Осушувач в закритому басейні – яку роль відіграє

Осушувач в закритому басейні – яку роль відіграє

Одна з головних задач закритих басейнів - підтримка вологості повітря в межах норми, яка в ідеалі повинна вирішуватися ще на моменті проектування будівлі. Чому проблема є актуальною абсолютно для всіх власників? Так як в таких будівлях велика квадратура дзеркала води (18-50 м2) і велика площа скління (до 60%). Звичайно, основним джерелом підвищеної вологості виступає сама споруда для купання, але відвідувачі закладу та інші чинники також насичують атмосферу додаткової вологою.

Якщо не стежити за рівнем вологості в закритому басейні, це загрожує низкою неприємних і небезпечних наслідків:

поява важкого застійного повітря;

неприємне відчуття задухи і дискомфорту;

випадання конденсату на різних поверхнях;

швидке охолодження води і втрата тепла;

розвиток шкідливих для здоров'я людини утворень.

Всі ці фактори незмінно призводять до деформації і руйнування конструкцій, псування внутрішньої обробки і елементів обстановки, а також погіршення самопочуття людей, які часто відвідують закритий басейн. Мало того, що в сирих приміщеннях дуже некомфортно перебувати, так при ігноруванні проблеми приміщенням просто неможливо буде користуватися. Тому за рівнем вогкості необхідно стежити уважно і регулярно.

Які показники є нормою для закритих басейнів, як утримувати вологу повітря в необхідному діапазоні, для чого потрібен осушувач і як правильно його вибрати, а також що ще важливо врахувати при спорудженні об'єкта - описано в статті. Читайте далі!

Матеріал в тему: «Мікроклімат в басейні - створюємо за допомогою вентиляції і осушувача»Нормативні вимоги для закритих басейнів


Щоб створити комфортний для відвідувачів мікроклімат, слід дотримуватися наступних параметрів:

температура води - від 27 ° С до 30 ° С;

температура повітря - від 31 ° С до 34 ° С (на 1-2 градуси вища за температуру води);

повітрообмін - мінімум 80 м3 / год на 1 людину;

швидкість руху повітряних потоків - до 0,2 м / с;

відносна вологість - від 40% до 50% (максимум до 65%).

*** За європейськими стандартами, вода в басейні повинна бути в межах 28 ° С, а повітря на 2-4 градуси тепліше, але не більше + 34 ° С. Що стосується вологості - вона повинна знаходитися в області комфорту людини.

Корисний матеріал: «Норми вологості в приміщеннях різного призначення»Як позбутися від підвищеної вологості в закритому басейні?


Якщо басейн закритого типу використовується на постійній основі, підтримувати в його приміщеннях рівень вологості слід двома методами:

1. У будь-якому закритому басейні, будь він призначений для приватного або громадського використання, повинна бути зроблена припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла. Вентиляційна система включається в проект будівництва будівлі ще на стадії його розробки і є 100% обов'язковим пунктом. Тому що саме за допомогою повітрообміну вдається утримувати вологість в приміщенні на допустимому рівні: вентиляція з повітряними потоками видаляє зайву вологу (з 1 кубометра ≈20-24 г рідини) і запахи, а натомість «заганяє» свіжі і сухі маси повітря.

Обсяг вологи, що надходить в приміщення з приточними потоками, змінюється в залежності від погодних умов. Наприклад, в зимовий час, коли температура на вулиці регулярно тримається нижче нуля, кожен кубометр припливного повітря приносить в басейн мінімум 5 грам води. У літній сезон паралельно з температурою зростає і вміст вологи в повітряних потоках (≈ 11,2 г / м3). Отже, в теплу пору потреба в припливно-витяжної вентиляції більше, ніж в холодну. При регулярному використанні закритого басейну і підвищеного вмісту вологи зовні, утримувати вологість в межах норми не вийде, потрібно додаткове обладнання.

Радимо прочитати: «Сирість на льодовій арені - наслідки і 2 методи усунення»


2. Ефективні пристрої, які нормалізують мікроклімат в будь-яких закритих басейнах - осушувачі повітря. Прилади універсальні і повністю автоматизовані, працюють просто і безперервно, розраховані на функціонування в широкому діапазоні температур ( 1-35 ° С / 5-35 ° С ) і в умовах екстремальної вологості. Для запуску агрегату досить виставити потрібний відсоток вологи на панелі і встановити дренаж для зливу зібраної рідини. Крім того, багато сучасних моделей оснащені іонізатором, завдяки чому виходячі через агрегат потоки стають чистішими і «корисними».

На практиці, максимальний результат по боротьбі з вологістю досягається за умови установки і припливно-витяжної вентиляції, і осушувача повітря. Цей «тандем» не залишає вогкості ні єдиного шансу. Але, звичайно, за умови грамотного створення системи і вибору правильного обладнання.

Ми радимо підбирати осушувач повітря, виходячи з площі закритого басейну, системи вентиляції, режиму і цілей використання, віддаючи перевагу тільки перевіреним брендам, таким як: Celsius , Cooper & Hunter , Meaco , Mycond , Storm .

Читайте також: «Осушувачі для басейну від Dantherm: огляд серії CDP»Основні типи осушувачів для закритих басейнів


За продуктивністю прилади для басейну знаходяться між промисловими агрегатами і побутовими, хоча продуктивність роботи у них досить висока: поглинають від десятка до сотень літрів рідини за добу. Щоб правильно розрахувати потужність агрегату, потрібно обчислити інтенсивність випаровування, наприклад, використовуючи формулу Бязіна-Крумме.

Дивіться таблицю інтенсивності випаровування і приклад розрахунку:


Що стосується способу установки, розділяють:

Підлогові - мобільні пристрої, які встановлюються на підлогу з можливістю переміщення по / за межі кімнати.

Вбудовані (канальні) - монтуються безпосередньо в систему воздуховоду в суміжному з басейном приміщенні. Відрізняється низьким рівнем шуму, підходять для роботи в приміщеннях великої квадратури.

Навісні (стаціонарні) - кріпляться на стіні без можливості транспортування.

Є також моделі з комбінованим варіантом установки, які можна як ставити на підлогу, так і вішати на стіну. Як правило, дані типи використовуються в невеликих за розмірами закритих басейнах.

Рекомендуємо вивчити: «Осушувач для спортзалу - вибираємо правильний прилад»


6 причин встановити в закритому басейні осушувач повітря


Регулярне використання осушувача - це:

комфортний і здоровий для людей мікроклімат в закритому басейні;

відсутність небезпечної цвілі, грибка та інших утворень;

збереження оздоблювальних матеріалів і металевих деталей споруди;

відсутність ефекту «плачучих» вікон (детальніше про конденсат читайте тут );

іонізація повітря і додаткова фільтрація;

підігрів температури всередині приміщення на 2-3 градуси.

За допомогою осушувача повітря в закритих басейнах створюється ідеальний мікроклімат не тільки для відвідувачів, але також елементів інтер'єру, меблів, освітлювальних пристроїв, опалювальних приладів і т.д. (Менше ремонту, довший термін служби).

Радимо дізнатися: «Осушувач або кондиціонер: що краще справляється з вогкістю на виробництві»Важливі нюанси про закриті басейни


В процесі підтримки оптимального мікроклімату в закритому басейні, важливо знати, що:

з одного квадратного метра води за 1 годину випаровується до 200 мл рідини (за добу - 4,8 л);

чим вище температура води в басейні, тим процес випаровування рідини інтенсивніше;

в порожньому басейні на 25-35% утворюється менше вологи, ніж в період відвідування людьми.

*** Порада: в неробочий час закривайте басейн солярної плівкою - вона до 80-90% скорочує обсяг випаровується рідини, а також знижує теплові втрати. Але цей варіант не підходить для великих за площею басейнів і тих, які використовуються постійно.

Вирішили придбати для закритого басейну осушувач повітря? Зв'яжіться з менеджерами інтернет-магазину «Побут», ми підберемо для вас правильне кліматичне обладнання відповідно до площі приміщення та бюджету. Телефонуйте: (099) 389 94 49.

1497
 Viber Telegram