Типи осушувачів повітря і принципи осушення

Типи осушувачів повітря і принципи осушення

Осушувачі повітря, на сьогоднішній день, почали набувати справжню популярність у всьому світі, завдяки своїй багатофункціональності. Тепер, абсолютно кожна людина може з легкістю позбутися від різних неприємних проблем, пов'язаних з підвищеним рівнем вологості повітря в квартирі або на виробництві. Але, не всі нові клієнти належним чином намагаються ознайомитися з принципом роботи пристрою та іншими його особливостями. Тому, в нашій статті, ми постараємося з вами розібратися в тому, які на теперішній час існують типи осушувачів повітря і як це працює.  Важливо звернути увагу на те, що підвищений рівень вологості повітря в приміщенні часто стає причиною появи найрізноманітніших грибків і цвілі в будинку, що не тільки негативно впливає на навколишні матеріали, але і погано позначається на загальному стані організму людини. Багато людей помічали, що в приміщенні з підвищеною вологістю вони починали відчувати головні болі, важке дихання і проблеми з задишкою. Більш того, не всі знають, що подібні умови мікроклімату часто провокують у людини появу різних алергічних реакцій, що багато в чому заставляє по-справжньому замислитися про купівлю якісного осушувача повітря. Тому, багато фахівців і навіть лікарів наполегливо рекомендують використовувати подібні пристрої, щоб уникнути різноманітних потенційних захворювань. Тут варто звернути увагу на те, що подібні пристрої найчастіше застосовують виключно під час виконання будівельних та ремонтних робіт. Завдяки багатофункціональності кожного осушувача, будь-який матеріал у будівельному приміщенні зможе висохнути за короткий проміжок часу, що багато в чому завжди є плюсом, оскільки дозволяє скоротити загальний час робіт.
Отже, осушувачі повітря застосовуються залежно від мікроклімату приміщення, так як кожен пристрій має певні параметри і різний принцип осушення, виходячи з відповідно типу осушувача. Тому, перед тим, як потенційний клієнт захоче купити осушувач повітря, йому необхідно ретельно розібратися в тому, який саме тип осушувача йому потрібно придбати. Таким чином, можна виділити три принципи осушення повітря, а саме: асиміляційний тип, конденсаційний і адсорбційний. Але, про все по порядку.


Асиміляція


Принцип асиміляції полягає в тому, що нормалізація рівня вологості повітря в приміщенні відбувається за рахунок встановлення повітрообміну між приміщенням і вулицею, тобто система вентиляції. При цьому, робота полягає в тому, що вологе повітря з квартири надходить на вулицю за допомогою вентиляції, а вже з самої вулиці в будинок поступає чисте і нормальне повітря. Варто зазначити, що такий спосіб є найпоширенішим і дозволяє незначно, але знизити підвищений рівень вологості повітря в приміщенні. Але при використанні вентиляції також є і недоліки. Втрата теплової енергії. Вся справа в тому, що при асиміляції вологе повітря, яке виходить з приміщення, забирає з собою теплову енергію, яка при цьому витрачається ще й на нагрівання свіжого повітря з вулиці. Більш того, до найосновніших недоліків можна віднести і те, що вентиляцію небажано використовувати при поганій, дощовій погоді з відомих всіх причин. У цьому випадку, даний метод осушення квартири стає не раціональним, тому якщо власник будинку хоче більш відповідально підійти до нормалізації рівня вологості повітря в квартирі, йому необхідно буде використовувати інші методи.


Конденсаційний принцип


Принцип роботи подібного типу являє собою збір вологи з повітря в спеціальний бак для конденсату. Варто відзначити, що осушувач повітря даного типу є найпоширенішим і часто вживаним пристроєм у всьому світі, оскільки він дозволяє безпечно видалити всю вологу з повітря за найкоротші терміни. Також, такий пристрій дозволяє проводити нормалізацію підвищеного рівня вологи в приміщенні з температурою вище 10-15C, що багато в чому забезпечує відмінну безперервну продуктивність. При цьому продуктивність осушувача повітря конденсаційного типу вимірюється в літрах за добу або в літрах за годину роботи.

Таким чином, при використанні даного типу пристрою, осушення здійснюється наступним чином. За допомогою спеціального двигуна прилад притягує в конструкцію осушувача вологе повітря з приміщення, де волога потрапляє у випарник і охолоджується за рахунок застосування холодагента. Зрештою, вже давно холодне і осушене повітря плавно виводитися через тепле повітря, нагріте холодоагентом конденсатор, який подає вже тепле повітря назад у квартиру. Тут варто також врахувати, що повітря, яке надійшло в пристрій, повертаючись назад в приміщення, має температуру на 2-5 градусів вище. Звичайно, багато хто скаже, що дана технологія багато в чому має тільки позитивні сторони, але незважаючи на те, що нагріте повітря вважається енергозберігаючою технологією, її не скрізь можна застосувати. Наприклад, те що осушувач повітря подає назад повітря на кілька градусів вище, можна і навіть потрібно застосовувати для осушення тих же великих басейнів, але, наприклад, в маленьких приміщеннях, цього краще не робити. Якщо рівень вологості повітря спаде, а температура в невеликому приміщенні на цілих п'ять градусів стане вище, людина може почати відчувати неприємний дискомфорт, що є значним недоліком. Тут не варто забувати, що такі осушувачі повітря не варто застосовувати в невеликих приміщеннях, де є спеціальні матеріали, які через незначну зміну температури можуть зіпсуватися. Більш того, даний тип пристрою не використовують в приміщеннях, температура яких становить нижче 10 C, вже для таких цілей, найкраще буде застосувати адсорбційний тип осушувача повітря.

Адсорбційний тип осушення


Даний тип осушувача повітря широко застосовується в приміщеннях, де температура повітря в середньому нижче 10C. Найчастіше, такими приміщеннями є: склади, комори, виробничі приміщення і багато інших. Саме в таких умовах, конденсаційні осушувачі повітря найчастіше не допоможуть повністю позбутися від підвищеної вологи в приміщенні, оскільки їх продуктивності буде недостатньо для виконання даної задачі.

Таким чином, адсорбційні осушувачі повітря дозволяють видалити вологу з приміщення за допомогою спеціальних адсорбуючих речовин. Тобто, в даному випадку, повітря в приміщенні нагрівається пристроєм за рахунок ротора з адсорбентом, який вбирає вологу з повітря і повертає вже нормальне повітря у виробниче приміщення. Варто також звернути вашу увагу на те, що сам адсорбент при процесі вбирання вологи має властивість наповнюється вологою самостійно, через що його часто доводиться міняти. Але при цьому, адсорбент ще й має властивість регенеруватися за допомогою обробки гарячими потоками повітря, які осушують його повністю. Тут важливо врахувати те, що вже оброблене повітря, так само як і в попередньому варіанті, на кілька градусів тепліше вологого. Цей процес пояснюється законами фізики, а саме законом збереження енергії. Тобто, холодне повітря нагрівається, за рахунок виділення теплоти від ротора і гарячого потоку повітря при реакції з адсорбентом. Важливо знати, що адсорбційний осушувач повітря має в своїй наявності знімний накопичувач (найчастіше у вигляді спеціального картриджа), який необхідно міняти раз в кілька тижнів. Але, при роботі даного пристрою на підприємствах, зміна такого картриджа може відбуватися не менше раз на добу, що багато в чому тягне за собою справжні великі витрати. А ось позитивним можна назвати те, що адсорбційні осушувачі повітря дозволяють нормалізувати рівень вологості повітря при низьких температурах, тому і використовуються у виробничих приміщеннях найчастіше. Але який із перерахованих методів осушення приміщення необхідно використовувати, вирішувати тільки вам, оскільки вся робота осушувачів повітря будується виходячи з індивідуальних особливостей мікроклімату в певному приміщенні.

Таким чином, при виборі осушувача повітря не забудьте проконсультуватися у фахівців. Ну, а якщо ви вирішили придбати хороший пристрій для нормалізації підвищеного рівня вологості повітря в приміщенні, то негайно переходьте на сторінки нашого інтернет магазину. На нашому сайті кожен охочий зможе придбати якісний осушувач повітря іноземного виробника за найвигіднішими цінами в Україні.Типи осушувачів повітря і принципи осушення

❤️ Що робити коли висока вологість в квартирі

⭐ Підбір осушувачів повітря за вашими характеристиками

ТОП-3 побутових осушувачів повітря в магазині Побут - Осушувач Повітря Trotec TTK 166 ECO 52ЛОсушувач повітря Trotec TTK 69E 20ЛОсушувач адсорбційний MEACO DD8L

☝ Способи позбутися зайвої вологості в приміщенні. Статті, Відео, Порівняння, Досліди.

Краще рішення - це осушувач повітря. Відгуки. Відео огляди тут - Побутові осушувачі повітряПромислові осушувачі повітряОсушувачі повітря для басейну

✅ Зменшення вологи, запобігти появі плісняви

4942
 Viber Telegram