підвалу, але, коли вона потрапляє зовні, з грунту - пінопласт тут абсолютно не допоможе, навіть якщо обклеїти ним всі поверхні.

Читайте також: «Сирість в будинку: визначаємо, знаходимо джерела і усуваємо»


2. Відсутність або некоректне функціонування вентиляції

Розберемо детальніше питання, що стосується вентиляційної системи в підвалі. Так як правильний і регулярний повітрообмін є одним з головних «борців» проти вогкості в приватному будинку. Отже, якщо вентиляції в підвалі немає зовсім - її обов'язково доведеться організувати. Нічого складного - досить зробити віддушки і через них волога з підвалу буде виводитися назовні, наповнюючи приміщення свіжими сухими потоками.

Скільки вентиляційних отворів потрібно? Хоча б по одному в кожній стіні. Але, якщо підвал розташований нижче рівня грунту, доведеться споруджувати повітроводи. А в ідеалі - зробити припливно-витяжну вентиляційну систему.

Корисний матеріал: «Чому« плачуть »вікна і як позбутися від конденсату раз і назавжди»

3. Гідроізоляція фундаменту

Відсутність гідроізоляції фундаменту є однією з головних причин «народження» вогкості в приватному будинку. Таку помилку часто допускають майстри-самоучки або просто несумлінні будівельники. Тому що гідроізоляція фундаменту - етап будівництва, який категорично не можна ігнорувати або підходити до його реалізації «абияк».

Почнемо з того, що бетон вирізняється високою гігроскопічністю, тобто добре пропускає крізь себе воду. Таким чином волога просочується спочатку в фундамент, потім піднімається до стін і, нарешті, проникає всередину житлових приміщень. Проблема посилюється, якщо приватний будинок розташований на місцевості з близьким проходженням грунтових вод (в ідеалі - краще взагалі уникати будівництва на таких територіях).

Як позбутися від вогкості в такому випадку - досить непросто, адже доведеться повністю «оголити» фундамент приватного будинку і потім професійно гідроізолювати його. Для більшої надійності, радять «укутувати» стіни гідроізоляційними матеріалами також зсередини приміщення. Якщо все зроблено грамотно і на совість - таких заходів буде достатньо, щоб прибрати дане джерело вогкості в приватному будинку.

Ознайомтеся також: «3 способи визначити вологість в домашніх умовах»


4. Проблеми з фундаментом

Згодом споруди, як правило, осаджуються і в більшості випадках це відбувається нерівномірно. Усадка, а також прорахунки під час будівництва призводять до руйнування фундаменту. В результаті на підставі приватного будинку з'являються тріщини, крізь які всередину і просочується волога, «розводячи» в кімнатах вогкість і сприяючи поширенню цвілі, грибка та інших шкідливих організмів.

Що робити в такій ситуації? Перш за все необхідно просушити і потім герметизувати щілини. Процес досить простий, але складність полягає в виявленні таких дір (адже, особливо на початковій стадії, вони практично непомітні на поверхнях).

Рекомендуємо: «Як прибрати вологість в будинку народними засобами»


5. Додаткові причини вогкості в приватному будинку

Крім перерахованих вище проблем, підвищена вологість може бути пов'язана з іншими «дефектами». Наприклад, з тріщинами в стінах приватного будинку. Це проблема досить поширена і незмінно призводить до появи конденсату взимку. Щоб позбутися від вогкості потрібно просто закрити щілини сучасними герметиками.

Неправильне утеплення, яке вироблене зсередини житлових кімнат, і недостатньо хороша вентиляція підвалу - також сприяють утворенню конденсату, появи цвілевих мікроорганізмів і наповненню приміщень затхлим вологим запахом.

У будь-якому випадку, щоб позбутися від вогкості в приватному будинку, потрібно спочатку знайти джерело, усунути його, а потім вже просто підтримувати в приміщеннях комфортний мікроклімат.

В тему: «9 секретів профілактики вогкості в будинку»

Як осушувач повітря допомагає в боротьбі з вогкістю в приватному будинку?


Побутовий осушувач повітря - це розумна кліматична техніка, популярність якої серед користувачів по всьому світу росте з кожним днем. Чим обумовлюється така затребуваність приладів?

Все обгрунтовано. Тому що сучасні осушувачі:

Ефективно борються з вогкістю. Досить включити агрегат і виставити потрібний відсоток вологості. Далі обладнання працює самостійно: забирає зайву вологу з повітря і відправляє її в спеціальну ємність або безпосередньо в каналізацію.

Прості в догляді і управлінні. Інструкція по налаштуванню приладів детально описана в керівництві з експлуатації, але, навіть не читаючи її, інтуїтивно зрозуміло, як задати необхідні параметри. Догляд за осушувачами також не вимагає особливих сил і часу - періодично потрібно очищати і міняти повітряні фільтри, спустошувати ємність з конденсатом (якщо не встановлений дренаж) і протирати корпус серветкою.

Створюють здоровий мікроклімат. Більшість сучасних осушувачів повітря оснащені іонізатором, який очищає повітряні потоки від бактерій і мікробів, роблячи таким чином атмосферу в кімнаті більш корисною і комфортною.

Побутові осушувачі повітря розраховані на роботу в широкому діапазоні температур ( 1-37 ° С / 5-35 ° С ), тому можна підібрати техніку для боротьби і профілактики вогкості в будь-якій кімнаті приватного будинку: від горища до підвалу. Прилади працюють на екологічному холодоагенті, тому абсолютно безпечні для здоров'я навіть маленьких діток.


Висновок: щоб впоратися з вогкістю в приватному будинку: 1. знаходимо джерело підвищеної вологості; 2. усуваємо проблему; 3. встановлюємо побутовий осушувач для утримування вологи в атмосфері на потрібному рівні.

Радимо: «Як визначити вологість по психометрической таблиці Ассмана?»

Ми, в інтернет-магазині «Побут», знаємо все про роботу та особливості використання побутових осушувачів повітря, тому відповімо на всі ваші запитання, а також безкоштовно допоможемо вибрати потрібну модель. Телефонуйте: (097) 586 81 58.

8201

Рекомендовані

 Viber Telegram