Як обрати осушувач повітря стаття №2
осушувачі повітря - багатофункціональні електричні прилади, призначені для просушування, обігріву та вентиляції повітря. На сучасному ринку кліматичного обладнання представлений великий вибір осушувачів повітря, призначених для побутового та професійного застосування. Принцип роботи осушувача повітря залежить від конструкції (роторної, випарно-конденсується або комбінованою).
Загальний принцип роботи побутового осушувача повітря полягає в наступному: повітря нагнітається вентилятором, волога стикається з поверхнею охолоджуваного радіатора, конденсується і йде в спеціальний піддон. Висушений повітря спрямовується на конденсатор і відправляється в приміщення. Промислові осушувачі повітря можуть використовуватися для осушення повітря, опалення приміщення, а також вентиляції.
Вам варто купити осушувач повітря, якщо у вас виникли такі моменти:
- Занадто вологе повітря в квартирі, що створює некомфортний мікроклімат в будинку, оздоровчому закладі.
- Надлишкова вологість повітря в басейні, сауні.
- Надлишкова вологість повітря у складських приміщеннях, де знаходяться вироби з шкіри, продукти харчування, обладнання та інші предмети, що вимагають певних умов зберігання.
За принципом роботи осушувачі повітря можна класифікувати наступним чином:
- роторні (сорбіціонние)
- випарно-конденсуючі (фреонові)
- комбіновані
Роторні або сорбіціонние осушувачі повітря (що використовують модулі Пельтье) застосовуються в харчовій промисловості, для сушки автомобільних приладдя, просушування складських приміщень, а також осушення повітря в приміщеннях, де зберігаються вироби зі шкіри. Роторні осушувачі повітря найбільш економічні, мають найбільш високу продуктивність і рівень шуму, тому ці пристрої найбільшою мірою підходять для частого застосування, ніж пристрої інших типів.
Випарно-конденсуючі (фреонові) осушувачі повітря оснащені холодильною машиною. Застосування випарно-конденсуючий осушувачів виправдано в приміщеннях, де можна використовувати гучне і дуже потужне обладнання: на будівельних об'єктах. Рекомендовано нетривалий використання випарно-конденсуючий осушувачів, оскільки вони дуже потужні і тому їм необхідна велика кількість енергоресурсів. Однак такий осушувач можна встановити у великому басейні і використовувати тепло конденсатора для додаткового обігріву.
Комбіновані осушувачі повітря поєднують в собі принцип роботи перших двох типів. Завдяки своїм конструкційним особливостям, комбіновані осушувачі повітря можуть забезпечувати безперервне осушення повітря в приміщенні. Комбіновані осушувачі не працюють при температурі нижче 15 градусів. Такі осушувачі повітря застосовуються в складських приміщеннях.
При виборі осушувача повітря основним критерієм є його продуктивність. Від цього залежить його потужність і витрата енергії.
Продуктивність (характеристики переробки повітря):
- побутові прилади: від 12 до 20 літрів на добу
- напівпромислові: від 20 до 300 літрів на добу
- промислові: від 300 до 1000 літрів на добу
Рекомендації по рівню шуму пристрої:
- побутові прилади: від 30 до 25 дБ
- промислові: від 45 до 70 дБ
В залежності від типу монтажу осушувачі повітря діляться на наступні типи:
- підлогові;
- настінні;
- стаціонарні;
- переносні;
- приховані.
Витрата енергії:
- побутові пристрої: 750 - 1500 Вт;
- промислові: 1500 ВТ і вище.
Якщо Ви шукаєте купити осушувач повітря для будинку, то цього завдання буде відповідати компактний електричний мобільний роторний побутової осушувач повітря, здатний переробити від 12 до 20 літрів води, з рівнем шуму від 30 до 45 дБ. Потужність пристрою буде коливатися в діапазоні 750 - 1500 Вт.
Самостійний розрахунок потужності осушувача повітря для будинку: Ви можете виконати розрахунок потужності осушувача повітря по формулі: Q = V х 1.5 / 1000, де Q - це необхідна продуктивність осушувача, а V - це обсяг приміщення.