В чому полягає робота осушувача повітря?

В чому полягає робота осушувача повітря?

Осушувач повітря дозволяє нормалізувати підвищений рівень вологості повітря в приміщенні. При цьому, купуючи осушувач, клієнт повинен ретельно підібрати пристрій, який буде оптимально працювати в певних умовах, а для цього необхідно розуміти сам принцип і призначення того чи іншого осушувача повітря. В тому випадку, якщо ви проігноруєте базові знання, є невеликий ризик придбати такий осушувач, який, наприклад, не зможе виконувати всі обсяги роботи для певної кімнати і ваші гроші, грубо кажучи, підуть в нікуди.Таким чином, принцип роботи будь-якого осушувача повітря полягає в тому, що він конденсує вологе повітря з приміщення, а пізніше вже чисте повітря передає назад в будинок. Тобто, якщо описати цей процес більш детально, то отримаємо наступне: встановлений вентилятор у пристрої, на постійній основі буде втягувати в себе вологе повітря з квартири, після цього повітря пройде через теплообмінник і буде конденсувати воду, яка власне стікає в спеціальний бак для збору конденсату, а чисте повітря через вентилятор знову потрапляти в приміщення. Найчастіше, багато осушувачів повітря мають два спеціальних теплообмінника. Наприклад, коли вологе повітря проходить через перший теплообмінник, то повітря просто охолоджується і збирається вологість, а перейшовши в другий – повітря нагрівається і вже з нормальною температурою передається в приміщення.

Тому, вологе повітря під час процесу конденсації за допомогою даного пристрою, проходить кілька етапів, а саме: охолодження, конденсація і підігрів. Зрештою, в приміщенні повітря практично не змінює свою температуру, більш того, частіше всього повітря нагрівається і в квартирі підвищиться температура на кілька градусів. Варто також звернути вашу увагу на той факт, що описаний вище принцип дії вважається одним з найбільш узагальнених алгоритмів роботи абсолютно всіх сучасних осушувачів повітря.

Зараз ми з вами розглянемо принцип роботи спеціального фреонового осушувача повітря. Це такий пристрій, який працює за рахунок випарно-конденсуючого ефекту.

Саме тому, фреонові осушувачі повітря працюють за принципом канального пристрою, тобто всередині такого приладу розташована невелика холодильна машина. Тому, всередині самого пристрою, циркуляція повітря відбувається дуже швидко, оскільки повітря охолоджується на кілька часток секунди, що багато в чому дозволяє забезпечити постійну нормалізацію підвищеного рівня вологості повітря у великих приміщеннях. В кінцевому підсумку, повітря пройшовши циркуляцію знову нагрівається і передається назад в приміщення, як і в попередньому випадку. Крім того, мало хто знає, що такі прилади будуть безперервно продовжувати свою роботу до моменту поки в приміщенні не нормалізується рівень вологості.  При цьому, найчастіше можна буде побачити рівень вологості повітря саме на дисплеї самого приладу, що дозволяє вам знати, який результат ви отримали від роботи осушувача. Варто також зауважити, що на сьогоднішній день, дані осушувачі повітря користуються величезною популярністю, оскільки із-за великого попиту вважаються відносно недорогими пристроями, при цьому мають величезну потужність і мінімальну витратність в плані енергії. Але, тут можна звернути увагу на єдиний недолік, а саме те, що при повній обробці повітря, прилад має властивість підвищувати температуру повітря на 5-6 градусів в кінцевому підсумку.  У тому випадку, якщо вашому підприємству вкрай важливо регулювати температуру повітря в приміщенні, то такі прилади можна самостійно оснастити спеціальним водоохолоджувальним конденсатом, який дозволить не збільшувати температуру повітря в будинку.

Робота фреонового осушувача повітря в приміщенні

Фреонові осушувачі повітря дозволяють видалити з потоку повітря вологу, яка проходить через основний елемент осушувача, ротор. В цьому і полягає основна різниця між роторними осушувачами і фреоновими. Варто зазначити, що в даних приладах, ротор виконувати функцію поглинання молекули води, оскільки сам він покритий спеціальним сорбентом. Тобто, в тому випадку, коли вологе повітря потрапляє в певну комірку ротора, то він відразу починає оброблятися, тобто осушуватися другим потоком нагрітого повітря. І в кінцевому підсумку, ротор передає оброблене тепле повітря назад в приміщення. Крім того, вплив сорбенту на вологість відбувається на постійній основі.

Робота роторного осушувача повітря в квартирі

На відміну від своїх аналогів, роторні осушувачі повітря найчастіше вважаються більш продуктивними пристроями, незалежно від температури приміщення і рівня вологості повітря. Тобто, завдяки таким приладам, нормалізувати підвищену вологість в приміщенні можна буде набагато швидше, ніж при використанні фреонового осушувача. Але при цьому, сама конструкція таких агрегатів є трохи складніша, саме тому такі осушувачі можна зустріти рідше, ніж фреонові на ринку.

Робота комбінованих осушувачів повітря в приміщенні

Комбінований тип осушувача повітря являє собою сукупність двох перерахованих вище типів, таких як фреонові і роторні. Оскільки одним з найважливіших елементів осушувача повітря є саме робота ротора. Але при цьому, все-таки є велика відмінність від ротора в звичайному осушувачі повітря. А полягає воно в тому, що в звичайному пристрої ротор оброблений спеціальною речовиною – адсорбентом. Саме це і збільшує продуктивність агрегату в рази, а також підвищує ефективність в кілька разів.

Як вибрати осушувач самостійно

Після того як ми розібралися в призначеннях і типах сучасних осушувачів повітря, слід прийняти рішення про покупку одного з них. Але який найкраще купити?  Багато фахівців в даній сфері відзначають, що для нормалізації підвищеного рівня вологості повітря в приміщенні, а саме в офісі або в будинку, найкраще вибрати фреонові осушувачі повітря. Все тому, що такий тип осушувача є одним із найпопулярніших типів, оскільки відмінно підходить для видалення вологи з офісу або квартири. Тобто робота такого пристрою в першу чергу спрямована саме на невеликі приміщення. При цьому, моделі таких осушувачів є досить доступними на відміну від своїх аналогів. Крім того, висока продуктивність і потужність є величезним бонусом при покупці такого апарату.

Ну, а на цьому, наша стаття підходить до кінця, будемо сподіватися, що наші поради допоможуть кожному бажаючому придбати надійний і практичний осушувач повітря без будь-яких проблем. Крім того, на сторінках нашого інтернет-магазину, абсолютно будь-який українець зможе самостійно підібрати якісний і надійний осушувач повітря іноземного виробника. Також, високопрофесійні працівники з величезним задоволенням допоможуть своїм клієнтам у виборі якісного осушувача повітря за найвигіднішими цінами в Україні на сьогоднішній момент.

2267
 Viber Telegram