Чи варто купувати в будинок осушувач повітря?

Чи варто купувати в будинок осушувач повітря?

До вибору техніки для дому завжди потрібно підходити з великою відповідальністю. Адже хочеться, щоб вона і прослужила не один рік, і була доцільною у використанні. І укомплектувавши, здавалося б, своє житло всім необхідним, дізнаємося про новий функціональному агрегаті для осушення повітря, який так і хочеться випробувати на ділі. Незважаючи на спокусливе опис всіх функцій, варто задуматися: а чи потрібне таке пристрої саме вам? Давайте розберемо це питання детально, щоб відразу відкинути всі сумніви щодо покупки осушувача повітря.

Як працює багатофункціональний пристрій?

Осушувачі працюють за принципом конвертації повітря в приміщенні. На відміну від зволожувачів, які насичують повітря вологою, осушувачі позбавляють квадратні метри від надлишків водяної пари. Є також моделі, які здатні не тільки зменшувати вологість в приміщенні, але і насичувати його, як кондиціонери з вбудованим іонізатором.  

Принцип дії стандартного осушувача полягає в наступному:


малопотужний, але досить продуктивний вентилятор нагнітає вхідне повітря всередину установки;

для того, щоб більша частина вологи залишилася всередині, потік проходить через спеціальний фільтр;

в результаті виходить очищений і відфільтрований повітря, що виходить і розповсюджується в приміщенні.

Всередині фільтра є сипучий сорбент (звичайний хлорид натрію). Хоча багато виробників люблять називати таку суміш дуже приваблювало назвами. Якщо ви готові придбати дорожчі функціональні і довговічні фільтри, будьте готові і до високої вартості самого осушувача повітря.


Раціональність придбання популярного агрегату

Як визначити, чи потрібен вам осушувач повітря?

Є дві причини:


Найпершою, і напевно, найбільш тривожною, є поява цвілі. Якщо ви побачили хоч найменші чорно зелені плями на стінах приміщенні (будь то ванна, кухня або інші кімнати ваших апартаментів) негайно варто задуматися про покупку осушувача повітря.

Друга причина - це перевищення вологості в приміщенні. Навіть якщо цвілі не спостерігається, вологість повітря може бути завищена. Щоб визначити, який рівень у вас, можна скористатися спеціальним приладом - гигрометром. Якщо показник вологості нижче 70%, значить осушувач вам не потрібен. 

Окремі фахівці вважають, що осушувач повітря не є доцільною покупкою і набагато дешевше придбати і встановити витяжку. Такий пристрій має тривалий термін служби і не потребує регулярного огляді.

Але на вибір не повинно впливати чужу думку, ви самі повинні визначитися, що краще для вашого житла. Можливо, це буде невеликий осушувач, який зможе зробити проживання в будинку комфортним, затишним і. що найголовніше, - безпечним для здоров'я всієї вашої сім'ї.

1699
 Viber Telegram