Вирощування равликів: чи потрібен осушувач повітря в такому процесі?

Вирощування равликів: чи потрібен осушувач повітря в такому процесі?

Равликове м'ясо заслужено визнано делікатесом: воно м'яке, дієтичне, містить безліч вітамінів і швидко засвоюється. Така їжа не має холестерину, корисна для вагітних і літніх людей. Однак коштує «смакота» на українському ринку чимало, саме тому, знаходяться заповзятливі бізнесмени, які організовують свою ферму, вирощуючи там равликів для продажу.

Якщо ви відноситесь до цієї категорії та плануєте розпочати свій бізнес з вирощування їстівних равликів - ця стаття стане хорошим помічником. Ми розповімо детальну технологію розведення таких молюсків, а також підкажемо, як за допомогою осушувачів створити сприятливі умови для вирощування равликів.

Читайте також: Осушувач при розведенні равликів

Процес розведення равликів і роль в цьому осушувача

Щоб поставити бізнес по вирощуванню равликів на «широку ногу», для початку необхідно зібрати стадо. Воно може налічувати до 500 особин. Купується в спеціальних компаніях або у інших виробників.
Розмноження їстівних равликів

Равлики гермафродити, тобто, виробляти потомство може кожен молюск. Розмножуються вони з березня по травень, а перед цим відбувається процес спарювання. Для того щоб запліднені молюски успішно знесли яйця, а з них вилупилися нові равлики, необхідно помістити їх в спеціальне приміщення, де будуть підтримуватися певні умови життя.

Так, для комфорту потрібно забезпечити:

  • денну вологість повітря від 75% до 100% (піднімається показник);
  • нічну вологість від 100% до 75% (показник падає).

Тобто вдень і вночі повинна бути різна вологість повітря. У денний час для її збільшення використовують автоматичні розпилювачі води. Тут головне стежити, щоб грунт не був занадто вологим: якщо стиснувши грудку землі в долоні, з неї тече вода, ґрунт доведеться міняти.

Щоб осушити повітря до необхідного рівня вологості, ставлять конденсаційні осушувачі (наприклад, мобільний осушувач Celsius MDH50 ).

Можливо, вам буде цікаво: В чому полягає робота осушувача повітря?

Їх головні особливості:

  • працюють цілодобово і безперебійно при температурі повітря від + 15 ° С;
  • використовують мінімум електроенергії;
  • в точності підтримують заданий рівень вологості;
  • не виділяють тепло і не пересушують повітря;
  • мобільні, компактні, мають доступну ціну.

Більшість приладів оснащені дренажним патрубком для відведення води, що також зручно, якщо буде потреба. Крім цього, у конденсаційних осушувачів є фільтри для очищення повітря від пилу, що також корисно при вирощуванні молюсків.

Вирощування равликів

Після того, як малюки з'являться з яйця, їх виносять на спеціально обгороджене поле. Така ферма на відкритому повітрі повинна бути захищена від сонця і покрита сіткою від птахів, інших хижаків. Під час цього періоду вирощування витрати на молюсків мінімальні: необхідно лише забезпечити їх піддонами для відпочинку і кормом.

Починаючи з липня місяця і до жовтня, дорослих равликів збирають з полів. Ночі стають холодними і якщо залишити їх на відкритому повітрі, то «господарство» просто замерзне.

Після збору равликів не годують тиждень або два, щоб вони повністю очистили свої шлунки. При цьому щодня їх обробляють водою.

Щоб молюски були готові до продажу і транспортування, їх необхідно «приспати», тобто ввести в стан анабіозу: равлики ховаються в черепашки і закривають отвір плівкою (у такому станіі можуть перебувати до півроку). Для цього «вихованців» поміщають в спеціальні холодильні камери, температура яких коливається від + 3 ° С до + 6 ° С. Для підтримки потрібного рівня вологості в таких камерах (55-60%), використовують адсорбційні осушувачі (наприклад, як TROTEC TTR 300 16.8Л ).

Почитати про бренд можна тут: Компанія Trotec

Такі прилади:

  • вільно працюють при низьких температурах від -15 ° С;
  • виділяють тепло в процесі своєї діяльності (тепле, насичене вологою повітря викидається через трубку назовні, оскільки баків для збору води тут немає);
  • оснащені регулятором вологості, який автоматично підтримує заданий рівень.

Використання осушувача повітря при вирощуванні равликів допомагає не тільки контролювати вологість, а й гарантує відсутність грибка, цвілі, неприємного запаху від слизу або випорожнень молюсків. Такі прилади ретельно очищають повітря і борються з конденсатом на стінках обладнання.

Якщо хочете придбати осушувачі для вирощування равликів або отримати більше інформації про нюанси їх використання, звертайтеся до менеджерів інтернет-магазину «Побут». У нас працюють справжні професіонали, що дадуть відповідь на всі питання. Телефонуйте: (097) 586-81-58, (099) 389-94-49.


2066
 Viber Telegram