Сушка гіпсових виробів і плит за допомогою осушувачів повітря

Сушка гіпсових виробів і плит за допомогою осушувачів повітря

Не секрет, що гіпс є одним з найбільш поширених і популярних матеріалів, оскільки він має величезний перелік найрізноманітніших переваг, на відміну від інших будівельних матеріалів. Він не токсичний, при використанні гіпсу жоден будівельник не зіткнеться зі специфічним запахом, він є легкодоступним і дуже простий у використанні. Але варто відзначити, що навіть незважаючи на свої плюси, гіпс має ряд рекомендацій, яких необхідно дотримуватися під час його використання, щоб не зіпсувати матеріал при ремонті. Мабуть, найважливішою з таких рекомендацій є правильна сушка гіпсових виробів. Про це ми сьогодні і поговоримо в нашій статті.

Універсальність гіпсу

Гіпс недаремно є одним з найпопулярніших матеріалів при будівництві, оскільки завдяки його корисним властивостям, ще в давні часи люди застосовували його в якості будівельного матеріалу. В першу чергу, гіпс почали використовувати творчі люди, наприклад, багато сучасних художників часто застосовують даний матеріал для виготовлення різних скульптур, пізніше, дизайнери дізналися про властивості гіпсу і застосували це у своїй роботі. Також, найпопулярнішим методом використання гіпсу стало проведення ремонтних робіт. 

Тепер, у двадцять першому столітті, можна зустріти гіпсокартонні плити, які являють собою дуже хороший матеріал, що дозволяє вирішити проблему кривих стін в будинку або створити красиву панельну стелю. Чому саме гіпсокартонні плити? Та тому, що інші способи вирівняти ті ж стіни є дуже дорогим задоволенням, при цьому, господарю дому доведеться скористатися послугою виключно висококваліфікованих фахівців і витратити на ремонт дуже велику кількість часу. 

На відміну від інших методів проведення ремонтних робіт, гіпсокартонні плити надають можливість без зайвої праці використовувати його під час ремонту, оскільки з ним впорається практично кожен будівельник.  Більше того, одним з плюсів використання таких плит є  великий простір для здійснення будь-яких фантазій замовника.


Особливості сушіння

Але для того, щоб виконати якісний та надійний ремонт на всі часи, необхідно знати як правильно висушити виріб з гіпсу, щоб не отримати масу різноманітних дефектів під час роботи. Варто зазначити, що тут будівельник повинен поставитися до сушінні досить пильно, оскільки небезпечним буде, як недосушити гіпс, так і пересушити його. Саме тому сушінню гіпсокартонних плит приділяється така величезна кількість часу. Під час проведення ремонту з використанням гіпсу, необхідно знати про те, що всередині такого виробу завжди міститься невеликий відсоток води, від якого дуже важко позбутися без застосування спеціальних методик та інструментів. Тут варто також зауважити, що в приміщенні, де проводиться подібний ремонт, рівень вологості повітря завжди менше 60%. А це означає те, що сам виріб з гіпсу не зможе самостійно висушитися. В даному випадку, якщо нічого не робити, виріб отримає ще певний відсоток води, що, звичайно ж, ще гірше. 

При цьому, якщо в приміщенні рівень повітря буде вище 60%, все одно тривалість осушення гіпсу складе велику кількість часу,- від декількох днів до тижня. А це, як правило, неприпустимо при проведенні ремонтних робіт, оскільки замовник завжди бажає отримати результат в задані терміни. Природно, сушіння без застосування спеціальних інструментів може підійти тим людям, які займаються роботою з даними матеріалів в якості хобі, а не в якості бізнесу і заробітку. Важливим фактором є навіть не встигнути провести ремонт в короткі терміни, а те, що при осушенні матеріалу в природних умовах, без додаткового втручання спеціальних інструментів, виріб може просто втратити свою форму.


Сушіння, як правило, намагаються почати з 25 до 30 градусів, доводячи її до 32-х. І тільки після всього цього, коли в матеріалі з гіпсу залишилася лише невелика кількість води (5-10%), мінлива температура в приміщенні абсолютно не нашкодить ремонтним роботам і не зіпсує виріб. Варто також зазначити, що існує також дуже поширена помилка недосвідчених будівельників, - це фарбування готової, але ще невисохлої речі. Все тому, що щільний шар фарби закриє всі невеликі щілини і мікропори виробу, що призведе до псування чергового матеріалу, оскільки в ньому залишиться ще певний відсоток води. Більш того, не багато хто знає, що саме через цей ефект фарби і псується виріб з плином часу, тобто фарба починає злазити, а сама річ повністю втрачає свою первісну форму.

Варіанти сушіння гіпсових виробів

Як ми вже не один раз казали, осушення виробів з гіпсу без застосування спеціальних методик та інструментів, дуже негативно впливає на якість проведених робіт, тому такий метод необхідно відразу ж відсіяти. Другим найпоширенішим і популярним варіантом на сьогоднішній день є – використання гарячого повітря. Для таких цілей, будівельники найчастіше застосовують саме тепловентилятори, хоча на нашу думку, це досить неправильно. При проведенні даної процедури, безумовно, вологість з виробу виходить в приміщення, але при цьому волога затримується в будинку, що багато в чому може стати черговою проблемою, тому тут доведеться якось самостійно виводити вологе повітря з самої кімнати. Існує певний метод, як користуватися тепловентилятором і при цьому видаляти вологу з приміщення, а саме здійснити безперервний процес нагріву і витяжки, але це загрожує величезним тепловтратам. Варто також зазначити, що ті інструменти і обладнання, які необхідно використовувати при проведенні даної методики сушіння, споживають величезну кількість електроенергії, тому використання й другого варіанта вважається не самим розумним рішенням, як мінімум з точки зору економіки.


Існує також третій, найефективніший метод сушіння гіпсових виробів, а саме застосування надійного осушувача повітря. Осушувач повітря дозволяє осушувати повітря в приміщенні при навіть самому підвищеному рівні вологості повітря. Працює він таким чином: вологе повітря з приміщення надходить у пристрій, після чого, осушувач збирає вологу для збору конденсату і випускає тепле, вже осушене повітря в приміщення. Тобто, при використанні цього методу, не буде необхідності застосовувати кілька пристроїв одночасно, а також це є дуже економним методом для осушення повітря у плані витрат електроенергії . Більш того, сучасні осушувачі повітря популярних виробників представляють собою дуже прості у використанні пристрої, які зможуть автономно проводити всю роботу, а значить, на час їх настроювання і контролю всього процесу не буде необхідності постійно стежити за роботою.  Достатньо лише встановити необхідний рівень вологості повітря і задати кілька додаткових функцій, наприклад, таких як фільтрація повітря або таймер роботи. При цьому, будь-хто зможе встановити автоматичне припинення роботи приладу, що дозволить не турбуватися про якість виконання осушення для матеріалів. Що стосується самого обслуговування, то сучасні осушувачі повітря іноді необхідно чистити раз у кілька тижнів, а також більшість моделей дозволяє підключити дренажний шланг для відведення конденсату, що дозволить не турбуватися про чищення бака для збору конденсату. Саме тому, даний пристрій і є одним з найкращих варіантів при роботі з гіпсовими матеріалами.
Кілька порад про те, як правильно вибрати осушувач

Для того, щоб самостійно вибрати кращий осушувач повітря, який дозволить провести ефективне осушення в певному приміщенні, необхідно врахувати як мінімум умови проведення робіт. Тому, багато досвідчених користувачів приладу рекомендують відразу ж звернутися до висококваліфікованих фахівців. Оскільки в даному випадку необхідно врахувати цілий ряд чинників, наприклад такі, як розміри приміщення, умови в яких буде проводитися осушення повітря, кількість гіпсових виробів та багато іншого. При цьому, коли ви будете купувати осушувач повітря, необхідно буде звернути увагу на витрати самого осушувача повітря, тобто потрібно буде врахувати ще й бажаний обсяг пристрою, який він зможе обробляти безперервно протягом певного часу. Тому, кращим варіантом буде звернення до фахівця, який прийде у виробниче приміщення і зможе самостійно провести розрахунок всіх необхідних для вибору осушувача умовах робіт. Також варто відзначити, що пристрої для роботи в квартирі і на величезному виробництві матимуть невеликі відмінності один від одного і продуктивність.


Кінець форми

Осушувачі, призначені для нормалізації рівня вологості повітря у виробничому приміщенні, найчастіше мають виключно металевий корпус. При цьому, варто звернути увагу також на те, що абсолютно всі моделі осушувачів мають відносно низьке електроспоживання, а шум від таких пристроїв зовсім незначний, на відміну від їх аналогів, наприклад від тепловентиляторів. Якщо вас цікавлять середні ціни на такі прилади, то для промислових приміщень варто купувати осушувач вартістю приблизно 15000 гривень і вище.


У тому випадку, якщо ви займаєтеся виробництвом гіпсових виробів або плит у себе в майстерні, тобто в невеликому приміщенні, то зможете наочно побачити ефективну роботу осушувача повітря, який дозволить вам зменшити час на сушіння матеріалу в рази, що при цьому збільшить вашу продуктивність в кілька разів. Варто також зазначити, що даний прилад гарантує надійність і якість готового продукту, що багато в чому дозволяє працювати з гіпсовими виробами без побоювання їх псування.


Ну, а на цьому наша стаття підійшла до кінця, сподіваюся, дана інформація допомогла вирішити проблему з сушінням гіпсових виробів. Якщо ви вирішили придбати якісний і ефективний у роботі осушувач повітря, то негайно переходьте на сторінки нашого інтернет-магазину, де кожен охочий зможе придбати якісний прилад за найвигіднішими цінами в Україні на сьогоднішній день.

4654
 Viber Telegram