Прибираємо грибок під шпалерами та лінолеумом – 0 шансів на «виживання»
Ваш будинок або квартиру «атакував» грибок, проникнувши навіть під шпалери і лінолеум? Значить про затишну і приємну атмосферу в житлі можна забути. Більш того, в таких приміщеннях знаходитися абсолютно небезпечно. Де найчастіше з'являються грибкові утворення? Грибок поселяється на стінах, стелі, підлозі і навіть проникає під шпалери і лінолеум, звідки вивести його максимально складно. Іноді його також можна знайти в шафах, на книжкових полицях, у ворсі килимового покриття.
Якщо на стінах, стелі і меблях проблема видна неозброєним оком, то грибок, що з'явився під лінолеумом і шпалерами можна виявити не відразу і позбутися від нього не так-то просто. Саме тому, стаття нижче присвячена питанню, як прибрати грибок під шпалерами і лінолеумом, а також яку роль відіграє в цьому процесі осушувач повітря - читайте далі!
Радимо: «Осушувач при ремонті і будівництві - вище якість, коротше терміни»
5 причин появи під шпалерами і лінолеумом грибка
Головна причина появи грибка в будинку і квартирі - підвищений рівень вологості. Саме вогкість сприяє активному розвитку різних шкідливих утворень, вона створює просто ідеальні умови для цього. Щоб надійно захистити приміщення від такої напасті, потрібно підтримувати рівень вологості в межах 45-60%. Але якщо грибок вже оселився на стінах, шпалерах і лінолеумі - необхідно терміново вирішувати, як прибрати його з дому / квартири.
Перше, що слід зробити - з'ясувати причину підвищення рівня вологості і, відповідно, появи грибкових утворень.
Найчастіше це відбувається через:
погану вентиляцію, а також відсутність витяжок;
регулярної сушки речей всередині квартири, будинку;
пошкодження труб водопроводу, сантехніки;
тріщин на стінах, погану ізоляцію швів;
частого прийняття ванн, душу і готування страв.
Наявність відкритих акваріумів та інших ємностей з водою, достаток кімнатних рослин і навіть сама людина - також сприяють підвищенню рівня вологості в житлі.
Детальніше читайте тут: «Чому виникає вогкість в квартирі та будинку: огляд причин»
Інструкція, як прибрати грибок під лінолеумом і шпалерами
Якщо вологість в квартирі / будинку перевищує встановлені 45-60%, чекайте непроханих гостей у вигляді всіляких небезпечних утворень. При виявленні навіть невеликого скупчення грибка під лінолеумом або шпалерами - потрібно терміново братися за його ліквідацію.
Що робити:
Щоб прибрати грибок під лінолеумом:
- Винесіть з кімнати всі меблі, демонтуйте лінолеум, акуратно згорніть його і віднесіть з дому.
- Ретельно видаліть весь клейовий шар, пошкодивши стяжку або деревину (дротяною щіткою, скребком, шпателем). Якщо для вирівнювання підлоги використовувалися листи ДВП, ОСБ і подібні - краще їх зняти і викинути.
- Добре очистіть поверхню від сміття за допомогою миючого пилососа або вологого віника.
- Нанесіть на всю площу підлоги антисептичний розчин, не пропускаючи жодної ділянки і заходячи трохи на стіни (приблизно на 5-10 см).
- Обробіть поверхню глибокої грунтовкою з протигрибковими добавками або рідким склом.
- Нанесіть тонкий суцільний шар клею, розстеліть новий лінолеум (або повністю очищений від грибкових утворень старий). Якщо лінолеум кладеться зі стиками, їх потрібно добре проклеїти гарячої / холодної зварюванням.
- По периметру щілини заповніть силіконовим герметиком (бажано з додаванням протигрибкових сумішей). Закрийте плінтусом з гнучким краєм, який добре захищає площа під покриттям підлоги від проникнення вологи.
Як антисептик можна використовувати готові розчини, що вільно продаються в господарських та будівельних магазинах, або приготувати самостійно. Наприклад, для обробки поверхонь можна застосовувати: 1. водний розчин мідного купоросу; 2. відбілювач + вода (1: 1);
Корисний матеріал: «Як ефективно позбутися від вогкості у ванній?»
Щоб позбутися від грибка під шпалерами:
- Зніміть шпалери. На жаль, врятувати їх неможливо, доведеться викинути і поклеїти нові.
- Очистіть стіни від чорних плям і грибка за допомогою розчину. Наприклад: 1. змішайте 1-2 ст. ложки хлору, 30-50 г прального порошку і 3 літри води; 2. в 5 літрах води розведіть ½ господарського мила і 100 г соди.
- Потім добре просушіть стіни. Зробити це максимально швидко і просто можна за допомогою обігрівальних приладів та побутового осушувача повітря. Не забудьте відкрити вікна на провітрювання, щоб вологі потоки вийшли назовні і замінилися сухими свіжими масами.
- Нанесіть протигрибковий розчин (готовий або приготовлений самостійно). Яка суміш допоможе позбутися від грибка під шпалерами: в 0,5 літрах гарячої води розчиніть 4-6 таблеток Ністатину / Фурациліну, додайте ще 3-5 літрів води.
- Після обробки поверхні сумішшю, просушіть стіни і нанесіть грунтовку з протигрибковими добавками.
- Після того, як грунтовка повністю висохне - можна приступати до поклейки нових шпалер.
*** Важливо: всі роботи з очищення від грибка стін і підлоги під лінолеумом потрібно проводити в закритому одязі, респіраторі, гумових рукавичках і захисних окулярах.
Корисний матеріал: «Осушувач повітря при затопленні квартири - 6 етапів ліквідації наслідків»
5 профілактичних порад «на закуску»
Щоб не дати грибку НІ шансу можна взяти собі за правило такі поради:
Регулярно провітрюйте кімнати, навіть в мороз відкривайте вікна хоча б на 5-10 хвилин.
При готуванні по можливості використовуйте кришки і завжди включайте витяжку.
Позбавтеся від люблячих частий полив рослин, замініть їх на ті, які, навпаки, поглинають вологу.
Добре протоплювати будинок / квартиру в холодні періоди року.
Використовуйте на постійній основі осушувач повітря .
На останньому пункті зупинимося докладніше, так як ця «розумна» техніка заслуговує на особливу увагу.
Рекомендуємо прочитати: «Як знизити вологість в будинку ефективно, швидко і просто?»
Навіщо в будинку або квартирі потрібен осушувач повітря?
Дане кліматичне обладнання призначене спеціально для підтримки потрібного рівня вологості в приміщенні. Користувачеві досить виставити потрібний відсоток вологості і техніка сама буде його утримувати на необхідному рівні.
Регулярне використання осушувача повітря (від Trotec , Meaco , Ballu , Midea або Mycond ):
Допомагає цілодобово підтримувати в приміщеннях оптимальний для людини мікроклімат.
Перешкоджає виникненню вогкості, через яку і з'являється грибок під лінолеумом, шпалерами.
Виключає псування меблів, текстилю, декору та інших елементів обстановки.
Робить повітря в приміщенні чистішим і здоровим (завдяки фільтрам і іонізатору).
Варто відзначити, що осушувачі повітря мають низьким енергоспоживанням, тому навіть цілодобова робота пристроїв не сильно піднімає рахунки за електрику. Підходять для будь-яких приміщень, функціонуючи в широкому діапазоні зовнішніх температур ( 1-37 ° С / 5-35 ° С ).
Дізнайтеся також: «14 народних засобів від вологості в будинку і квартирі»
Залишилися питання з приводу того, наскільки ефективний осушувач повітря при боротьбі з вогкістю, а також грибком під шпалерами і лінолеумом - зв'яжіться з консультантами інтернет-магазину «Побут» . Ми знаємо все про цю техніку і з задоволенням поділимося з вами інформацією. Телефонуйте: (097) 586 81 58.