Сушка килимів та ковроліну в домашніх умовах

Сушка килимів та ковроліну в домашніх умовах

У багатьох з нас бували ситуації, коли килим у домі повністю промок, це може статися-через потоп сусідів, можливо, Ви самі вилили велику кількість води на килим, але факт залишається фактом, килим - мокрий і його необхідно висушити. Зазначу, що багато недосвідчені в цій справі люди відразу ж починають бігти в різноманітні дорогі хімчистки, де килим выстирают, а потім висушать, але частіше за все, такої необхідності немає. У сьогоднішній статті ми з Вами поговоримо про те, як же самостійно висушити великий домашній килим швидко і легко.


В першу чергу, необхідно звернути увагу на стан килима і швидко зреагувати, оскільки мокрий килим і підлогу, можуть понести за собою серйозні наслідки від води, а саме:


• Малюнок і фарби на килимі можуть зіпсуватися, розмазаними і залишити слід на підлозі.

• Залишений на тривалий термін вологий килим може стати справжнім раєм для розмноження в ньому бактерій і грибка.

• Багато килими, які були виготовлені на клейовій основі, після попадання в нього води можуть пошкодитися і розсипатися, з-за чого килим доведеться викинути.

• Різноманітні забруднення на поверхні килима з-за попадання на нього води можуть сильно вбратися в тканину, настільки, що його буде практично неможливо відмити.


Тому, відповідальної господині доведеться реагувати швидко, для того, щоб врятувати килим швидко і самостійно.


Отже, тепер поговоримо про шести найбільш дієвих, на сьогоднішній момент способів сушки килима в домашніх умовах. Так, у сучасному світі існує просто величезна кількість найрізноманітніших і нетрадиційних способів осушення килима в домашніх умовах, але ми розглянемо найпопулярніші і дієві з них, а саме:


1. Хімчистка. Звичайно, віддати килим на хімчистку ніколи не є дурною ідеєю, особливо, якщо мова йде про дорогий матеріал, з якого виготовлений килим. Особливо актуально віддавати килим в хімчистку тим людям, хто живе далеко від міста. При цьому важливо пам'ятати, що завжди можна обійтися без хімчистки, крім випадків, коли килим виготовлений з дорогого матеріалу і рекомендується прати килим саме у спеціально відведених для цього місцях.

2. Вимочити тканиною. У тому випадку, якщо з-за води або іншої рідини постраждав окремий ділянку килима, то в такому випадку можна обійти парочкою сухих рушників або тканиною з бавовни. Таким чином, промоклий килим необхідно накрити тканиною і продовжувати промочувати (не затирати, а саме вимочувати), до моменту, поки вся верхня частина килима не стане сухою. Зазначу, що навіть при тривалому вимочуванні, килим не можна буде повністю позбавити від вологи, тому доведеться лише почекати, коли залишок води випаруватися самостійно.

3. Використання спеціального пилососа. У тому випадку, якщо у вашому будинку є певний пилосос з дуже корисною функцією всмоктування рідини, то негайно беріть його в руки і починайте проводити процедуру сушіння. Це досить поширений спосіб, який допомагає гарненько позбавити від вологи навіть досить щільний килим. Після проведення процедури, можна накрити килим рушником, щоб прискорити процес випаровування залишилася вологи в ньому.

4. Укласти килим на стільці для прискорення висихання. У тому випадку, якщо Вам пощастило, і ви примудрилися намочити тільки край килима, то дану ділянку необхідно швидко підняти і перекласти на стільці чи іншу високу поверхню. Це робиться для того, щоб забезпечити постійну циркуляцію повітря в приміщення, яка допоможе Вашому килиму швидко висохнути і запобігти появи різноманітних деформації матеріалу або його гниття.

5. Використання побутових приладів для осушення. Мало хто знає, але хорошим способом позбутися від вологи на килимі є застосування побутових предметів в будинку. Наприклад, для невеликої ділянки можна буде використовувати фен, який допоможе, висушить верхній шар матеріалу і запобігти появі бактерій. Також багато використовують обігрівачі або тепловентилятори. Але, важливо зазначити, що фахівці не рекомендують використовувати побутову техніку, не за призначенням, тому Ви всі цього будете робити на свій страх і ризик. Більш того, при великій площі намокання, вен та інші побутові пристрої стануть марними, ну або займе у Вас багато часу. Для того, щоб не пошкодити килим під час сушіння феном, не можна підносити фен занадто близько до матеріалу, оскільки може статися загоряння.

6. Спеціальні осушувачі повітря. У сучасному світі, існує цілий ряд найрізноманітніших приладів для осушення повітря в приміщення, які не тільки здатні нормалізувати підвищений рівень вологості в будинку, але і висушити абсолютно будь полотно різної щільності. В даному випадку, осушувач виконає свою роботу на всі 100%, а також забезпечить якісну сушку килима без псування майна. Більш того, багато фахівців рекомендують використовувати саме осушувачі повітря для осушення килимів та інших щільних матеріалів, оскільки з таким завданням дані пристрої справляються на відмінно.


Тому, якщо Ви намочили килим і не знаєте як самостійно та швидко вирішити цю проблему, то найкращим способом буде використання побутових осушувачів повітря. Давайте трохи докладніше дізнаємося про процесі осушення килима за допомогою осушувачів.


Принцип сушіння щільного полотна з допомогою осушувачів повітря полягає в тому, що вода з килимового покриття випаровується в повітря, інтенсивність цього випаровування залежить від вологовмісту повітря, чим менше вологи в повітрі, тим інтенсивніше відбувається процес випаровування. Осушувач проганяє через себе вологе повітря, видаляючи вологу, і повертає його назад у приміщення сухим. Таким чином, осушувач повітря постійно рециркулює вологе повітря, роблячи його сухим, що забезпечує інтенсивне і постійно осушення приміщення і килима в цілому.


Варто відзначити, що за допомогою вищезгаданого пристрою, осушити великий щільний килим можна за лічені години, що значною мірою заощадить велику кількість часу господареві квартири або будинку. Більш того, осушувач повітря є універсальним приладом для нормалізації підвищеного рівня вологості повітря в будинку, який має цілий ряд режимів осушення, що дозволяють впоратися з тією чи іншою проблемою в лічені години. У разі, якщо ви вирішили придбати осушувач повітря для сушки килима то зверніть увагу, що цей пристрій можна використовувати постійно для нормалізації мікроклімату в приміщенні, сушіння білизни після прання, а також для усунення самих різноманітних бактерій або грибків в квартирі. Осушувач повітря є хорошим варіантом для тих, хто хотів би нешкідливо осушити не тільки килим, але і інші щільні матеріали в своєму будинку, після чого позбутися від підвищеної вологості в квартирі, яка може призвести до псування побутових матеріалів і до появи різноманітних захворювань у людини.


Для осушення килима, багато досвідчені фахівці рекомендують придбати осушувачі повітря, які по своїй потужності будуть підходити для роботи саме у Вашій квартирі, тол є повинна враховуватися площа та інші параметри будинку. Тому, при купівлі осушувача повітря обов'язково зверніться до фахівців, які допоможуть вибрати пристрій, що підходять під всі параметри Вашої квартири.


Що категорично не рекомендується робити при осушенні килима

Коли на килимове покриття потрапляє велика кількість вологи, не можна забувати про те, що в такому стані матеріал має властивість швидко псуватися, тому важливо пам'ятати, яких помилок слід уникнути в процесі осушення, а саме:

• Не можна контактувати з вологою поверхнею килима. Наприклад, у випадках, коли килим виготовлений з ворсу, за нього категорично не рекомендується ходити, оскільки верхніх шар матеріалу може швидко зіпсуватися, і його вже не можна буде відновити.

• Не можна сушити килим під прямими променями сонця. Найчастіше, при осушенні, килимове покриття переміщують в тінь чи під навіс, щоб матеріал не вигорів або зовсім згорів.

• Дуже мокрий килим не рекомендується сушити на мотузках або поперечинах. Все тому, що при укладанні килима на поперечину або мотузку його основа починається розтягуватися і може остаточно пошкодитися.

• Завжди треба прибирати важкі предмети з вологого килима. Великі предмети, на зразок меблів, являють собою дуже важкий тягар для мокрого килима, який в даній ситуації здатний деформуватися і продавлюватися із-за тяжкості. Тому, перш ніж сушити килимове покриття, з нього необхідно прибрати всі меблі.

Таким чином, осушення килимових покриттів являє собою досить серйозне і відповідальне заняття, яке вимагає до собі уваги і правильності здійснюваних дій, щоб уникнути різноманітних ушкоджень матеріалу. Тому, необхідно вибирати найбільш підходящий варіант, для вирішення даного питання, особливо важливо звертати увагу на властивості осушуваного матеріалу. Як вже було сказано, самим простим і необтяжливим способом для осушення килимового покриття є використання побутових осушувачів повітря, які не тільки зможуть висушити будь-який матеріал без наслідків, але і в подальшому постійно контролювати і нормалізувати підвищений рівень вологості повітря в усьому будинку.


Сушка килимів в пральнях

Не секрет, що всі пральні надають досить гарні та корисні послуги, які відмінно підійдуть для вирішення тієї чи іншої проблеми. Але дуже цікаво знати, якими пристосуваннями користуються працівники пральні для того, щоб сушити нешкідливо речі своїх клієнтів. В даний час, абсолютно будь-яка компанія, яка надає подібні послуги, як в пральні, почали активно використовувати спеціальні пристрої для осушення речей, а саме промислові осушувачі повітря. Варто відзначити, що даний тип пристрою являє собою дуже економний прилад для сушки великої кількості речей, а також забезпечують швидку і безперервну роботу. Піі допомогою таких осушувачів, сушіння практично будь-якого по щільності матеріалу здійснюється приблизно за дві години, що дозволяє в найкоротші терміни отримати клієнту свої речі. Таким чином, сучасні пральні завдяки активній роботі промислових осушувачів повітря дозволяють в найкоротші терміни виконати замовлення свого клієнта, що багато в чому економить не тільки час, але і дозволяє обслуговувати велику кількість людей.

Якщо ви вирішили придбати якісний і надійний осушувач повітря для обслуговування свого будинку або для використання пристрою на підприємстві, то негайно переходьте на сторінки нашого сайту. Наш інтернет-магазин надає своїм клієнтам надійні осушувачі повітря іноземного якості. Також, висококваліфіковані фахівці нашого магазину з величезним задоволенням допоможуть своїм клієнтам правильно і професійно вибрати осушувач повітря виходячи з побажань самого покупця за найвигіднішими цінами в Україні.


Підіб'ємо підсумок

Звичайно, на сьогоднішній день існує велика кількість способів позбавитися від підвищеної вологи на килимі, але не можна посперечатися, що самим швидким і дієвим методом осушення килима є використання професійних осушувачів повітря. Навіть у випадку, якщо ви відносите килим в хімчистку, знайте, що там сушать килими точно таким же способом, - при використанні осушувачів повітря. Тому, найбільш раціональним рішенням заощадити гроші і забезпечити якісну сушку речей в домашніх умовах буде придбати осушувач повітря для свого будинку.

4303
 Viber Telegram