Затопило квартиру? Кілька простих кроків для осушення без наслідків.

Затопило квартиру? Кілька простих кроків для осушення без наслідків.

Мало хто знає, але використовувати осушувачі повітря в Україні одними з перших, почали люди, які постраждали від затоплення своєї квартири. На сьогоднішній день, ніхто з нас не застрахований від подібного роду події, тому, інколи доводиться зустрічатися навіть з невеликим затопленням в будинку. Тому, важливо знати як же насправді осушити квартиру від цієї неприємності. Адже і справді, досить складно контролювати своїх сусідів, які по безглуздій випадковості залишили воду включеною і пішли на роботу, в той час, коли з вашої стелі вже починає текти вода. Хоча сусіди, це навіть не найстрашніша проблема в країнах СНД. На жаль, до сьогоднішнього дня залишилася величезна кількість старих будинків, де труби міняли останній раз років 30-40 тому, що багато в чому і провокує появу затоплень в будинках.

Звичайно ж, коли відбувається затоплення, то це найчастіше у ванних кімнатах, кухнях. Але при цьому, є певний відсоток глобальних потопів, коли страждає не тільки ванна кімната або кухня, але і вся квартира, можливо, - офіс. Тому, ми постараємося з вами розібратися, як правильно і краще всього осушити квартиру після затоплення, і навіть якщо ви не зустрічалися з таким, вам буде корисно знати, як запобігти появі вогкості і грибків.
Поширені наслідки затоплення:


·Через велику кількість вологи псуються всі меблі і стіни в квартирі.

·Псуєтьсяся внутрішнє оздоблення приміщення.

·Страждає електропроводка в будівлі.

·Псується підлогове покриття в будинку.

·З'являється вогкість на стінах, яка помітна різким неприємним запахом і загрожує появі грибка.


Коли відбувається затоплення, недостатньо лише прибрати калюжу, яка утворилась на підлозі, оскільки саме через велику кількості вологи, яка залишається в будинку, можуть з'явитися поширені наслідки затоплення. Незалежно від якості проведення поверхневих робіт, підлога вже швидше за все ввібрала в себе вологу, так само як і стіни, через що вогкість в будинку все-одно залишиться. Тут варто зазначити, що звичайне приміщення може висихати протягом декількох місяців після того, як стався неприємний інцидент. Такий довгий період висихання залежить вцілому від недостатньо хорошої вентиляції, що багато в чому і провокує псування меблів та інших речей у будинку. Також, подібна подія має бути захищена юридично. Необхідно провести ретельну оцінку збитку, скласти акт, зробити все для того, щоб довести свою невинність з боку закону. Але ми сьогодні говоримо про те, як же саме осушити квартиру після затоплення.


Спочатку потрібно самостійно видалити воду з поверхні речей, меблів, підлоги і стін. Даний захід можна здійснити за допомогою спеціальних насосів або обійтися звичайними ганчірками. Тому, перше, що необхідно зробити, це ретельно (насухо) протерти всі поверхні в будинку.


Варто звернути увагу на те, що в такому випадку фахівці рекомендують повністю знеструмити квартиру, або як мінімум, вимкнути всі прилади з розеток, які знаходяться в кімнаті, де сталося затоплення. Більш того, зазвичай, при якісно зробленій електромережі в квартирі, всі проводи електропроводки ретельно ізолюються. Але все ж фахівці радять не надіятися на роботу сторонніх людей, які проводили в будинок електрику, тому краще всього самостійно відключити всі зайві прилади або знеструмити квартиру.
Після того, як ви самостійно видалите всю зайву вологу з поверхні, необхідно осушити приміщення. Основне завдання полягає в тому, щоб вся волога, яка накопичилася вже всередині підлоги, меблів і стін, була видалена. При цьому, потрібно пам'ятати про те, що в разі ігнорування даного процесу, висихання буде відбуватися дуже тривалий час, від тижня до декількох місяців. Через це можуть зіпсуватися всі меблі, стіни і підлога у помешканніі, що суттєво вдарить по кишені господаря квартири з фінансової точки зору.


Таким чином, найкращим варіантом для видалення вологи у квартирі зі стін і меблів є використання якісного і надійного осушувача повітря, який завдяки своїм функціям зможе виконати цю роботу за найкоротший час якісно і легко. Варто відзначити, що буквально п'ять років тому, в країнах СНД абсолютно ніхто не користувався подібними пристроями, оскільки такі технології були в дефіциті, коштували дорого і ніколи не мали популярності, на відміну від теперішнього часу, коли подібні прилади стали доступні в ціні і гарантують справжню якість. В даний час існує величезна кількість різного роду подібних пристосувань, які дозволяють нормалізувати підвищений рівень вологості повітря в будинку.


Що потрібно для того, щоб використовувати осушувач для усунення наслідків затоплення?


Для того, щоб почати використовувати осушувач повітря в квартирі після затоплення, необхідно в першу чергу визначити площу і обсяг приміщення в цілому. При цьому, не варто забувати, що кожну окрему кімнату необхідно осушувати окремо. Наприклад, в будинку постраждала кухня. В даному випадку, осушувач повітря необхідно поставити саме на кухні, а всі вікна та двері слід замкнути на час осушення підвищеної вологості повітря. Після того, як вам вдалося визначити площу і об'єм кожної кімнати, яку потрібно осушити, слід приступити до вибору моделі осушувача повітря максимально правильно. Тобто, потрібно вибрати такий пристрій, повітрообмін якого буде перевищувати обсяг і площу приміщення в кілька разів. Варто відзначити, що подібний параметр прописаний у всіх технічних характеристиках осушувача повітря і може мати різні назви, як повітрообмін або як витрата повітря. Наприклад, площа кухні становить 30м3. В такому випадку, потрібно купувати прилад з повітрообміном в 15 м3 /г. При цьому, сама температура квартири не повинна бути менше + 15C. Але звичайно ж, кращим варіантом стане збільшення температури в квартирі до +30С. Все тому, що така температура дозволяє осушувачу повітря конденсаційного типу виробляти свою роботу більш ефективно, тобто в рази збільшити продуктивність і швидкість осушення квартири.


У тому випадку, якщо температура у виробничому приміщенні або підвалі нижче ніж +15C, то для осушення використовують спеціальні осушувачі повітря адсорбційного типу. Потрібно знати, що показник продуктивності або вологоз'єма говорить нам про те, яку кількість вологи пристрій зможе вичавити з повітря, тим самим осушивши приміщення. При цьому, в процесі зниження рівня вологості повітря, пристрій здійснює виділення вологи з матеріалів будь-яких поверхонь. Оскільки, сам прилад здатний насичуватися вологою досить довгий час, нормалізуючи рівень вологості повітря в приміщенні і збираючи конденсат в спеціальному баку або ж каналізації, за допомогою дренажного шланга. Наприклад, осушувач повітря має продуктивність 30 літрів на добу, за технічними характеристиками, це означає, що при плюсовій температурі +30C прилад зможе видалити вологу з приміщення за добу на 30 літрів. Тут варто знати, що чим більшою буде потужність осушувача, тим процес видалення вологи з приміщення буде виконаний швидше.
Як використовувати осушувач для видалення наслідків затоплення?


У тому випадку, якщо сталася ця пригода і тепер вся квартира потребує осушення, то господар будинку повинен виконати ряд певних вимог, щоб правильно і швидко провести нормалізацію підвищеного рівня вологості повітря в приміщенні. В даному випадку, перед тим, як використовувати осушувач повітря, необхідно повністю замкнути вхідні двері і вікна, особливо у випадках, якщо на вулиці нещодавно пройшов дощ. Після цього необхідно перейти до налаштування самого приладу, а саме встановити на панелі керування спеціальний режим «Безперервне осушення». У даному випадку варто зауважити, що у різних моделей осушувачів, така функція може включатися і вимикатися абсолютно по-різному. Саме тому перед користуванням пристроєм рекомендується прочитати всі технічні вимоги. Потім, після виставлення режиму роботи апарату, потрібно поставити найбільшу швидкість роботи вентилятора. Таким чином, господар квартири отримує роботу пристрою, яка в найкоротший час зробить осушення квартири. Також, важливо пам'ятати про те, що кожен осушувач повітря має спеціальний бак для збору конденсату, який найчастіше необхідно міняти протягом декількох тижнів. Але при цьому багато користувачів подібних приладів застосовують дренажний шланг, за допомогою якого конденсат буде відводитися прямо в каналізацію або яму, куди буде спрямований шланг.


Мало хто знає, але практично всі сучасні моделі осушувачів повітря мають ряд найрізноманітніших автономних функцій для більш безпечного використання пристрою. Наприклад, коли спеціальний бак для збору конденсату вже буде переповнений, пристрій самостійно вимкнеться і подасть відповідний сигнал, таким чином, пристрій почне свою роботу тільки тоді, коли бак буде повністю спустошений. Отже, перейдемо до осушення приміщення. Після того, як прилад через кілька днів роботи зуміє повністю вивести практично всю вологу зі стін, меблів та інших побутових речей, його оптимізація і продуктивність трохи спаде автоматично. Саме тоді, коли сам пристрій знизить свою роботу, господар квартири може самостійно виставити інший режим осушення і зменшити рівень вологості, наприклад до 60%. Варто звернути увагу на те, що в даному випадку, рівень вологості повітря 60% є найоптимальнішим варіантом для подальшої роботи пристрою. Тому, багато фахівців рекомендують дотримуватися саме 60%, а все тому, що при такій роботі осушувача, власник квартири зможе з легкістю вивести навіть грибок.

5449
 Viber Telegram