Осушувач в закритому басейні – яку роль відіграє
Одна з головних задач закритих басейнів - підтримка вологості повітря в межах норми, яка в ідеалі повинна вирішуватися ще на моменті проектування будівлі. Чому проблема є актуальною абсолютно для всіх власників? Так як в таких будівлях велика квадратура дзеркала води (18-50 м2) і велика площа скління (до 60%). Звичайно, основним джерелом підвищеної вологості виступає сама споруда для купання, але відвідувачі закладу та інші чинники також насичують атмосферу додаткової вологою.
Якщо не стежити за рівнем вологості в закритому басейні, це загрожує низкою неприємних і небезпечних наслідків:
поява важкого застійного повітря;
неприємне відчуття задухи і дискомфорту;
випадання конденсату на різних поверхнях;
швидке охолодження води і втрата тепла;
розвиток шкідливих для здоров'я людини утворень.
Всі ці фактори незмінно призводять до деформації і руйнування конструкцій, псування внутрішньої обробки і елементів обстановки, а також погіршення самопочуття людей, які часто відвідують закритий басейн. Мало того, що в сирих приміщеннях дуже некомфортно перебувати, так при ігноруванні проблеми приміщенням просто неможливо буде користуватися. Тому за рівнем вогкості необхідно стежити уважно і регулярно.
Які показники є нормою для закритих басейнів, як утримувати вологу повітря в необхідному діапазоні, для чого потрібен осушувач і як правильно його вибрати, а також що ще важливо врахувати при спорудженні об'єкта - описано в статті. Читайте далі!
Матеріал в тему: «Мікроклімат в басейні - створюємо за допомогою вентиляції і осушувача»
Нормативні вимоги для закритих басейнів
Щоб створити комфортний для відвідувачів мікроклімат, слід дотримуватися наступних параметрів:
температура води - від 27 ° С до 30 ° С;
температура повітря - від 31 ° С до 34 ° С (на 1-2 градуси вища за температуру води);
повітрообмін - мінімум 80 м3 / год на 1 людину;
швидкість руху повітряних потоків - до 0,2 м / с;
відносна вологість - від 40% до 50% (максимум до 65%).
*** За європейськими стандартами, вода в басейні повинна бути в межах 28 ° С, а повітря на 2-4 градуси тепліше, але не більше + 34 ° С. Що стосується вологості - вона повинна знаходитися в області комфорту людини.
Корисний матеріал: «Норми вологості в приміщеннях різного призначення»
Як позбутися від підвищеної вологості в закритому басейні?
Якщо басейн закритого типу використовується на постійній основі, підтримувати в його приміщеннях рівень вологості слід двома методами:
1. У будь-якому закритому басейні, будь він призначений для приватного або громадського використання, повинна бути зроблена припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла. Вентиляційна система включається в проект будівництва будівлі ще на стадії його розробки і є 100% обов'язковим пунктом. Тому що саме за допомогою повітрообміну вдається утримувати вологість в приміщенні на допустимому рівні: вентиляція з повітряними потоками видаляє зайву вологу (з 1 кубометра ≈20-24 г рідини) і запахи, а натомість «заганяє» свіжі і сухі маси повітря.
Обсяг вологи, що надходить в приміщення з приточними потоками, змінюється в залежності від погодних умов. Наприклад, в зимовий час, коли температура на вулиці регулярно тримається нижче нуля, кожен кубометр припливного повітря приносить в басейн мінімум 5 грам води. У літній сезон паралельно з температурою зростає і вміст вологи в повітряних потоках (≈ 11,2 г / м3). Отже, в теплу пору потреба в припливно-витяжної вентиляції більше, ніж в холодну. При регулярному використанні закритого басейну і підвищеного вмісту вологи зовні, утримувати вологість в межах норми не вийде, потрібно додаткове обладнання.
Радимо прочитати: «Сирість на льодовій арені - наслідки і 2 методи усунення»
2. Ефективні пристрої, які нормалізують мікроклімат в будь-яких закритих басейнах - осушувачі повітря. Прилади універсальні і повністю автоматизовані, працюють просто і безперервно, розраховані на функціонування в широкому діапазоні температур ( 1-35 ° С / 5-35 ° С ) і в умовах екстремальної вологості. Для запуску агрегату досить виставити потрібний відсоток вологи на панелі і встановити дренаж для зливу зібраної рідини. Крім того, багато сучасних моделей оснащені іонізатором, завдяки чому виходячі через агрегат потоки стають чистішими і «корисними».
На практиці, максимальний результат по боротьбі з вологістю досягається за умови установки і припливно-витяжної вентиляції, і осушувача повітря. Цей «тандем» не залишає вогкості ні єдиного шансу. Але, звичайно, за умови грамотного створення системи і вибору правильного обладнання.
Ми радимо підбирати осушувач повітря, виходячи з площі закритого басейну, системи вентиляції, режиму і цілей використання, віддаючи перевагу тільки перевіреним брендам, таким як: Celsius , Cooper & Hunter , Meaco , Mycond , Storm .
Читайте також: «Осушувачі для басейну від Dantherm: огляд серії CDP»
Основні типи осушувачів для закритих басейнів
За продуктивністю прилади для басейну знаходяться між промисловими агрегатами і побутовими, хоча продуктивність роботи у них досить висока: поглинають від десятка до сотень літрів рідини за добу. Щоб правильно розрахувати потужність агрегату, потрібно обчислити інтенсивність випаровування, наприклад, використовуючи формулу Бязіна-Крумме.
Дивіться таблицю інтенсивності випаровування і приклад розрахунку:
Що стосується способу установки, розділяють:
Підлогові - мобільні пристрої, які встановлюються на підлогу з можливістю переміщення по / за межі кімнати.
Вбудовані (канальні) - монтуються безпосередньо в систему воздуховоду в суміжному з басейном приміщенні. Відрізняється низьким рівнем шуму, підходять для роботи в приміщеннях великої квадратури.
Навісні (стаціонарні) - кріпляться на стіні без можливості транспортування.
Є також моделі з комбінованим варіантом установки, які можна як ставити на підлогу, так і вішати на стіну. Як правило, дані типи використовуються в невеликих за розмірами закритих басейнах.
Рекомендуємо вивчити: «Осушувач для спортзалу - вибираємо правильний прилад»
6 причин встановити в закритому басейні осушувач повітря
Регулярне використання осушувача - це:
комфортний і здоровий для людей мікроклімат в закритому басейні;
відсутність небезпечної цвілі, грибка та інших утворень;
збереження оздоблювальних матеріалів і металевих деталей споруди;
відсутність ефекту «плачучих» вікон (детальніше про конденсат читайте тут );
іонізація повітря і додаткова фільтрація;
підігрів температури всередині приміщення на 2-3 градуси.
За допомогою осушувача повітря в закритих басейнах створюється ідеальний мікроклімат не тільки для відвідувачів, але також елементів інтер'єру, меблів, освітлювальних пристроїв, опалювальних приладів і т.д. (Менше ремонту, довший термін служби).
Радимо дізнатися: «Осушувач або кондиціонер: що краще справляється з вогкістю на виробництві»
Важливі нюанси про закриті басейни
В процесі підтримки оптимального мікроклімату в закритому басейні, важливо знати, що:
з одного квадратного метра води за 1 годину випаровується до 200 мл рідини (за добу - 4,8 л);
чим вище температура води в басейні, тим процес випаровування рідини інтенсивніше;
в порожньому басейні на 25-35% утворюється менше вологи, ніж в період відвідування людьми.
*** Порада: в неробочий час закривайте басейн солярної плівкою - вона до 80-90% скорочує обсяг випаровується рідини, а також знижує теплові втрати. Але цей варіант не підходить для великих за площею басейнів і тих, які використовуються постійно.
Вирішили придбати для закритого басейну осушувач повітря? Зв'яжіться з менеджерами інтернет-магазину «Побут», ми підберемо для вас правильне кліматичне обладнання відповідно до площі приміщення та бюджету. Телефонуйте: (099) 389 94 49.