Мікроклімат в басейні – створюємо за допомогою вентиляції та осушувача

Мікроклімат в басейні – створюємо за допомогою вентиляції та осушувача

Мікроклімат в басейні, як в приватному, так і громадському, повинен бути комфортним і здоровим. Це завдання вирішується на етапі проектування і будівництва будівлі, а також в період його експлуатації. У чому складність? У будь-яких гідротехнічних спорудах спостерігається екстремально підвищений рівень вологості.


Матеріал в тему: «Осушувачі для басейну від Dantherm: огляд серії CDP»


Як це проявляється:

конденсат на різних поверхнях;

«плачучі» скла вікон і дверей;

важке повітря і неприємний запах вогкості;

руйнування, деформація металоконструкцій;

поява іржі на металевих виробах;

поява тріщин і відшарування оздоблення стін;

поширення шкідливого грибка і цвілі;

неприємна для перебування людини атмосфера.

У такому сирому кліматі важко дихати і взагалі неприємно перебувати. Крім цього, у відвідувачів може погіршитися самопочуття і загостритися алергічні захворювання (особливо при регулярному відвідуванні). Що стосується самої будівлі, якщо ігнорувати проблему - рано чи пізно воно стане непридатним для використання. Як результат, власнику доведеться істотно витратитися на ремонт і відновлення споруди і це плюс до втрат, пов'язаних із закриттям центру.

Як же створити в басейні ідеальний мікроклімат і уникнути незапланованих витрат - встановити осушувач повітря для басейну , створити систему примусової вентиляції або використовувати в комплексі обидва варіанти. Про те, як це працює і які проблеми дозволяє вирішити - читайте далі!

Радимо прочитати: «Навіщо потрібен на виробництві бісквітів та печива вологопоглинач?»Рекомендовані норми для басейну


Згідно зі встановленими вимогами, слід дотримуватися наступних показників:

Вологість в басейні повинна бути: в зимовий час на рівні ≈50%, в теплі сезони може досягати 60-70%.

Температура води в діапазоні від 26 до 28 ° С (приблизно на 2-3 градуси нижче, ніж температура повітря).

Температуру в приміщенні з басейном слід утримувати в рамках від 28 до 30 ° С.

Основним джерелом підвищеної вологості в приміщенні, звичайно, є сама ємність з водою. Але крім перерахованих вище проблем, вогкість призводить до величезних втрат тепла та швидкого охолодження води. Як наслідок, опалювати і підігрівати басейн доведеться інтенсивніше, що спричинить за собою додаткові фінансові витрати.

Стаття в тему: «Норми вологості в приміщеннях різного призначення»3 способи створити в басейні ідеальний мікроклімат


Домогтися оптимальних параметрів вологості і температури, які точно будуть відповідати нормам, можна: 1. купивши і встановивши осушувач повітря ; 2. зробивши примусову систему вентиляції; 3. скомбінувати можливості вентиляції і вологопоглинача. Розглянемо кожен варіант окремо і більш детально.

Осушувач повітря для басейну

Видалення зайвої вологи з повітря за допомогою даного приладу базується на наступному: при зниженні температури повітря нижче точки роси волога конденсується. Агрегат вентилятором «втягує» вологі потоки в себе і, пропускаючи їх через випарник, за допомогою холодоагента охолоджує до необхідного рівня. Після цього холодоагент осушувача, підігрітий теплом повітряних мас, проходить крізь конденсатор, «ділячись» з ним теплом і, відповідно, нагріваючи.

У момент, коли повітря охолоджується до точки роси, він втрачає вологу, що в результаті конденсується на різних поверхнях. Після цього, проходячи через гарячий конденсатор, вже осушені і холодні повітряні потоки нагріваються і повертаються в басейн. Таким чином осушувач не тільки позбавляє повітря від зайвої рідини, а й піднімає на 2-5 градусів його температуру.

Результат: при регулярному використанні осушувача від Celsius , Mycond , Storm , Apex , Meaco та інших надійних брендів в басейні швидко нормалізується рівень вологості, атмосфера стає приємною і комфортною для людини. Більш того, техніка обігріває приміщення або воду, не вимагаючи для цього додаткових енерговитрат.

Дізнавайтеся: «Навіщо потрібен промисловий осушувач на кондитерському виробництві»


Примусова вентиляційна система

Тепле повітря в порівнянні з холодним, завдяки своїм фізичним можливостям, краще утримує вологу. Система примусової вентиляції подає зовні, нагрітий в холодні сезони до 30 ° С, обсяг повітря і таким чином регулює ступінь вогкості в басейні.

Даний спосіб є досить ефективним, але занадто енерговитратним. Плюс до цього в літній період, коли ступінь вологості набагато перевищує встановлені норми, впоратися з вогкістю однієї вентиляцією не вийде.

Тому ідеальним варіантом для нормалізації мікроклімату в басейні вважається дует «осушувач + вентиляція». Подробиці - дізнавайтеся в наступному розділі.

Читайте також: «Адсорбційний осушувач - навіщо потрібен на виробництві заморожених продуктів»


Осушувач і примусова вентиляція

У басейні важливо не тільки утримувати вологість в межах норми, але також забезпечувати приплив свіжого повітря. Для довідки: одного відвідувача щогодини необхідно постачати мінімум 80 м3 свіжого повітря. За допомогою примусової вентиляції свіжі потоки надходять в приміщення, насичуються вологою і виносять її за межі будівлі. Таким чином також видаляється неприємний сирий запах.

З зайвою рідиною, яка залишилася в атмосфері, бореться вже осушувач, який ефективно працює в широкому діапазоні зовнішніх температур ( 1-35 ° С / 5-35 ° С / 10-42 ° С / 15-40 ° С ).

У періоди, коли басейн не працює, можна не забезпечувати подачу свіжих повітряних мас, а домагатися необхідних параметрів вологості шляхом осушення повітря рециркуляції.


Висновок: ідеальним в плані ефективності, витрати електроенергії і фінансових витрат є союз «осушувач і вентиляція». Такий дует позбавляє від вогкості і її наслідків, створюючи здорову і приємну атмосферу для людей.

Важлива інформація: «Осушувач DANTHERM CDP 35 і CALOREX DH 33: порівнюємо прилади»

Вибрати правильний осушувач для басейну, згідно площі будівлі та бюджету, допоможуть фахівці інтернет-магазину «Побут» . Ми знаємо все про цю техніці і безкоштовно проконсультуємо вас з будь-якого питання, що стосується агрегату. Телефонуйте: (099) 389 94 49.

1227
 Viber Telegram