Операційна та лікарня – як підтримувати волого-температурний режим

Операційна та лікарня – як підтримувати волого-температурний режим

Лікарні, особливо операційні, а також інші медичні установи є приміщеннями, де мікроклімат повинен підтримуватися жорстко в рамках встановлених норм, включаючи вимоги по рівню вологості. Адже від кількості вологи в атмосфері операційної безпосередньо залежить фізичне та емоційне самопочуття самого хірурга, його асистентів, а також пацієнта. Недотримання норм вологості може спричинити за собою погіршення здоров'я хворого і навіть сприяти появі ускладнень.


Але, якщо підтримувати рівень вологості і температури строго в межах норми, результат буде виключно позитивний:

Умови для роботи лікарів, медичних працівників, обслуговуючого персоналу і самих пацієнтів - комфортні і здорові.

Створюється оптимальних мікроклімат для профілактики появи і розвитку бактерій, мікробів і вірусів (адже швидкість їх розмноження безпосередньо залежить від температури і вологості в приміщенні).

Меблі, стінні покриття, обладнання та інші предмети / техніка, використовувані в медичних установах, зберігаються в цілісності.

Згідно з нормами, розробленим «Американською спільнотою інженерів з опалення, охолодження та кондиціювання повітря», в операційній повинна бути: температура в межах 20-24 ° С, вологість складати 30-60%. На думку хірургів і медперсоналу, рівень вологості повинен дорівнювати 45-55%, а температура - 17-27 ° С. Як бачите, показники, які вважають комфортними для себе працівники, значно відрізняються від розроблених професійними інженерами. Це пов'язано з особистими відчуттями, а також поширеним припущенням, що запобігти запальні ускладнення при операції простіше в приміщенні з більш низькою температурою.

Висновок: в сучасних операційних, лікарнях та інших медичних закладах намагаються утримувати температуру в межах 15-18 ° С, а вологість на рівні 50%.

Дізнайтеся також: «Осушувач на фармацевтичному виробництві: вигідно і просто»


Чому важливо підтримувати необхідну вологість і температуру в операційних?


У сирих операційних не тільки знижується працездатність лікарів, а й починає функціонувати належним чином високоточне медичне обладнання, що може привести до катастрофічних наслідків. Більш того, на хірургічних інструментах і приладах з'являється конденсат, лінзи мікроскопів і очок затуманюються. Працювати в таких умовах вкрай небезпечно як для здоров'я лікарів, так і для хворого.

Тому важливо утримувати температуру і вологість саме в межах встановлених норм. Але тут складність полягає в тому, що дотримуватися волого-температурного режиму за допомогою стандартних, використовуваних десятиліттями, способів досить непросто. Адже стандартна вентиляція і опалювальна система піднімають вологість в приміщенні до 60% і навіть вище. І не варто забувати, що самі люди безперервно випромінюють в атмосферу вологу.

Як же впоратися з підвищеною вологість в лікарні, включаючи операційну та інші кабінети - дізнавайтеся в наступному розділі.

Радимо прочитати: «Норми вологості повітря в приміщеннях різного призначення»


Осушувач повітря - для здорового мікроклімату в операційній і лікарні


Найпростіший, ефективний і вигідний з фінансової точки зору спосіб підтримувати вологість в межах норми - встановити в приміщенні осушувач повітря . Дана кліматична техніка «розриває» зв'язок між відносною вологістю і температурою, даючи можливість регулювати ці параметри мікроклімату з високою точністю.

Розглянемо докладніше, в чому переваги використання осушувача повітря:

Створюється комфортний мікроклімат для лікарів, персоналу і пацієнтів (особливо важливо при маніпуляціях, які потребують використання спеціального одягу).

Запобігає появі і розвитку цвілі, грибків і знижується можливість мікробіологічного зараження.

З'являється можливість строго контролювати мікроклімат і задавати потрібні показники вологості.

Відбувається оптимізація функціонування кліматичної техніки завдяки виключенню можливості появи конденсату на металевих поверхнях.

Тобто регулярне використання осушувача благотворно впливає на самопочуття людей, допомагає зберігати в цілісності меблі, обладнання та інші елементи обстановки, а також створює здоровий мікроклімат в приміщенні.

Важливо: «Осушувач повітря: інструкція із застосування»

Не знаєте, який осушувач повітря купити для операційної, лікарні або іншого медичного закладу - телефонуйте нам, менеджерам інтернет-магазину «Побут» . Ми допоможемо вам вибрати правильний вологопоглинач з нових або б / у моделей . Телефон для зв'язку: (097) 586 81 58.

2108

Рекомендовані

 Viber Telegram