Зберігання пороху з осушувачем – продовжує термін служби на десятиліття

Зберігання пороху з осушувачем – продовжує термін служби на десятиліття

Осічка при стрільбі - один з найбільших страхів будь-якого стрілка, будь то затятий мисливець, поліцейський або військовий. Найбільш часто причина такої «неприємності» пов'язана з патроном, а саме відсирівшим порохом. Як правило, волога в боєприпас проникає в результаті неправильного зберігання, у більш рідкісних випадках проблема виникає через заводський брак.

*** У правильному мікрокліматі патрони, порох і подібні продукти можуть зберігатися десятиліттями.

Говорячи про правила зберігання, мається на увазі точне дотримання певних кліматичних умов в приміщеннях, де розміщується порох та інші вибухонебезпечні речовини. Саме питання, як правильно зберігати боєприпаси, який мікроклімат є оптимальним, а також чому так важливо дотримуватися встановлених норм і як найпростіше це зробити - присвячується дана стаття. Читайте далі!

Читайте також: «Осушувач Trotec TTR - для правильного зберігання добрив»Основні правила для зберігання пороху


Щоб боєприпас був придатним для використання і не розчарував стрілка в самий невідповідний момент - порох в ньому повинен бути абсолютно сухим. Рекомендованих приміщень для зберігання даних речовин немає, головне, щоб дотримувалися основні вимоги до мікроклімату.

Для запобігання псуванню речовин, необхідно:

Зберігати боєприпаси, порох в абсолютно герметичній ємності (залізній / скляній). Зверніть увагу: заводська упаковка не гарантує абсолютної захищеності товару від вологи, тому що вони часто схильні відволожуватися. Тому бажано, особливо для тривалого зберігання пороху, поміщати його в іншу, більш відповідну тару.

Підтримувати на складі постійну температуру (max 65 ° С). Ніяких перепадів, тому що скачки, наприклад, з 17 ° С до 27 ° С призводять до появи конденсату на металевих поверхнях, що в свою чергу згодом стане причиною утворення корозії. Холодний метал «притягує» конденсат найбільше.

Утримувати вологість в сховищах на рівні 40%. Сирість псує все, до чого торкається і чим довше вона «живе» в приміщенні, тим серйозніші наслідки.

*** У холодну пору абсолютно не підходять для зберігання пороху і боєприпасів гаражі і підвали, якщо тільки в них не підтримуються правильні кліматичні умови. Зверніть увагу: низька температура може зіпсувати продукт безповоротно.

Якщо питання з ємностями і температурою вирішити просто: достатньо придбати спеціальні тари і встановити опалювальні прилади з автоматичним терморегулятором. То з підтриманням рівня вологості справа йде складніше, так як «своїми силами» вирішити проблему буде дуже складно і навряд чи на 100% ефективно.

Що радять? Встановити в приміщеннях, де зберігається порох і інші вибухонебезпечні речовини осушувач повітря . Про переваги приладу і важливості підтримки оптимального рівня вологості - дізнайтеся в наступних розділах.

Цікава стаття: «Умови зберігання вина і способи їх підтримки»Чому порох обов'язково повинен бути сухим?


Якщо ігнорувати питання з підтриманням вологості при зберіганні пороху, це неодмінно призведе до низки негативних наслідків.

Вологий порох може:

стати причиною осічки при стрільбі;

 не привести безпосередньо до пострілу;

невідомо як повестися при стрільбі;

занадто швидко згоріти і стати причиною розриву ствола.

Як вже писали вище, в приміщенні зберігання рівень вологості повинен підтримуватися в межах 40%, а вологість самого пороху - 0,1% (з такими показниками він повинен виходити з заводу).

Радимо: «Осушувач на фармацевтичному виробництві: вигідно і просто»Кращий спосіб зберегти порох сухим - встановити осушувач


Відвологлі боєприпаси ведуть не тільки до проблем під час стрільби. Для компанії або магазину, які реалізують дану продукцію - це втрата репутації, клієнтів і в кінцевому підсумки прибутку. Тому, щоб створити стабільний надійний бізнес, важливо тримати вологість в межах норми.

Як просто, швидко і ефективно нормалізувати мікроклімат в сховищах? Встановити осушувач повітря (найкраще прилад адсорбційного типу ). Як працює адсорбційна техніка докладніше читайте - тут .

Використання осушувача при зберіганні пороху допоможе:

Підтримувати в приміщеннях вологість на рівні 40%.

Уникнути появи і розвитку цвілі, грибка та інших утворень.

Захистити від впливу вогкості на ємності з речовинами, конструкції і обстановку кімнати.

У сухому мікрокліматі на патронах не виникає корозія зеленуватого відтінку, яка робить продукт непридатним для використання.

Для усунення проблеми з вогкістю деякі використовують теплові гармати. Але це рішення в корені помилкове. Пристрій осушує повітря в приміщенні (але безконтрольно), а також сприяє виникненню температурних коливань. Гаряче пересушене повітря на складі боєприпасів - це вкрай небезпечно і для речовин, які зберігаються, і для людей, що знаходяться всередині складу або поблизу.

Інше нераціональне рішення - встановити кондиціонер. Про переваги осушувача перед кондиціонером більш докладно описано тут .

Дізнайтеся більше: «Осушувач при фасуванні продукції: навіщо потрібен і який вибрати»

P.S. По можливості не зберігайте порох у будинку. Тому що дана речовина є вибуховою і за умови високих концентрацій або неправильного мікроклімату може вибухнути. Особливо уважно потрібно підходити до зберігання димного пороху, що використовують для гладкоствольних рушниць.

Дізнайтеся, який осушувач повітря потрібен для зберігання пороху саме вам ( побутовий або промисловий ), у фахівців інтернет-магазину «Побут» за тел .: (097) 586 81 58.

2122
 Viber Telegram