Сирість в підвалі, погребі: виявляємо, позбавляємося, утримуємо вологопоглиначем

Сирість в підвалі, погребі: виявляємо, позбавляємося, утримуємо вологопоглиначем

Сирість в погребі і підвалі - дуже поширена і «стара» проблема, з якою постійно ведуть боротьбу власники приватних будинків і гаражів. Це дуже неприємне і небезпечне явище, адже воно тягне за собою не тільки появу шкідливих мікроорганізмів і важкого запаху, але також призводить до руйнування всієї будівлі і псування залишеного на зберігання врожаю. Більш того, зайва вологість може стати причиною погіршення самопочуття у того, хто в приміщення спускається регулярно.

Що ж робити, якщо в погребі / підвалі «оселилася» вогкість? Простіше і надійніше за все встановити вологопоглинач . Це сучасний прилад, який ефективно видаляє з приміщення вологу і при цьому не вимагає участі людини. Ви виставляєте потрібний відсоток вологості, а далі вологопоглинач все робить самостійно: визначає ступінь вогкості, а потім прибирає зайву рідину з повітря до необхідних параметрів. Принцип роботи дуже простий і зрозумілий.

Але перед тим, як почати користуватися перевагами вологопоглинача, слід розібратися, що є причиною виникнення вогкості в льосі / підвалі, знайти джерела і прибрати їх. Про те, як виявити джерела підвищеної вологості в приміщенні, як усунути вогкість і піде мова в статті. Читайте далі!

Стаття в тему: «Сирість в будинку: визначаємо, знаходимо джерела і усуваємо»Небезпека вогкості в льосі, підвалі


Якщо в підвалі / погребі з'явився важкий затхлий запах і поверхні «густо» вкрилися конденсатом - значить рівень вологості тут точно перевищує норму. У «довгий ящик» цю проблему відкладати не можна, тому що наслідки можуть бути незворотними.

Дивіться самі, вогкість в підвалі і льосі викликає:

значне порушення температурного режиму всередині споруди;

велика кількість руйнівного конденсату на стінах і інших поверхнях;

поява і різке поширення шкідливих організмів (цвілі, грибка);

В результаті: внутрішнє оздоблення кришиться і обсипається, металеві конструкції іржавіють і руйнуються, речі і продукти - гниють. Сирість, без перебільшення, псує все, до чого «торкається».

Радимо вивчити матеріал про вологопоглинач: «Як ефективно позбутися від вогкості у ванній?»Чому з'являється вогкість в підвалі і льосі?


Підвищена вологість не береться з нізвідки. Є ряд реальних джерел, з яких вона надходить.

Розберемо найбільш злоякісні і найбільш часто зустрічаємі:

Фундамент

Через тріщини і щілини в фундаменті, а також з грунту волога проникає в підвал / льох, роблячи приміщення сирим. Якщо проблему не вирішувати, згодом це призведе до пошкодження стін споруди і навіть до їх обвалення.

Грунтові води

Підвали і льохи є спорудами, які будуються нижче рівня землі. Якщо на ділянці рівень грунтових вод високий - підтоплення в сезон рясних дощів і танення снігів уникнути не вдасться. А через погану дренажну систему вода буде просочуватися всередину і піднімати рівень вологості до екстремальних висот. Як наслідок, льох / підвал перетворюються у вічно сиру яму.

Вентиляція

Погана система вентиляції, неправильно зроблена ще при спорудженні будівлі або засмічена - призводять до підвищення вогкості в підвалі і льосі. Адже саме за допомогою вентиляції волога виводиться з приміщення назовні.

Як визначити, що призводить до підвищення рівня вологості? Потрібно уважно вивчити приміщення: крапельки вологи на стінах і стелі говорять про те, що проблема полягає в вентиляції; конденсат тільки на стінах - відсутність гарної гідроізоляції; калюжки на підлозі - підвищення рівня ґрунтових вод.

Виявивши причини «зародження» вогкості в льосі / підвалі - необхідно негайно розпочати заходи по їх усуненню.

Дізнайтеся також, як ще можна використовувати вологопоглинач: «Зберігання паперу - створюємо мікроклімат»Як позбутися від вогкості в льосі і підвалі?


Спосіб усунення підвищеної вологості залежить безпосередньо від джерела вогкості. Розглянемо варіанти боротьби з кожною проблемою окремо.

Способи зниження рівня грунтових вод

В ідеалі, на ділянках з підвищеним рівнем ґрунтових вод споруди не будують. Але якщо у вас не було можливості заздалегідь з'ясувати цей момент і доводиться вже вирішувати наслідки - потрібно виконати відкачування ґрунтових вод і зміцнити фундамент.

Що саме слід зробити, щоб прибрати вогкість в підвалі / погребі:

відкопати фундамент будівлі;

зробити хорошу дренажну систему по периметру споруди;

виконати заходи по зміцненню фундаменту;

провести гідроізоляцію (внутрішню і зовнішню);

насипати на підлогу шар в 10 см з гравію або ж піску;

побудувати широке вимощення навколо будівлі;

розставити по кутах приміщення ємності з хлористим кальцієм (знадобиться ≈ 0,5-1 кг).

Останній етап - висушити підвал або льох за допомогою вологопоглинача .

*** Щоб позбутися від грибка, цвілі, покрийте поверхні 1-сантиметровим шаром вапна. Порошок добре вбирає вологу і тим самим просушує приміщення. Також можна розвести вапно з водою і відставити у відкритій ємності - піднімаючі пари знищують шкідливі утворення. Не забудьте залишити будівлю приблизно на годину, щоб не вдихати виділяючі випари, а потім добре її провітрити.


Вентиляція - методи поліпшення

Якщо на етапі будівництва вентиляційна система була зроблена неправильно і вона не справляється на 100% зі своїми функціями - значить потрібно підключати додаткові пристрої.

Для довідки: в підвалах і льохах повітрообмін здійснюється 2-ма способами:

Примусово - за допомогою монтажу спеціального устаткування, яке примусово виконує обмін повітряними потоками. Як правило, таку вентиляцію роблять для провітрювання і висушування від вогкості в підвалах / льохах великої квадратури.

Природно - повітрообмін здійснюється за рахунок спеціальних отворів в стінах (продухів), зроблених по всьому периметру споруди. Щоб вони працювали ефективно, їх процентне відношення до площі приміщення повинно бути не менше, ніж 1/400.

Отже, якщо продухів не вистачає для хорошого провітрювання споруди - необхідно встановити додатково витяжні труби / короба. Для організації повітрообміну монтують дві труби: одну для забезпечення притоку свіжого повітря зовні; другу - для витяжки та виведення повітряних мас з приміщення на вулицю. Розміщуються труби на різній від підлоги висоті, в протилежних кутках.

*** Порада: якщо в погребі чи підвалі проходять інженерні мережі (каналізація, водопровід), для захисту від вогкості, труби рекомендують утеплити (наприклад, за допомогою мінеральної вати або пінопласту).

Важливі поради: «14 народних коштів від вологості в будинку і квартирі»


Варіанти усунення капілярної вологи

Коли конденсат покриває стіни споруди, це означає, що волога з грунту проникає всередину приміщення.

Щоб «закрити» доступ в підвал / льох капілярної вологи і запобігти вогкості, слід виконати ряд дій:

Зробити гідроізоляцію - за допомогою гідроїзола або лінокрома обклеїти спорудження зсередини і зовні. Розглянемо більш детально, як зробити гідроізоляцію будівлі.

Для зовнішньої захисту:

Демонтуйте старий відмосток.

По периметру підвалу / льоху викопайте траншею шириною 0,5 метра.

Добре просушіть зовнішні стіни.

 Обробіть поверхні протигрибковими розчинами.

Зробіть додатковий захист глиною, бітумною мастикою або бетоном.

Прокладіть у відмостку гідроізолюючий матеріал, піднімаючи з боків на 0,5 метра.

Засипте траншею грунтом.

Якщо будівля не оснащена системою водовідведення і не оточена у фундаментне вимощення - це також слід зробити.


Для внутрішньої гідроізоляції:

Ретельно просушіть приміщення зсередини.

Всю побілку, що посипалась, і обробку усуньте.

Вивчіть поверхні на наявність щілин і усуньте їх.

Обробіть стіни захисними протигрибковими засобами.

Нанесіть по всій площі поверхонь гідроізоляцію.

Поштукатурте знизу стіни (0,5-1 м) для посилення ефекту.

*** Порада: не використовуйте для гідроізоляції руберойд - це недовговічний матеріал, який служить в середньому всього 5-7 років.

Корисна інформація: «Вологопоглинач при ремонті і будівництві - вища якість, коротші терміни»


Забетонувати підлогу і стіни - використовуючи толь або рідке скло закрити поверхні від проникнення всередину капілярної вологи. Якщо підлога в підвалі або льосі глиняна, для захисту від вогкості, потрібно: зняти ≈ 5 см шару глини; розрівняти поверхню; застелити 2-ма шарами гідроізоляції; засипати зверху глиною або залити бетоном.

Зробити екранування - закрити стіни захисними щитами, зробленими з бетоніта або геотекстилю. Складна процедура, що, як правило, проводиться в приміщеннях, куди просочується не тільки волога, а й грунтові води.3 народні поради для боротьби з вогкістю в підвалі, погребі


«На закуску» пропонуємо кілька секретів, які допомагають утримувати контроль над вологістю в даних спорудах:

Винесіть з приміщення всі відсирілі речі і просушіть. Поки вони сохнуть, нанесіть на стіни солярку, а потім побіліть.

Добре висушують льох / підвал глиняні цеглини. Спочатку нагрійте їх (наприклад, на багатті) і розставте по кутках. При необхідності повторіть процедуру.

Цвіль «боїться» кислоту (борну, оцтову). Тому для позбавлення від цвілі обробіть поверхні розчином: 1 л води + 20 мл кислоти (або 100 г лимонної).

На замітку: «Вологопоглинач при затопленні квартири - 6 етапів ліквідації наслідків»

Після усунення всіх джерел вогкості, можна встановлювати в підвалі / погребі вологопоглинач - з ним в приміщенні комфортно, споруда зберігається в цілісності, продукти і речі не псуються.

Який вибрати вологопоглинач для підвалу / льоху , якому бренду віддати перевагу і на будь-які інші питання, що стосуються техніки, дадуть відповідь співробітники інтернет-магазину «Побут». Телефонуйте: (099) 389 94 49.

9479
 Viber Telegram