Промисловий осушувач стисненого повітря: які бувають, як вибрати та встановити

Промисловий осушувач стисненого повітря: які бувають, як вибрати та встановити

Скупчення конденсату всередині системи розподілу стисненого повітря - проблема, з якою стикаються практично всі українські підприємства. Чому вона виникає? У повітряний компресор входять повітряні маси, які спочатку містять водяну пару. Рівень концентрації цієї пари в процесі стиснення повітря незмінно підвищується і при цьому також збільшується температура стиснених , що підтримують воду в стані пари, повітряних мас. Далі, при розподілі і охолодженні стисненого повітря, пар конденсує.

Наприклад: компресор продуктивністю 20 м3 / хвилину за 8-годинну зміну виробляє 165 літрів води (за умови відносної вологості 75% і зовнішньої температури 25 ° С). У такому випадку, навіть при наявності доохолоджувача і після вологовідділювача в магістраль всього за одну зміну потрапляє більше 50 літрів вологи.


Якщо цю воду не видаляти з повітряної системи повністю - обов'язково будуть негативні наслідки, а саме:

формуються відкладення;

з'являється корозія;

виникають повітряні витоки;

знижується тиск;

скорочується термін служби обладнання;

з'являється брак і знижується якість продукції.

Як виводять конденсат з системи розподілу стисненого повітря? Найчастіше використовують метод продувки, який аж ніяк не є економічним варіантом, як це здається на перший погляд (витрати повітря можуть досягати 30% від загального, необхідного для виробництва, обсягу).

Більш вигідний, ефективний і простий спосіб використовувати промисловий осушувач . Саме про види даної кліматичної техніки, особливості роботи і установки, нюанси експлуатації і піде мова в статті нижче. Читайте!

Корисно дізнатися: «Осушувач або кондиціонер: що краще справляється з вогкістю на виробництві»


Види осушувачів промислового типу


Детальне знайомство з різновидами вологопоглиначів допоможе підібрати для підприємства оптимальне обладнання та таким чином впоратися на 100% з конденсатом в системі розподілу стисненого повітря.

Отже, розглянемо основні види осушувачів повітря, які підходять для установки у виробничих приміщеннях:

Деліквісцентні осушувачі

Вологопоглиначі деліквісцентного виду видаляють вологу завдяки її вступу в хімічну реакцію з адсорбентом. Складові адсорбуючої речовини переходять в рідкий стан і прибираються за допомогою зливу рідини (автоматичного або ж ручного). Дані агрегати не вимагають електроенергії та випускаються у формі колби.

У приладі немає рухомих деталей, тільки наповнену гігроскопичною масою посудину і клапан, призначений для зливання конденсату. При такому способі осушення повітря адсорбент витрачається виключно при попаданні в осушувач вологого повітря.

Плюси осушувача стисненого повітря деліквісцентного виду:

низька ціна за настановні роботи;

абсолютна економія електричної енергії;

можливість використання за межами приміщення;

відсутність частин, що рухаються;

втрата тиску в незначній мірі;

розрахований на використання в небезпечних і забруднених умовах.

Слабкі місця приладу - це обмеження зниження точки роси, відсутність можливості глибокого осушення повітряних мас, витрата абсорбуючої сировини, великі витрати на обслуговування і значні шанси виходу з ладу при температурі понад 30 градусів.

Важливо: «Вологість на виробництві - усуваємо осушувачем і вентиляцією»

Рефрижераторні осушувачі

Агрегати такого типу працюють, як холодильник або ж кондиціонер. Як правило, прилади гарантують точку роси при підтримці температури в рамках від 2 до 4 градусів Цельсія.

Рефрижераторні агрегати циклічного типу прямого розширення застосовують розширювальний клапан або капілярний пристрій трубок в «співдружності» з клапаном байпасним гарячого газу з метою запобігання можливості заморожування (при низькому або відсутньому навантаженні) і зменшення коливань навантажень.

Дані агрегати застосовують теплову посудину, що оточує теплообмінник і заповнений рідиною або ж іншою речовиною, що відрізняється гарною теплопровідністю і високою теплоємністю. Саме в цю речовину і занурений теплообмінник. Коли навантаження знижуються, посудина залишається холодною, що дозволяє вимикатися холодному тілу компресора, а при підвищенні навантаження - нагрівається і таким чином запускає в роботу компресор.

У чому головні «фішки» рефрижераторних осушувачів повітря:

низька вартість;

відносно невеликі витрати на експлуатацію;

недороге обслуговування;

швидке реагування на зміну повітряних мас;

безперервне функціонування компресора;

наявність масла не впливає на роботу пристрою.

Головні слабкі місця - обмежена можливість зниження точки роси і терміну експлуатації через періодичні зупинки / запуски знижений.

Цікаво: «Навіщо потрібен промисловий осушувач на кондитерському виробництві»


Адсорбційні осушувачі

Даний вид техніки осушує повітря за допомогою спеціального, що поглинає вологу, матеріалу - адсорбенту. З самої ж вбираючої сировини рідина видаляється методом продувки висушеним повітрям під час регенерації.

Читайте також: «Адсорбційний вологопоглинач - навіщо потрібен на виробництві заморожених продуктів»

За принципом осушення вологопоглиначі адсорбційного типу діляться на прилади:

  • З холодною регенерацією - видуває вологу з ротора з адсорбентом за допомогою використання холодних повітряних мас.
  • З гарячою регенерацією - передбачається виведення з сорбенту вологи попередньо нагрітими до 140 ° С потоками.

При холодній регенерації повітряні маси не нагріваються і, отже, заощаджується електроенергія, але навіть при осушенні сорбенту гарячим повітрям, осушувач відрізняється низькою енергозатратністю.

Детальніше тут: «Як працює адсорбційний осушувач з гарячою регенерацією?»

Переваги використання вологопоглиначів адсорбційного типу для позбавлення від конденсату всередині системи розподілу стисненого повітря:

підходять для роботи в широкому діапазоні температур (-30- + 40 ° С);

дозволяють досягати точку роси гранично низького рівня;

не змінюють температуру сухих мас в період осушення повітря;

на компресорі і випарнику не утворюється конденсат і волога.

До мінусів можна віднести те, що з часом адсорбент обов'язково забруднюється і втрачає свою ефективність, тому осушувачі даного типу потребують періодичного обслуговування і заміни сорбенту.


Мембранні осушувачі

Прилад оснащений спеціальними мембранами, які пропускають пар, але одночасно з цим не «пускають» повітряні потоки. Завдяки такій особливості дані види кліматичної техніки дають можливість знизити точку роси на 30-32 градуса. За умови додаткових витрат стисненого повітря можливо знизити показник до -40 ° С (при цьому відбувається зниження точки роси на 52-55 градуса).

Огляд переважних особливостей осушувачів мембранного типу:

відносно компактні габарити;

недороге сервісне обслуговування;

робота без використання електричної енергії;

низька вартість монтажу;

відсутність рухомих елементів;

можливість працювати в різних умовах, у тому числі небезпечних.

Мінусами мембранних осушувачів повітря можна назвати: великі витрати сухих повітряних мас, лімітовану пропускну здатність, шанс засмічення маслом мембрани, а також витрати енергії.


Особливості установки промислових осушувачів стисненого повітря


Дана кліматична техніка завжди встановлюється разом зі спеціальними фільтрами на виході і вході, тип яких і спосіб розміщення безпосередньо залежать від виду обладнання. У більшості випадків перед приладами всіх типів ставляться коалесцируючі фільтри, мета яких полягає у відділенні масла і крапельної вологи. Деякі торгові марки рекомендують монтувати перед рефрижераторними приладами фільтри для очищення від механічних і інших домішок, особливо у випадках, коли злив конденсату в агрегаті типу «поплавок».

На виході, як правило, також встановлюють фільтри коалесцируючі. Щоб була можливість змінювати і обслуговувати фільтри, не перекриваючи при цьому систему стисненого повітря, їх радять оснащувати байпасним краном і диференціальними індикаторами тиску.

Матеріал в тему: «Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення»


Як вибрати правильний осушувач стисненого повітря для промислового підприємства?


Вибирати вологопоглинач повинен фахівець, який працює і добре розбирається в даному кліматичному обладнанні. Тому що, наприклад, якщо точка роси встановлена значно нижче необхідної, це неминуче призведе до збільшення витрат на вироблення стисненого повітря і зростання експлуатаційних витрат. І, навпаки, якщо встановити недостатньо низький параметр точки роси - це може привести до ще більш дорогих наслідків, а саме псування продукції, що випускається і припинення всього виробничого процесу.

Найважливішим для системи виробничого повітря є позбавлення від заморожування і конденсації. Це визначає, яка точка роси, з точки зору захисту системи стисненого повітря, буде необхідна.

Є кілька параметрів, які важливо враховувати при виборі промислового осушувача стисненого повітря:

температура зовнішнього повітря / використовуваної води;

вартість комплектуючих і планова частота їх заміни;

втрати тиску у вологопоглиначі і на фільтрах;

температура повітря безпосередньо на вході;

прорахунок підвищення вартості вироблення стисненого повітря;

тиск повітряних потоків при вході;

дані про споживання приладом стисненого повітря і електрики;

пропускна здатність (max за хвилину, в кубічних метрах).

Наприклад, адсорбційні моделі збільшують вартість вироблення стисненого повітря приблизно на 25%, але при виборі неправильного агрегату такий параметр може легко піднятися до 50%.

Читайте також: «Вологість на виробництві - усуваємо осушувачем і вентиляцією»

Яким брендам ми рекомендуємо довіряти: Trotec (Німеччина), DT Group (Литва), Cooper & Hunter (США), Meaco (Англія), AlorAir Storm (США), Celsius (Тайвань).

Звертайтеся до менеджерів інтернет-магазину «Побут» і ми безкоштовно допоможемо вам вибрати оптимальний промисловий осушувач стисненого повітря. Телефонуйте: (097) 586 81 58.

2060

Рекомендовані

 Viber Telegram