Осушувач для спортзалу – вибираємо правильний прилад

Осушувач для спортзалу – вибираємо правильний прилад

У спортзалах, фітнес-клубах та інших закладах, призначених для спортивних тренувань, має бути обов'язково сухо, свіжо і комфортно. Жодного натяку на підвищену вогкість, шкідливі утворення і неприємний запах. Тому що мікроклімат в таких центрах безпосередньо впливає на самопочуття і продуктивність тренувань відвідувачів. Але створити приємну і здорову атмосферу в приміщеннях, де регулярно проходять спортивні заняття, досить складно.

Адже необхідно контролювати цілий ряд параметрів, а саме:

температуру всередині залу, роздягальні, душової та ін. приміщень;

постійний і достатній приплив свіжих повітряних потоків;

чистоту повітря, тобто відсутність в атмосфері частинок пилу, бруду і т.д .;

відповідність ступеня вологості встановленим нормам.

У процесі спортивних тренувань спортсмен витратить великий обсяг кисню, внаслідок чого зали дуже швидко наповнюються вуглекислим газом, підвищується вологість і з'являється стійкий неприємний запах.

Саме питання, які умови повинні підтримуватися в хорошому спортзалі і як цього домогтися - присвячується означена стаття. Читайте далі!

Радимо також прочитати: «3 способи визначити вологість повітря в домашніх умовах»Оптимальний мікроклімат для спортзалу: норми


Щоб спортсмени відчували себе в спортзалі максимально комфортно, в приміщеннях слід підтримувати мікроклімат з наступними показниками:

температура всередині - від 18 ° С до 20 ° С;

вологість повітря - від 30% до 40%;

приплив свіжих повітряних мас на 1-го відвідувача - від 60 до 90 м3 / год.

Якщо температуру можна легко підтримувати сучасними обігрівальними приладами, просто виставивши на обладнанні потрібні параметри. Та утримувати вологу в межах норми значно складніше. Тому що при спортивних заняттях спортсмени активно виділяють рідину, яка відразу потрапляє в атмосферу. Інтенсивність вологовиділення залежить від складності тренування: при легких вправах людина віддає за 1 годину 30-60 грам рідини; при заняттях середньої складності - від 120 до 200 г; в процесі посилених навантажень - від 200 до 300 грам.

Висновок: підвищена вологість - проблема, яка виникає в спортзалах щодня. Як розв'язати цю проблему - описано в наступному розділі. Читайте!

Важлива інформація: «Сирість на льодовій арені - наслідки і 2 методи усунення»Як підтримувати в спортзалі оптимальний рівень вологості?


Будь-які спортивні заклади в обов'язковому порядку повинні мати якісну припливно-витяжну вентиляцію. За допомогою правильно зробленої вентиляційної системи в приміщеннях буде відбуватися повітрообмін: внутрішнє повітря з вологою і запахами буде збиратися, виводитися на вулицю, а на заміну в кімнату запускатися свіжі потоки. Як результат: спортзал провітрюється і позбавляється від надлишку вологи в атмосфері. Але повністю висушити зали до встановлених нормою параметрів, використовуючи тільки вентиляцію, не вийде - вона просто не впорається з такими обсягами.

Як вирішити проблему? Найпростіше - встановити у всіх приміщеннях спортзалу осушувач повітря (для невеликих площ підійдуть побутові моделі , для більш просторих - промислові та прилади для басейну ). Дане кліматичне обладнання відноситься до категорії «розумної техніки», тобто працює повністю в автоматичному режимі, без участі людини.

У чому головні «фішки» осушувачів: функціонують ефективно в широкому діапазоні температур ( 1-37 ° С / 5-35 ° С ); мають просте і зрозуміле управління; служать від 10 і більше років; оснащені системою оповіщення; включають вбудований гігростат для визначення рівня вологості; кілька режимів роботи. Крім того, деякі моделі, крім фільтрів грубої очистки, обладнані іонізатором, який добре очищає повітря.

Читайте також: «Вологість на виробництві - усуваємо осушувачем і вентиляцією»Приклад вибору осушувача для спортзалу


Вибираючи осушувальну установку для спортзалу, фітнес-клубу, тренувального залу і подібних закладів, необхідно врахувати кілька параметрів. Щоб було зрозуміліше, приведемо конкретний приклад.

Припустимо, ваш спортзал:

оснащений хорошою припливно-витяжної системою вентиляції;

має квадратуру в 100 м2 з висотою кімнати ≈3 метри;

підтримує температуру всередині в діапазоні 19-20 ° С;

має підвищений до 75-80% рівень вологості повітря.

У вашому закладі мінімум займаються 5 осіб, максимум 20 безперервно протягом приблизно 3-х годин.

Корисний матеріал: «Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення»


Згідно з нормами СНиП, подача свіжого повітря в приміщення спортзалу розраховується за формулою:

L = N * Lнорм

Де «N» багато що у залі людей, а «L норма» - встановлені норми (80м3 / ч - для різних фізичних навантажень; 40 м3 / год - для тренувань середньої складності; 20 м3 / год - в період бездіяльності).

Розрахувати вентиляцію, також можна, виходячи з кратності поновлення повітряних мас і квадратури приміщення:

L = n * S * H

Тут «n» потрібно взяти з таблиці нижче, «H» - це висота, «S» - площа.

Рекомендуємо прочитати: «Зберігання паперу - створюємо правильний мікроклімат»


Що стосується осушувача повітря, вам підійдуть такі моделі:

Із серії «побутових осушувачів»: Trotec TTK 110 HEPA (до 100 м2); MEACO 25L LOW ENERGY (до 100 м2); Ballu BDA-70L (до 100 м2).

З категорії «осушувачі для басейнів»: Cooper & Hunter CH-D025WD (до 150 м2).

З «промислових осушувачів»: CELSIUS MDH-60 (до 100 м2); Trotec TTK 170 ЕСО (до 100 м2); Celsius MDH50 (до 100 м2).

Ми навели приклад того, як слід вибирати осушувач повітря. Для більш точного визначення моделі враховуються і інші параметри, включаючи орієнтовний бюджет. Важливо продумати все до дрібниць. Адже тільки за умови установки правильного агрегату, у вашому спортзалі завжди буде сухо, свіжо і комфортно!

Радимо вивчити: «Мікроклімат в басейні - створюємо за допомогою вентиляції і осушувача»

Сумніваєтеся, що зможете грамотно вибрати кліматичне обладнання? Звертайтеся до менеджерів інтернет-магазину «Побут» і ми допоможемо вам підібрати правильний осушувач повітря , який 100% впорається з підвищеною вологістю саме вашого спортзалу. Консультуємо по телефону і безкоштовно, телефонуйте: (099) 389 94 49.

1604
 Viber Telegram