Як допомагає вологопоглинач при сушінні та зберіганні деревини?

Як допомагає вологопоглинач при сушінні та зберіганні деревини?

Без води всі представники флори незмінно починають висихати зсередини і надалі ламатися. Це стосується і дерев, які ростуть в природному середовищі - вони повинні включати великий обсяг рідини. Тому з молодих деревець після зрубу виходить сировина, що містить більше 35% вологи. При зберіганні такий достаток вологи призводить до гниття, появи цвілі і усадки деревини. І як результат - сировина стає непридатною для подальшого використання.

Як дізнатися рівень вологості в деревині, скільки повинно міститися вологи в матеріалі для різних цілей його застосування, якими способами проводиться сушка і як в цьому процесі допомагає вологопоглинач повітря - детальніше в статті. Читайте нижче!

Цікава стаття: «Умови зберігання вина і способи їх підтримки»Скільки вологи містить деревина: виконуємо прорахунки


Перш, ніж приступити до розрахунків, слід врахувати, що:

Відносна вологість є показником відношення маси вологи деревини до маси матеріалу у вологому стані.

Абсолютна вологість - це відношення маси вологості,яка знаходиться в сировині до маси вологості деревини, яка була висушена до абсолютно сухого стану.

Важлива інформація: «Вологопоглинач на автомийці. Більше машин - більший прибуток »

Обидва параметра вимірюються у відсотках.

Від чого залежить рівень вологості дерева? Від відносної вологості повітря і температури навколишнього середовища. З цього випливає, що суха сировина «забирає» відсутню рідину з атмосфери, а волога, навпаки, «віддає» зайву вологу.

Щоб встановити, скільки вологи містить при зберіганні в закритому приміщенні деревина, розроблена спеціальна діаграма, в якій по горизонталі позначені зовнішні температури, по вертикалі - вологість повітря, а діагональні смуги показують вологість дерева. Точність показників не перевищує 0,75%.

Матеріал для сироварів: «Навіщо потрібен осушувач при виробництві сиру?»Рекомендована вологість деревини в залежності від призначення


Дерево використовується в різних цілях: виготовлення предметів інтер'єру, будова літаків, створення музичних інструментів і т.д. Рівень вологості сировини необхідно підтримувати в діапазоні, який рекомендований конкретно для того чи іншого призначення.

Показники, яких необхідно досягти в процесі сушіння деревини, вказані в таблиці:

Призначення
Рівень вологості в%
Виробництво деревно-стружкової плити, фанери
6-8
Виготовлення комплектуючих для морських суден
12-16
Створення музичних інструментів
5-8
Виробництво спортивного інвентарю, тренажерів
8-12
Виготовлення електричних приладів
5-8
Створення інструментів для саду та городу
12-16
Виробництво елементів поїзда
6-8
Створення предметів обстановки
6-10
Виготовлення паркетної дошки
6-8
Створення частин для повітряних суден
6-10
Виготовлення дитячих іграшок
6-10
Створення деталей зброї
7-12
Виробництво внутрішніх дверей і віконних конструкцій
8-10
Виготовлення зовнішніх вікон і дверей
12-15
Створення сільськогосподарської техніки
12-18

Для використання деревини в якості будівельного матеріалу її сушать до 12-18%, а для застосування в службових кімнатах - від 16% до 20%.

Ознайомтеся також: «Вологопоглинач для сушіння риби - прискорюємо виробництво в 2-3 рази»


Технології сушки деревини


Існує 2 способи сушіння деревини:

1. Природна сушка деревини

Всі методи висушування цього природного матеріалу базуються на впливі навколишнього повітря середовища на рівень вологості сировини. Тому, щоб досягти оптимальних показників в деревині, необхідно створити відповідний мікроклімат в приміщенні, де відбувається сушіння і згодом зберігання деревини.

Як вже було описано вище, вологість матеріалу залежить від мети його застосування і коливається приблизно в діапазоні 5-18%. Природним шляхом осушити сировину можна, наприклад, для виготовлення предметів меблювання. Але цей процес, по-перше, безпосередньо залежить від «примх» природи і займає дуже багато часу. А ось штучно ця процедура проходить значно швидше і простіше.


2. Штучна сушка деревини

Сушіння деревини відбувається в більшості випадків при використанні двох технологій:

За допомогою установки в приміщенні припливно-витяжної системи вентиляції, що має механічний спосіб управління.

За допомогою монтажу сучасного обладнання, спеціально призначеного для осушення повітря в приміщеннях - вологопоглинача .

Дізнавайтеся: «Навіщо потрібен промисловий вологопоглинач на кондитерському виробництві»

Перший варіант працює за таким принципом: вентиляційна система витягує з приміщення пропитані вологою повітряні потоки, а повертає підігріте повітря. Даний спосіб показує відмінні результати, проте в плані рентабельності є менш вигідним, ніж при використанні вологопоглинача.

Другий варіант, при якому працює вологопоглинач -15- + 35 ° С / -30- + 40 ° С / 5-35 ° С або 1-35 ° С , більш простий і вигідний у фінансовому плані. Дані прилади відносяться до «розумної» техніки, яка самостійно підтримує потрібну ступінь вологості в приміщенні. Для сушки і зберігання деревини людині потрібно лише виставити налаштування на агрегаті і періодично зливати зібраний конденсат. А якщо зробити дренажну систему - процес осушення буде проходити безперервно.


Робимо висновок: штучний спосіб сушіння деревини, в порівнянні з природним є більш простим, економічним і швидким. А з підтриманням оптимальних показників вологості найкраще справляється - осушувач повітря.

Читайте також: «Адсорбційний вологопоглинач - навіщо потрібен на виробництві заморожених продуктів»

Щоб сушка і зберігання деревини проходила відповідно до вимог - важливо купити хороший вологопоглинач (наприклад, від компанії Storm , Celsius , Trotec , Cooper & Hunter , DT Group ). Звертайтеся до менеджерів інтернет-магазину «Побут» і вони допоможуть вам вибрати правильний прилад, базуюючись на цілі використання і ваш бюджет. Телефонуйте: (099) 389 94 49.

1738
 Viber Telegram