Мікроклімат всередині бомбосховища: фільтрація, осушення і додаткові нюанси

Мікроклімат всередині бомбосховища: фільтрація, осушення і додаткові нюанси

Навіщо потрібні бомбосховища? Щоб у разі застосування зброї масового ураження, виникнення військової ситуації, стихійного лиха або іншої катастрофи, яка загрожує життю людей - забезпечити надійний захист.

Від чого конкретно захищає дана споруда:

різних отруйних речовин (бактеріальних / хімічних);

світлового випромінювання або ядерного вибуху, а саме від ударної хвилі;

вибухів снарядів, бомб, авіабомб і обвалення будівель;

торнадо, ураганів, землетрусів, пожеж та ін.

Щоб бомбосховище витримало всі «катастрофи» існує ряд вимог для будівництва таких будинків. Але крім зовнішньої надійності, важливо також створити комфортні умови всередині споруди. Адже вони розраховані для перебування великої кількості людей, протягом, можливо, дуже тривалого періоду часу.

Як правильно підтримувати мікроклімат всередині бомбосховища, для чого потрібен осушувач повітря і інші нюанси про бункерах - читайте далі.

Корисно: «Каркасно-тентові конструкції - прибираємо вогкість осушувачем»


Мікроклімат в бомбосховищі: основні вимоги


Щоб в бомбосховищі було безпечно і комфортно перебувати навіть довгий час, необхідно врахувати такі нюанси:

Фільтрація. Бункери не забезпечені запасом кисню, тобто приплив повітря надходить саме ззовні і при цьому безперервно. Тому тут необхідна особлива, багатоступенева система очищення повітря, що створить всередині надлишковий тиск і якісну очистку повітряних мас. Це запобігатиме потраплянню всередину забруднень через мікротріщини і щілини в будинку.

*** На одну людину, якщо він знаходиться в стані спокою, має припадати 20 кубів повітря, на працюючого - 50 кубів.

Вологість. Бомбосховища найчастіше будують з монолітного залізобетону, який притягує вологу. Більш того, людина сама по собі є джерелом вологи (1 чоловік на годину видихає 40 мл води), тому при великій кількості народу, уникнути підвищеної вологості всередині бункера неможливо.

Як впоратися з вогкістю? Потрібно зробити хорошу гідроізоляцію і встановити всередині бомбосховища побутовий або промисловий осушувач повітря (в залежності від площі споруди і числа людей, які там). За типом підходять моделі як адсорбційного принципу роботи, так і компресорного з покриттям або настінним монтажем. Ідеальний варіант - осушувач з підмішуванням свіжого повітря.

Розширені можливості пошуку зручності: електроживлення, водопровід, каналізація, система опалення, а також необхідні для підтримки життєдіяльності людини товари (медикаменти, запаси питної води, продукти харчування). Такі «зручності» вкрай необхідні, особливо при тривалому перебуванні людей в бункері.

Радимо дізнатися: «Як вибрати правильний осушувач повітря - 5 головних порад»

Ми зробили підбірку фото сучасних бомбосховищ, які значно відрізняються від звичних бункерів:


Щоб купити правильний осушувач повітря, зверніться за допомогою до фахівців інтернет-магазину «Побут» . Ми допоможемо вам вибрати вологопоглинач відповідно до поставлених завдань і бюджету. Телефонуйте: (097) 586 81 58.

1736

Рекомендовані

 Viber Telegram