Типи осушувачів для будинку: розбір по 4 параметрам

Типи осушувачів для будинку: розбір по 4 параметрам

Типи осушувачів для будинку: розбір по 4 параметрам


Комфортний мікроклімат в будинку - запорука здоров'я і гарного самопочуття його мешканців, а також збереження меблів, техніки та інших складових інтер'єру. Одним з ключових параметрів, що впливають на внутрішнє середовище в приміщенні, є відносна вологість. Для житлових, адміністративно-побутових і громадських приміщень оптимальною вважається вологість: в теплий період року 30-60%, в холодний - 30-45%. У кімнатах, де в достатку ростуть кімнатні рослини, радять тримати показники в межах 40-70%.

Як підтримувати в будинку і квартирі правильний рівень вологості? Зробити це можна 2-ма способами: 1. самостійно за допомогою народних засобів; 2. використовуючи спеціальну кліматичну техніку. Перший варіант дуже трудомісткий, нестабільний і далеко не завжди ефективний. Тому що вогкість може з'явитися через цілу низку причин: протікання сантехніки, засмічена вентиляція, активне готування, часті вологі прибирання, сушка білизни всередині будинку, недостатнє опалення, рідкісне провітрювання, багато людей в приміщеннях і т.д. Стежити за показниками вологості і своєчасно доводити параметри до потрібної позначки вкрай складно.

Другий варіант - найбільш простий, швидкий і дієвий. На ринку побутової техніки є багато приладів з функцією осушення, але найефективнішими є агрегати, створені спеціально для зниження рівня вологості в приміщенні - побутові осушувачі повітря . Вони працюють точно, оперативно і результативно. Практично повністю без участі людини.

А ось які типи осушувачів повітря бувають, як працюють, чим виділяються і відрізняються один від одного - розповімо в статті нижче. Читайте!

Більше про причини підвищеної вологості читайте в статті: «Чому виникає вогкість в квартирі та будинку: огляд причин»


Види осушувачів повітря для квартири і будинку: загальна класифікація


Розбирати типи кліматичних приладів слід по декількох базових параметрах. Розглянемо кожен з них в деталях.

I. Принцип роботи осушувачів різних видів

Всі осушувачі, як побутові, так і промислові , осушують повітря по одному з 2-х принципів:

 • Адсорбція - тобто поглинання вологи за допомогою використання спеціальних матеріалів. За таким принципом працюють адсорбційні осушувачі .

Кожен вид осушувача має свої переваги і недоліки - докладніше про них розповімо далі.

II. Спосіб установки осушувачів

Техніка може бути:

 • Стаціонарний - кріпиться до стіни або інших вертикальних поверхнях.
 • Мобільний - ставиться на підлогу, меблі або підвіконня (не вимагає монтажу).
 • Універсальний - можна встановлювати як на вертикальні, так і на горизонтальні поверхні.

Побутові осушувачі повітря, як правило, роблять мобільними, щоб їх легко можна було переміщати по кімнаті і застосовувати один прилад для осушення різних приміщень.

Важлива інформація: «9 секретів профілактики вогкості в будинку або квартирі»


III. функціональність приладів

Сучасні осушувачі можуть мати мінімальний комплект опцій або ж, навпаки, включати безліч всіляких функцій. Чим багатша «начинка», тим зручніше користуватися приладом і, звичайно, вища його вартість.

Осушувачі повітря можуть включати:

 • Гігростат - пристрій, завдяки якому прилад самостійно визначає рівень вологості в будинку / квартирі. Як правило, всі побутові агрегати мають вбудовані гігростати.
 • Дисплей - показує поточні параметри роботи техніки (вологість, температуру, режим, час та інші). Крім того, на екран можуть виводитися різні повідомлення про коректність роботи техніки та необхідності користувачеві виконати будь-які дії (почистити фільтр, спустошити бак).
 • Таймер - функція, що включає  / або вимикає осушувач повітря через певний відрізок часу. Дає можливість контролювати і економити витрати електрики.
 • Іонізація - опція, яка підвищує кількість негативно заряджених частинок у повітряному середовищі. Таким повітрям легше дихати і він більш корисний для людини. У нашому каталозі функцією іонізації доповнений Maxton MX-20L , Maxton MX-12s і інші моделі.
 • Повітряний фільтр - для очищення повітряних потоків від пилу, бруду, шерсті домашніх тварин та іншого в повітрі сміття. Фільтри можуть бути одноразовими або багаторазовими. Деякі виробники встановлюють повноцінну систему фільтрації, здатну затримувати навіть неприємний запах, алергени і віруси (наприклад, Maxton MX-20L ).


 • Дренажна система - являє собою отвір, що веде до ємності з конденсатом, і шланг. Призначена для безперервного зливу води в зовнішню тару або безпосередньо в каналізацію.
 • Швидкість вентилятора - запускає лопатні на різних швидкостях (в більшості випадках, 2-х або 3-х). Дозволяє регулювати інтенсивність осушення простору.
 • Режими роботи - дають можливість налаштовувати пристрій для вирішення конкретних завдань і тим самим використовувати його максимально раціонально. Осушувачі повітря традиційно працюють в наступних режимах: 1. інтелектуальний / SMART (автоматично підтримує вологість 45-55%); 2. безперервний / CONTINUOUS (працює до відключення); 3. нічний / QUIET (максимально тихий); 4. інтенсивний / DRY (при сушінні білизни); 5. індивідуальний / HUMIDITY (по установкам користувача).
 • Сповіщення - опція, за допомогою якої агрегат повідомляє користувача про необхідність спустошити ємність з рідиною, помити повітряний фільтр і ін. Сповіщення відбуваються за допомогою звукового сигналу і світлового індикатора (в деяких випадках техніка повністю зупиняє роботу до усунення проблеми).
 • Авторестарт - можливість обладнання запам'ятовувати останні настройки і відновлювати їх при включенні обладнання після незапланованого відключення.
 • Управління по Wi-Fi - інноваційна функція, яка є новою для осушувачів повітря. Дистанційне керування дозволяє налаштовувати і контролювати роботу пристрою з будь-якої точки планети, де є можливість підключитися до бездротової мережі. У нас в наявності є такі «розумні» моделі: Maxton MX-12 Smart і Maxton MX-12s .

Крім перерахованих вище, осушувачі повітря можуть також бути оснащені плаваючою заслінкою (SWING), колірними індикаторами вологості і різними «захистами» (компресора, від заморожування випарника або випадкового натискання клавіш).


IV. Види дизайнів і кольорів осушувачів повітря

В асортименті виробників можна знайти кліматичне обладнання під будь-який смак і стиль інтер'єру. Однак найчастіше вони мають універсальне лаконічне виконання:

 • Колір - сірий, білий, чорний або класичний чорно-білий дует. Можуть бути присутніми контрастні вставки.
 • Дизайн - прямокутна форма з гострими або м'якими краями. Панель проста і зручна. Мінімум декоративних елементів та інших зайвих частин (як прикраса найчастіше виступає логотип бренду).

Для простоти транспортування осушувачі повітря доповнюють роликами і ручками.

Як працюють різні види осушувачів, переваги і недоліки


Як вже було сказано вище, всі типи приладів знижують рівень вологості за принципом адсорбції / поглинання або охолодження. Всього поділяють 3 види пристроїв, кожен з яких має свої «сильні» і «слабкі» сторони.

Адсорбційні осушувачі повітря

Принцип роботи. Даний вид приладу видаляє вологу з повітря за допомогою ротора, заповненого адсорбентом. Вентилятор примусово «заводить» повітря в агрегат, проганяє через ротор, який повільно обертається, де високодисперсна сировина вбирає зайву воду. Після цього в спеціальній камері повітряні потоки поділяються на два струмені. Перша виводиться в приміщення. Друга (регенерує) спочатку підігрівається теном, проходить знову через ротор і теплообмінник, а потім вже повертається в кімнату. Витягнутий конденсат збирається у вбудованій ємності.

Переваги адсорбційних осушувачів:

 • висока ККД при низьких температурах (від 0 ° С);
 • зниження вологості до і нижче 30%;
 • тривалий термін експлуатації;
 • універсальність використання.

Недоліки осушувачів адсорбційного типу: висока вартість, необхідність згодом міняти адсорбент, підігрів повітря на 5-7 ° С.

PS: Варто відзначити, що за принципом адсорбції працюють прилади таблеткового типу, але в технічному плані вони є не осушувачами, а вологопоглинача.


Компресорні осушувачі повітря

Принцип роботи. Метод роботи даного виду кліматичного обладнання такий же, як у кондиціонера або звичайного холодильника. Осушення він виробляє за допомогою холодильного агента. Повітряні потоки спочатку охолоджуються до точки роси в випарнику, а потім нагріваються в конденсаторі. При охолодженні волога в повітрі конденсується і стікає в контейнер. Після охолодження, конденсації вологи і підігріву, назовні агрегат виводить сухі і злегка теплі маси (тепліше на 1-2 ° С).

Переваги компресійних осушувачів:

 • справляються з вогкістю вище 60%;
 • низький рівень шуму (близько 45 дБ);
 • економічна витрата електрики;
 • дешевше адсорбційного виду;
 • невелика вага і компактні розміри.

Недоліки осушувачів компресійного типу: підтримують високий ККД тільки при плюсовій температурі (від + 15 ° С); осушують повітряне середовище максимум до 40%; негативно переносять різкі температурні коливання.


Безкомпресорні осушувачі повітря, на елементі Пельтьє

Принцип роботи. Види осушувачів, які працюють на термоелектричному перетворювачі або елементі Пельтьє і вентиляторі, мають максимально простий принцип роботи. Елемент Пельтьє розташовується між холодною і теплою радіаторними пластинами. Повітря, проходячи через ці пластини, «скидає» там вологу завдяки її конденсації. На холодній пластині рідина стікає в спеціальний резервуар.

Переваги осушувачів на елементі Пельтьє:

 • низька ціна (дешевше попередніх двох);
 • легка вага, невеликі розміри;
 • практично безшумна робота;
 • економічна витрата енергії;
 • тривалий термін використання.

Недоліки осушувачів Безкомпресорного виду: низька продуктивність (підходять тільки для осушення маленьких просторів); повільне осушення.


висновок


Для житлових кімнат будинку або квартири, де підтримується позитивна температура - оптимально підійдуть осушувачі компресорного типу. Для підвалу, горища, льоху, гаража та інших неопалюваних приміщень - найкраще купити адсорбційний прилад. Шафи, гардеробні та комори можна осушувати за допомогою Безкомпресорного агрегату на елементі Пельтьє.

Що стосується «змісту», бажано звернути увагу на моделі з вбудованим гігростатом, дисплеєм, дренажем, декількома режимами роботи і керуванням через Wi-Fi (бажано з максимально повним набором опцій). Зовнішній вигляд - під стиль інтер'єру і розмір кімнати.

Цікаво дізнатися: «Як визначити вологість по психометричній таблиці Ассмана?»

Ми, консультанти інтернет-магазину «Побут», безкоштовно проконсультуємо вас з будь-якого питання, пов'язаного з осушенням повітряного середовища, і допоможемо підібрати оптимальний вид осушувача повітря. Телефонуйте: (097) 586 81 58.

2072
 Viber Telegram