Вологе повітря в квартирі? Це більше не проблема!

Вологе повітря в квартирі?  Це більше не проблема!

Чи стикалися ви з наслідками високої вологості в своїй оселі: неприємним запахом, зіпсованим ремонтом, грибком? У цій статті ми розберемося, як оптимізувати повітря в квартирі або будинку і який відсоток вологи найбільш прийнятний для нормального життя людини. Ви дізнаєтеся, коли можна впоратися з проблемою самостійно, а коли потрібна спеціальна техніка.

Нормальний рівень вологості в житло

Перш ніж боротися з вогкістю в житло, потрібно визначити рівень вологи, оптимальний для людини. Норма повітря в приміщенні повинна бути 40-60%. Саме при таких показниках ви будете почувати себе добре, а меблі та ремонт буде у відмінному стані.

Але в літній або зимовий час підтримувати ідеальні показники досить непросто. Для дитячої кімнати потрібно регулярно підтримувати позначку в 50-60%. Якщо повітря надмірно сухою, страждають слизові і з'являються часті простудні захворювання. Надмірна вологість теж є неприйнятною. І не тільки для здоров'я: страждає ремонт, меблі, підлогове покриття і інші матеріальні цінності. 

З проблемою пересушеного повітря впоратися легко - потрібно просто відкрити вікна, для провітрювання кімнати. А як же бути з підвищеним вмістом води? Тут приходять на допомогу вологопоглиначі. 

Як визначити рівень вологості усередині приміщення?

Є два варіанти: традиційний і альтернативний .

Перший варіант - використовувати надійний і точний прилад гігрометр. А якщо немає такого пристрою під рукою? Тоді вам допоможе стакан води. Але ви повинні розуміти, що цей метод не дасть 100% гарантії правильності результату. 

Отже, візьміть стакан з водою і залиште в холодильнику. Коли температура води буде +3 - +5 градусів, дістаньте стакан і поставте в кімнаті, де потрібно виміряти стан атмосфери.

Оцініть результат:


На стінках утворився конденсат, що стікає великими краплями - повітря дуже сирий.

Стакан запітнів і з'явилися краплі на стінках, а через 5-10 хвилин став сухим - в будинку надмірно сухо.

Якщо через 5-10 хвилин ви не помітили ніякої реакції - рівень води в атмосфері оптимальний. 

Тепер ви можете визначити, що саме потрібно для вашого будинку: зволожувач, осушувач або у вас все в порядку. Установка будь-якого приладу не замінює провітрювання. Час від часу потрібно обов'язково відкривати вікна в будівлі.

Наслідки надмірної вологості повітря

Через що підвищується рівень води в атмосфері вашого будинку? Причин кілька:

  • поблизу знаходиться водойма;
  • затопили сусіди;
  • поганий повітрообмін;
  • герметичність пластикових вікон;
  • перший або останній поверх з незадовільною гідроізоляцією.

Зрозуміти, що в приміщенні надмірно вологе повітря можна по запітнілим вікнам. 

 

Якщо вже з'явилася цвіль - проблему потрібно вирішувати швидко. Тепла і волога Серед найбільш комфортні для розмноження грибка. Він швидко розмножується через суперечки, які розлітаються на десятки метрів, а також в'їдається в стіни на кілька сантиметрів вглиб. Це загрожує старим запахом і проблемами зі здоров'ям. 

Який воздухоосушитель вибрати для будинку?

Проблема високої вологості повітря не нова, тому виробники побутової техніки вже давно придумали, як її усунути. Для цього створені вологопоглиначі. Який краще? Це залежить від типу приміщення і площі. Прилади мають різну потужність, важливо вибрати пристрій, який не надто енерговитратне, але при цьому добре справляється з поставленими завданнями. Багато з них мають додаткові функції, наприклад, таймер. 

 

Наші консультанти порадять найвдаліший варіант, проаналізувавши всі параметри будівлі, для якого потрібен прилад. На сайті pobut.lviv.ua представлені найкращі продукти компаній Cooper & Hunter, Trotec, Mitsubishi, Ballu та інших.

2938

Рекомендовані

 Viber Telegram