Як вибрати правильний осушувач повітря – 5 головних порад

Як вибрати правильний осушувач повітря – 5 головних порад

Осушувач повітря - вид кліматичного обладнання, спеціально призначеного для зниження рівня вологості в приміщенні. З цим приладом можна забути про вогкість, а також про дуже сухе повітря, адже він підтримує мікроклімат саме на необхідному для вас рівні.

Корисний матеріал: «Чому виникає вогкість в квартирі: огляд причин»

Чому з підвищеною вологістю потрібно неодмінно боротися? Тому що зайва волога в атмосфері:

Сприяє появі і активному поширенню грибка і цвілі;

«Просочує» приміщення і всі предмети побуту важким затхлим запахом;

Руйнує меблі, внутрішнє оздоблення, а також псує речі і предмети інтер'єру;

 Негативно впливає на фізичне та емоційне здоров'я людей.

Підвищена вологість, якщо своєчасно не вжити заходів, добре «вкорениться» в будинку і усунути всі її наслідки буде вкрай складно. Саме для того, щоб уникнути катастрофи, застосовують осушувачі повітря . Але тут теж є нюанс - потрібно купити правильну модель ...

Саме про те, як працює пристрій, як правильно вибрати осушувач повітря і на що варто звернути увагу при купівлі техніки - піде мова в статті нижче. Читайте!

Стаття в тему: «9 секретів профілактики вогкості в будинку або квартирі»Особливості роботи осушувача повітря


Принцип роботи досить простий: у ньому є конденсатор і випарник. За допомогою вентилятора пристрій забирає повітря з приміщення і направляє його в випарник. Там потоки на кілька градусів охолоджуються, завдяки чому утворюється конденсат. Зібрана волога вирушає в спеціальний резервуар або через дренаж прямо в каналізаційну систему. А повітряні маси, позбувшись від зайвої вологи, потрапляють в конденсатор. Там повітря трохи нагрівається (приблизно на 4-5 ° С) і вже сухими теплими потоками повертається в кімнату.

У кожен осушувач вбудований гігростат, який визначає рівень вологості в повітрі і запобігає його від пересушування. Крім того, сучасні моделі оснащують іонізатором для очищення повітря, таймером, а також безліччю інших корисних функцій і різноманітними режимами роботи. Тому користуватися пристроєм неймовірно просто.

Корисно дізнатися: «Осушувач повітря: інструкція із застосування»Правила, як вибрати осушувач повітря для квартири або будинку


Головне завдання осушувача повітря - забрати всю зайву вологу з приміщення і, щоб прилад на 100% справлявся з цим завданням, важливо вибрати правильний агрегат.

5 параметрів, на які важливо звернути увагу при виборі даного кліматичного обладнання:

Продуктивність

Це перше, на що слід звернути увагу при виборі осушувача. Що мається на увазі під терміном «продуктивність»? Просто кажучи, це обсяг вологи, який за годину / добу прилад може забирати з повітря. Виходячи з продуктивності, осушувачі поділяють на промислові і побутові.

Побутові моделі , як правило, збирають за добу 5-25 літрів рідини. Щоб вирахувати, яке обладнання необхідно саме вам, потрібно площу приміщення помножити на 0,7.

Наприклад, квадратура вашої кімнати дорівнює 28 м2. Множимо 20 * 0,7 і отримуємо 19,6 літрів. Значить вам потрібен агрегат, який поглинає за добу 19-20 літрів.

З такою продуктивністю радимо звернути увагу на такі моделі: Suntec Dry Fix 20LD Design , Suntec LUMIO, 20Л , Midea MDDF-20DEN7 , Trotec TTK 69E 20Л , Cooper & Hunter СН-D008WDР6 20LD і ін.

Промислові осушувачі набагато ефективніші в роботі: вони протягом доби можуть осушувати повітря на 25 , 100 , 200 і навіть більше літрів. Така техніка справляється з підвищеною вологістю в великих по квадратурі приміщеннях. Її використовують для ліквідації вогкості після затоплення, при будівництві об'єктів, на складах, у виробничих цехах, теплицях і т.д.

Є ще третя група устаткування, яке знаходиться між промисловими і побутовими - осушувачі повітря для басейнів . Вони володіють середньою продуктивністю і якраз справляються з вологістю в басейнах, льодових аренах, саунах і подібних спорудах.

Радимо прочитати: «Осушувач при ремонті і будівництві - вище якість, коротші терміни»

Енергоспоживання

Потужність осушувачів варіюється в діапазоні від 100 Вт до 300 Вт. Сучасні виробники постійно впроваджують нові технології, щоб зробити агрегати максимально економічними. Тому на ринку з широкого асортименту можна вибрати модель з високою продуктивністю і при цьому низьким рівнем споживання електроенергії. Варто відзначити, що вартість таких агрегатів вища, ніж на аналогічні з великим енергоспоживанням.


Рівень шуму

Дане обладнання не відноситься до категорії тихої техніки. Середній показник при активній роботі агрегату дорівнює 40-50 дБ (по відчуттях шум можна порівняти зі звичайним розмовою людей), тобто, наприклад, для спальні такий варіант не підходить і потрібно вибирати більш безшумний прилад (до 35 дБ). Хоча для виробництва, складів та басейнів такий рівень шуму не буде заважати відвідувачам.

Дизайнерське оформлення

Осушувачі повітря, особливо придбані для будинку або квартири, зазвичай розміщуються на видному місці. Отже, дизайн агрегату має значення. Сучасні прилади, як правило, підтримують модні тенденції: лаконічність, відсутність декору, простота управління і зручність використання. Кольори в каталогах різні: від білосніжної класики до соковитого «трав'яного» забарвлення. Тому вибрати відповідну до стилю інтер'єру модель буде нескладно.

Що стосується виробничих цехів, складів, сховищ, погребів і подібних споруд - тут дизайн не настільки важливий. При виборі техніки для таких будівель більше слід приділяти увагу габаритам, а також матеріалом виготовлення корпусу, «начинки» і комплектуючих.

Важлива інформація: «Як визначити вологість по психометричній таблиці Ассмана?»

Додаткові опції

Модні агрегати досить щедро «нафаршировані» різними фішками. Чим їх більше, тим зручніше користуватися пристроєм, але і ціна, звичайно, вище.

Розглянемо найцікавіші і поширені опції:

  • Іонізатор - прилад, призначений для наповнення повітря озоном. Завдяки іонізатору мікроклімат в кімнаті стає чистішим і корисним для людей.
  • Індикатор заповнювання бака - повідомляє користувача про те, що ємність з конденсатом повністю заповнена і потрібно її спустошення. Немає потреби в такій опції тільки у випадках, коли до приладу підключена дренажна система і злив рідини відбувається безперервно.
  • Знімний фільтр. Дуже зручна можливість, завдяки якій можна при необхідності витягувати фільтри і мити їх, підтримуючи таким чином гігієну в кімнаті. Фільтри накопичують пил і дрібні частинки інших речовин, тому стежити за їх чистотою слід регулярно. Якщо вони одноразові, виконувати заміну радять не рідше одного разу на 3 місяці (в ідеалі - щомісяця).
  • Автоматичний рестарт. Ця функція допомагає у випадках відключення електроенергії - вона запускає обладнання після відновлення подачі електрики, зберігаючи при цьому виставлені користувачем налаштування.
  • Таймер - дає можливість запускати пристрій в потрібний вам час або навіть встановлювати певний графік роботи.
  • Спеціальні фільтри. Крім звичайних фільтрів, можна вибрати осушувач з УФ-лампою або вугільним способом очищення повітря. Вони не тільки роблять повітряні потоки чистішими, але також прибирають зайві запахи, що особливо важливо для алергіків.

Крім цього, можна вибрати осушувачі з різними режимами роботи (нічний, сушка білизни, вентиляція без осушення), захистом від дітей, опцією авторозморозки і автовідключення, а також рядом інших корисних можливостей.


Вирішили вибрати осушувач повітря для будинку, квартири, виробництва або іншого приміщення, але не впевнені який краще підходить для ваших цілей? Зв'яжіться з менеджерами інтернет-магазину «Побут». Ми підкажемо вам правильну модель з урахуванням поставлених завдань і бюджету. Телефонуйте: (097) 586 81 58.

6159
 Viber Telegram