Вологість на виробництві – усуваємо осушувачем та вентиляцією

Вологість на виробництві – усуваємо осушувачем та вентиляцією

Для створення успішного, стабільного і рентабельного бізнесу, в виробничих приміщеннях обов'язково необхідно підтримувати комфортний мікроклімат. Дана вимога відноситься як до складських площ, місць зберігання продукції, так і робочих цехів.

Однією з основних проблем, що виникають в промислових приміщеннях - підвищений рівень вологості. Сирість на виробництві негативно позначається на якості товару, що випускається, терміни його зберігання, а також самопочутті працівників. Особливо небезпечна вона для деревообробної, текстильної, целюлозної і харчової промисловостей. Ігнорувати проблему небезпечно і вкрай невигідно у фінансовому плані.

Чому слід кардинально і оперативно вирішувати питання з вогкістю на виробництві, як це можна зробити максимально просто і ефективно - детально описано в статті. Читайте далі!

Матеріал в тему: «Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення»До чого призводить підвищена вологість на виробництві?


Якщо поверхні густо вкриті конденсатом, на металевих деталях з'явилася корозія, в деяких місцях активно поширюється цвіль і грибок, а навколо витає неприємний запах вогкості - без гігрометра ясно, що в приміщеннях вологість далеко і довго перевищує параметри норми.

Відкладаючи в «довгий ящик» вирішення цього питання, будьте готові до цілого ряду неприємних наслідків:

Металеві конструкції іржавіють і з часом руйнуються.

Технологічне обладнання псується, некоректно працює і виходить з ладу.

На поверхнях і продукції поширюються різні шкідливі освіти.

Підвищується ймовірність отримання працівниками виробничих травм.

Погіршується фізичне і психологічне здоров'я працівників виробництва.

Значно зменшується термін служби обладнання та продукту, що випускається.

Як результат: дороге устаткування, вироблені товари, ремонт і сама будівля псуються, що тягне за собою далеко не дешевий ремонт або навіть необхідність покупки нових продуктів. Крім незапланованих грошових витрат, це може привести до втрати репутації компанії і суттєво знизити загальний прибуток організації.

Радимо також вивчити: «Адсорбційний осушувач - навіщо потрібен на виробництві заморожених продуктів»2 способи позбутися від підвищеної вологості повітря на виробництві


Існує кілька методів боротьби з вогкістю, але ми розглянемо два найбільш ефективних і поширених:

Приточно-витяжна вентиляція

Всі етапи виробництва, чи то цех з конвеєрними стрічками або склади зберігання напівфабрикатів, повинні супроводжуватися якісним повітрообміном. Правильно зроблена вентиляція забирає з приміщень вологе повітря, виводить його назовні і замінює свіжими потоками.

Даний спосіб добре позбавляє від вогкості, але не є універсальним - при високому рівні вологості зовні, ефекту практично не буде. Крім того, використання вентиляційної системи вимагає великих енерговитрат і, відповідно, фінансових витрат.

Дізнайтеся також: «Зберігання паперу - створюємо правильний мікроклімат»


Промисловий осушувач повітря

Кращий спосіб підтримувати на виробництві необхідний рівень вологості - встановити промисловий осушувач повітря . Цей прилад здатний позбавити від вогкості навіть ті приміщення, в яких вміст вологи в атмосфері екстремально високий. Пристрій працює повністю в автоматичному режимі, в широкому діапазоні температур ( 1-35 ° С / 5-35 ° С / -30- + 40 ° С / - 15- 35 ° С ), розрахований на безперервне використання протягом всього року. Дану «розумну» техніку з упевненістю можна вважати універсальною для будь-якого виробництва.

Цікавий матеріал: «Навіщо потрібен промисловий осушувач на кондитерському виробництві»Який промисловий осушувач вибрати?


Вибір приладу залежить від мети його використання, площі приміщень, зовнішніх температур і інших чинників.

Щоб визначитися з вибором розділимо всі осушувачі повітря на дві великі групи:

Мобільні промислові осушувачі

Мобільне обладнання застосовують, як правило, на будівельних майданчиках, а також в приміщеннях, де установка таких агрегатів не є доцільною. Головна їхня перевага - можливість транспортувати, щоб використовувати для осушення іншої площі (наприклад, з цеху на склад).

Корисна стаття: «Осушувач або кондиціонер: що краще справляється з вогкістю на виробництві»

Стаціонарні промислові осушувачі

Даний вид обладнання, на відміну від попереднього, не може переміщатися, так як призначений для установки на стіну. До приладу підключається дренажна система, завдяки чому не потрібно постійно спустошувати ємність із зібраним конденсатом.

За умови грамотного підходу до покупки, обидва види обладнання ефективно справляються з підвищеною вологістю на виробництві, тому вибір більшою мірою залежить від особливостей виробничих процесів (хоча, настінні моделі традиційно є більш потужними, ніж мобільні).

Для сироварів: «Навіщо потрібен осушувач при виробництві сиру?»Підводимо підсумки


Утримувати вологість повітря в межах норми - є обов'язковим заходом для будь-якого виробництва. Завдяки оптимальному мікроклімату сама будівля, дороге обладнання, внутрішнє оздоблення, а також вироблена продукція - будуть в цілості й збережені. Більш того, в комфортній атмосфері співробітники, що працюють на виробництві, будуть відчувати себе затишно, що в свою чергу позитивно впливає на їх продуктивність.

Щоб назавжди забути про підвищену вологість на виробництві, потрібно використовувати «тандем»: осушувач + вентиляція. А також усунути всі протікання, щілини в стінах, тріщини підлогового покриття та інші джерела вогкості.

Вирішили встановити на виробництві промисловий осушувач ? Звертайтеся до менеджерів інтернет-магазину «Побут». Ми допоможемо вам підібрати обладнання і оформити покупку на оптимальних для вас умовах. Телефонуйте: (099) 389 94 49.

2812
 Viber Telegram