Конденсаційний або адсорбційний осушувач – робимо вибір усвідомлено
Конденсаційний або адсорбційний - який осушувач повітря краще вибрати? Все залежить від того, де буде використовуватися прилад і за яких умов. Саме цьому питанню і присвячується стаття нижче. Читайте, і ви дізнаєтеся, як працюють осушувачі конденсаційного і адсорбційного типів, де найкраще використовувати кожен вид техніки, а також в чому полягають їхні головні плюси і мінуси. Бонус - в кінці порівняльна таблиця, яка допоможе зробити остаточний вибір!
Дізнайтеся також: «Як вибрати правильний осушувач повітря - 5 головних порад»
Осушувачі повітря: розбираємо прилади конденсаційного і адсорбційного типу
Зрозуміти, з яким принципом осушення повітря потрібен агрегат , допоможе детальний огляд технічних особливостей і нюансів роботи кожного. Давайте приступимо.
Конденсаційний осушувач повітря
Конденсаційний осушувач повітря, в порівнянні з адсорбційним, є більш затребуваним серед користувачів.
Як працює?
Даний вид кліматичного обладнання працює за принципом кондиціонера, на основі холодоагенту і двох об'єднаних блоків - випарника і конденсатора. Прилад примусово втягує вологе повітря з приміщення, проводить його через випарник, де потоки охолоджуються до точки роси і випадає конденсат. Зібрана рідина відправляється в спеціальний бак або через дренаж прямо в каналізаційну систему.
Після цього вентилятор пристрою направляє осушені повітряні маси до конденсатору, який їх трохи підігріває, і виводить назовні вже сухе тепле повітря. Тобто, конденсаційна сушка повітря включає 3 етапи: охолодження, конденсація, нагрівання.
У чому переваги осушувача конденсаційного типу:
цінова доступність (завдяки дешевому виробництву);
легкість налаштування, управління і простота використання;
висока ефективність в побутових і комерційних приміщеннях;
робота при високих температурах (від +15 до +30 ° С) і вологості від 60% RH;
підігрівання повітря на 1-2 градуси (приємний бонус в холодні сезони);
безшумність (в середньому видає звук на рівні 45 дБ, як холодильник).
невеликі габарити і вага, тому не вимагає багато місця і легко транспортується;
Додатковий плюс - обладнання випускається з будь-яким варіантом установки: універсальний, підлоговий, настінний.
Дізнайтеся також: «Вологість на виробництві - усуваємо осушувачем і вентиляцією»
Де використовувати?
Радимо встановлювати осушувачі конденсаційного типу в невеликих по квадратурі побутових кімнатах, а також аквапарках, басейнах і інших подібних закладах, де високий рівень вологості і регулярно підтримується висока температура повітря.
Не варто використовувати конденсаційний осушувач при низьких температурах повітря, так як при цьому підвищується навантаження на компресор, знижується ефективність приладу і його застосування стає просто недоцільним.
*** Агрегат абсолютно не розрахований на осушення повітря з мінусовою температурою і насилу здатний знизити рівень вологості до позначки нижче 40%.
Радимо: «Осушувачі повітря для басейну від Dantherm: огляд серії CDP»
Адсорбційний осушувач повітря
Дана кліматична техніка осушує повітря зовсім за іншим принципом, ніж конденсаційна.
Як працює?
Адсорбційний осушувач повітря оснащений 2-3-ма вентиляторами, кожен з яких відіграє свою роль. Перший втягує повітряні маси з приміщення і направляє їх до поворотного ротора з високодисперсного матеріалу, який і поглинає пари води. Зовні ротор нагадує бджолині стільники з безліччю всмоктуючих вологу повітряних каналів. Далі осушене повітря потрапляє в розподільну камеру, де ділиться на два потоки: той, що повернеться назад в кімнату, і регенерації.
Повітряні маси регенерації в камері з теном підігріваються, далі за допомогою другого вентилятора знову потрапляють на ротор, щоб видути з нього вологу. Ці, насичені вологою потоки йдуть далі до теплообмінника конденсатора, де і залишають всю рідину. Конденсат стікає в спеціальну ємність або виводиться назовні по дренажній системі. Третій вентилятор повертає залишки сухого повітря в приміщення.
Детальніше читайте тут: «Як працює адсорбційний осушувач повітря з гарячою регенерацією?»
Головні плюси осушувачів адсорбційного типу:
висока ефективність навіть в умовах екстремальної вогкості;
якісне осушення повітря при дуже низьких і високих температурах (від -20 до + 40 ° С);
відмінно знижують рівень вологості в приміщенні до 30% і більше відсотків;
тривалий термін експлуатації адсорбційного матеріалу (до 10 років);
мінімальна потреба в обслуговуванні.
Варто врахувати, що побутові осушувачі адсорбційного типу, які збирають конденсат в спеціальній ємності, підігрівають повітря на 5-7 градусів, що є вигідним плюсом в прохолодні пори року, але «мінусом» в теплі.
В тему: «Адсорбційний осушувач повітря - для зберігання заморожених продуктів»
Де можна використовувати?
Завдяки тому, що зовнішні температури практично не впливають на функціонування обладнання, адсорбційні осушувачі можна використовувати практично в будь-яких приміщеннях: склад, підвал, морозильна камера, сховище, житлова кімната, кабінет, бібліотека, музей і ін. Особливо популярна ця техніка в будівництві і промисловій сфері ( фармацевтичній, хімічній, харчовій).
Що ж краще: осушувач конденсаційного або адсорбційного типу?
Все вищевикладене ми зібрали в порівняльну таблицю, щоб наочно продемонструвати вам переваги і недоліки агрегатів:
Параметр | Конденсаційний осушувач | Адсорбційний осушувач |
Ціна | недорога техніка | дороге устаткування |
Температурний режим | ефективний при високих температурах (+ 15-30 ° С) | працює в широкому діапазоні температур (від -20 ° С до + 40 ° С і вище) |
Продуктивність | утримує вологість на рівні 60% | ефективно знижує вологість до 30% і навіть нижче |
Рекомендована сфера використання | аквапарк, басейн, невеликі житлові кімнати квартири / будинку, офіси, виробничі приміщення | практично в будь-яких приміщеннях: від морозильних камер і підвалів до житлових кімнат будинку або квартири |
Корисно дізнатися: «Осушувач або кондиціонер: що краще справляється з вогкістю на виробництві»
Щоб покупка приладу була на 100% виправданою, вибираючи між адсорбційним і конденсаційним осушувачем повітря, важливо врахувати ще цілий ряд нюансів (вологовиділення, площа, умови і т.д.). Тому ідеальний варіант - звернутися до профі інтернет-магазину «Побут» .
Ми вивчили дане кліматичне обладнання «уздовж і поперек», знаємо всі тонкощі і особливості. Телефонуйте і ми безкоштовно допоможемо вам знайти конденсаційний або адсорбційний осушувач ( промисловий або побутовий), який підходить саме для ваших умов експлуатації: (097) 586 81 58.