Осушувачі повітря – 2 принципи роботи. Який краще?

Осушувачі повітря – 2 принципи роботи.  Який краще?

Сучасна техніка дозволяє підтримувати в приміщенні оптимальні для людини умови. Навіть проблема з підвищеною вологістю легко і просто вирішується за допомогою спеціального пристрою - осушувача повітря . Для всіх, хто знає про вогкість не з чуток, буде корисно дізнатися: для чого використовують вологопоглиначі, як вони працюють, які види бувають, а також який агрегат є більш ефективним і вигідним. Деталі описані нижче - читайте!

Стаття в тему: «Чому виникає вогкість в квартирі та будинку: огляд причин»Навіщо потрібен в приміщенні осушувач повітря?


Вода, безумовно, є джерелом життя і без неї існування всього живого на землі просто неможливо. Але в квартирі або будинку зайвий вміст вологи в атмосфері дає абсолютно протилежний ефект.

Якщо в житловому приміщенні рівень вологості перевищує 60% - це призводить до таких наслідків:

погіршується загальне самопочуття проживаючих в будинку / квартирі людей;

підвищується ризик виникнення алергічних та застудних захворювань;

«поселяються» і активно розвиваються шкідливі бактерії, цвіль і грибок;

запах в приміщенні, просочуючи все навколо, стає затхлим і важким;

металеві конструкції та інші вироби уражаються корозією;

предмети інтер'єру з дерева піддаються гниттю, деформуються;

псується внутрішнє оздоблення, текстиль, речі, взуття, меблі, техніка і т.д.

Висновок простий - підвищена вологість негативно впливає на все: від людей, які проживають в будинку або квартирі, до фіранок на вікнах. Саме для того, щоб уникнути таких катастрофічних наслідків, використовують побутові осушувачі повітря , про принципи роботи яких і піде мова в наступному розділі.

Корисний матеріал: «9 секретів профілактики вогкості в будинку або квартирі»2 принципи роботи осушувачів повітря


В основі функціонування даного кліматичного обладнання лежить один з двох принципів:

Охолодження

У процесі охолодження повітряних потоків частина водяної пари, що міститься в ньому, конденсується (тобто стає звичайною рідиною). Залежно від типу, пристрій забирає конденсат з атмосфери, таким чином позбавляючи повітряні маси від зайвої вологи.

Розглянемо детальніше принцип роботи осушувачів повітря, виходячи з їх видів:

Компресорні

Пристрій таких агрегатів нагадує кондиціонер або холодильник: холодоагент, циркулюючи в замкнутій системі (компресор-теплообмінник-випарник-компресор), завдяки розширенню охолоджується. Даний метод є досить ефективним, але при роботі видає багато шуму і вимагає великих енерговитрат.

Осушення за принципом Пельтьє

Принцип охолодження Пельтьє заснований на пропущенні через деякі напівпровідники електроструму. Осушувачі повітря, робота яких заснована на даному ефекті, тихіші, в порівнянні з компресорними, але при цьому мають меншу продуктивність.

Незалежно від типу пристрою, прилади, принципом роботи яких є охолодження, вимагають великих енерговитрат, тому що після охолодження повітряні потоки потрібно знову нагрівати.

Дізнайтеся також: «Як прибрати вологість в будинку народними засобами?»

Адсорбція

Даний принцип роботи базується на здатності деяких матеріалів поглинати вологу. Наприклад, найпоширеніший приклад - силікагель (розфасована в невеликі білі пакетики речовина, що зустрічається в коробках з новим взуттям, сумками, технікою та іншими товарами).

Переваги осушувачів адсорбционного типу :

працюють практично безшумно, не заважаючи людям в приміщенні;

є економічними в плані витрат електроенергії;

справляються навіть з екстремально підвищеним рівнем вологості;

функціонують безперервно в широкому діапазоні температур (до -30-40 ° С );

легко справляються, не вимагаючи особливого технічного обслуговування.

додатково нагрівають повітря в кімнаті, піднімаючи температуру на 5-7 ° С.

Що стосується мінусів: в адсорбційних осушувачах доведеться регулярно підсушувати або замінювати сорбент. Незважаючи на це, якщо порівнювати адсорбційні й осушувачі повітря, робота яких заснована на охолодженні - перші більш привабливі в плані ефективності і фінансових вкладень.

Читайте докладніше про роботу адсорбційних осушувачів в статті: «Як працює адсорбційний осушувач повітря з гарячою регенерацією»Як вибрати осушувач повітря?


При виборі даного кліматичного обладнання, слід звернути увагу на такі характеристики, як: потужність; діапазон робочих температур; рівень виробленого шуму; енергоспоживання; габарити; загальна вага; спосіб установки, а також наявність додаткових опцій. Дизайнерське оформлення і колір обладнання також варто врахувати, щоб техніка гармонійно вписувалася в загальний інтер'єр приміщення.

Більш детально про вибір осушувачів дізнайтеся в статті: «Як вибрати правильний осушувач повітря - 5 головних порад»

Залишилися питання про роботу осушувачів повітря ( побутових / промислових )? Хочете придбати 100% правильну техніку? Зв'яжіться з консультантами інтернет-магазину «Побут» за тел .: (097) 586 81 58.

2557
 Viber Telegram