Сирість на льодовій арені – наслідки та 2 методи усунення

Сирість на льодовій арені – наслідки та 2 методи усунення

Льодова арена - популярне громадське місце, призначене для розваги і проведення спортивних заходів, слабким місцем якого є підвищена вологість. Особливо гостро проблема з вогкістю виникає влітку і в міжсезоння, коли істотно зростає рівень абсолютного вмісту вологи повітря.

Як боротися з підвищеною вологістю на льодових аренах, до чого призводить вогкість, як і для чого потрібен промисловий осушувач повітря - докладніше в статті. Читайте далі!

Радимо прочитати: «Осушувач і зберігання кузовних деталей автомобіля - як пов'язані»


7 проблем на льодовій арені через вогкість


Підвищена вологість негативно впливає на всі живі і неживі предмети, що знаходяться в приміщенні. Льодова арена не є винятком.

Сирість на майданчику зі штучним льодом призводить до таких наслідків:

З'являється конденсат на всіх поверхнях. Виникнення конденсату незмінно веде до розвитку цвілі і іржі, що в свою чергу потребує фінансових витрат на усунення наслідків і ремонт уражених поверхонь.

Погіршується якість льоду. Зниження якісних параметрів крижаного покриття арени може привести до травматизму людей, що катаються на ковзанах або беруть участь у спортивних змаганнях.


Виникає електрохімічна корозія. При цьому уражаються дорогі контрольно-вимірювальні прилади, LED-дисплеї, освітлювальне обладнання, ізоляція кабелів. В результаті підвищується ризик виникнення аварійних ситуацій на льодовій арені і повного виходу оснащення з ладу.

Збільшується товщина льоду. В даному випадку це тягне за собою додаткові енерговитрати, тому що чим товще лід, тим інтенсивніше повинне працювати охолоджуюче обладнання для охолодження всієї товщі.

Знижується термін роботи обладнання. У приміщеннях з підвищеною вологістю обладнання швидше псуєтьсяся і раніше терміну виходить з ладу. Отже, доведеться додатково витрачатися на налагодження приладів або навіть покупку нових.

Підвищуються фінансові витрати - на підтримку в робочому стані, а також ремонтування устаткування і покриття самої льодової арени.

Погіршується самопочуття людей. У спортсменів, гостей і працівників, які обслуговують комплекс, в сирих приміщеннях може загостритися алергія, послабитися імунітет, підвищиться частота респіраторних захворювань.

Висновок невтішний. Якщо ігнорувати проблему з підвищеною вологістю на льодовій арені, рано чи пізно це призведе до руйнування обладнання, крижаного покриття і будівлі в цілому, а також збільшення кількості травм і погіршення самопочуття людей. Тобто вологу в атмосфері потрібно утримувати в рамках - в яких і як це зробити читайте в наступному розділі.

Радимо також вивчити: «Норми вологості в приміщеннях різного призначення»Як створити на льодовій арені ідеальний мікроклімат?


Перш за все слід знати, при якій вологості не з'являється корозія і не руйнуються складові конструкції. Для збереження цілісності самої споруди і всіх її комплектуючих необхідно підтримувати показники в межах 45-50%. А щоб прибрати конденсат - потрібно зробити точку роси нижче за температуру льоду.

Є 2 ефективних способу домогтися необхідних параметрів:

Сорбційне осушення

Ефективно, просто і швидко справляються із зайвою вологою в повітрі - осушувачі адсорбційного типу з гарячою регенерацією. Як працюють прилади? Даний тип кліматичного обладнання оснащений ротором, проходячи через який, повітряні маси осушуються і таким чином позбавляються від зайвої рідини. Техніка функціонує при низьких температурах (до -40 ° С), здатна справлятися навіть з екстремальною вогкістю і сумісна з приладами попереднього охолодження повітря. Тобто ідеально підходить для установки на льодових аренах.

Більш детально про роботу адсорбційного осушувача читайте в статті: «Як працює адсорбційний осушувач повітря з гарячою регенерацією?»

Переваги вибору промислового осушувача від Celsius , Trotec , Meaco і інших перевірених брендів як способу підтримки рівня вологості на льодових аренах:

зниження енерговитрат і трудовитрат на підтримку працездатності арени;

поліпшення якісних показників крижаного покриття;

відсутність корозійних утворень на металевих поверхнях;

виключення появи туману над льодовою ареною;

відсутність збільшення товщі льоду по краях майданчика.

Крім того, завдяки використанню промислових осушувачів ( 1-35 ° С / 5-35 ° С / -30- + 40 ° С / -15- + 35 ° С ) на льодових аренах комфортно перебувати людям, кататися на ковзанах, учасникам спортивних заходів і просто глядачам.

Цікавий матеріал: «Зберігання паперу - створюємо правильний мікроклімат»


Асиміляція

Даний спосіб базується на здатності теплих повітряних мас утримувати більшу, в порівнянні з холодними, кількість водяної пари. Як реалізується цей метод? За допомогою вентиляційної системи з попередньо нагрітим свіжим повітрям. Ефективний такий варіант утримання вологості в межах норми тільки за умови, що повітряні потоки зовні сухіші, ніж усередині (тобто протягом трьох зимових місяців). Більш того, нагрівати повітря слід від -30 ° С до + 5 ° С, а це тягне за собою великі витрати електроенергії і, отже, істотні фінансові витрати.

Рекомендуємо прочитати: «Мікроклімат в басейні - створюємо за допомогою вентиляції і осушувача»

Робимо висновок: метод «асиміляції» не є універсальним і вимагає значних матеріальних витрат. А установка промислового осушувача - це одноразове вкладення, висока ефективність, безперервність і простота використання протягом всього року. За всіма параметрами вологопоглинач лідирує.

Вирішили придбати цю «розумну» техніку? Зв'яжіться з фахівцями інтернет-магазину «Побут». Ми відповімо на всі питання, що стосуються обладнання, і допоможемо вибрати оптимальний промисловий осушувач . Телефонуйте: (099) 389 94 49.

1282
 Viber Telegram