Сорбционное роторное осушення: захищає будівлі та обладнання водоканалів від біологічних деструкторів та негативного впливу конденсату

Сорбционное роторное осушення: захищає будівлі та обладнання водоканалів від біологічних деструкторів та негативного впливу конденсату

Надмірна вологість часто є причиною руйнування конструкцій будівель, особливо це відчувається при таких погодних умовах, як в Україні. У холодний період спрацьовує так званий «тепловий насос» - нагріті маси повітря з великою кількістю вологи виходять з будівлі. Вода проникає в конструкції і розриває матеріал. В результаті цегляна кладка і бетонні плити розтріскуються і приходять в непридатність.

Конденсаційні процеси - одна з головних причин появи цвілі. Тут відбувається розвиток різних грибків. Вивести воду з матеріалів набагато складніше, а це загрожує перезволоженням. На конструкціях можуть існувати до 50 видів грибків. Вони є біодеструктором - руйнуючи матеріали, мікроорганізми пронікат всередину стін. Опори стають ослабленими і не можуть виконувати свої функції. 

Збільшення вологості призводить до хімічної і біологічної корозії. Ці процеси можна зупинити, тільки знизивши рівень води. На насосних станціях та станціях очистки води страждає обладнання, в тому числі і контрольно-вимірювальне, стіни і інші конструкції. 

Особливо в осінньо-весняні перехідні періоди з'являються такі проблеми:


корозія металів і електронних систем;

зниження опірності ізоляції проводів і кабелів;

зменшення терміну експлуатації обладнання;

погіршення показників санітарно-епідеміологічного стану на станції через виникнення грибкових вогнищ.

Специфіка приміщень Водоканалу полягає в наявності відкритої водної поверхні. З неї випаровується додаткова волога. Також в трубах відбувається перепад температур, що супроводжується виникненням конденсату в весняно-осінній період.

 

Яка величина вологості оптимальна для Водоканалу?

Щоб зупинити процеси корозії, важливо підтримувати рівень вологості на показниках 45-50%. Як досягти цього? Існує два методи.

   асиміляція

Методика працює так: волога в теплому повітрі краще утримується, в порівняння з холодним. Для цього використовують вентиляцію і підігрів повітряних мас. Таку технологію можна використовувати тоді, коли зовнішнє повітря сухіше, ніж внутрішній. Вона актуальна в зимовий період. Але доводиться нагрівати повітря до + 5 градусів, а це енергозатратно. 

Метод асиміляції неефективний, якщо:

  • У осушуваних контурі присутня велика кількість конденсату. Нагріте повітря не тільки не дасть потрібного ефекту, а й сприятиме, через випадання роси, утворення плівки.
  • Метод енерговитратний в зв'язку з безповоротною втратою тепла. При цьому для отримання потрібного рівня вологості потрібно нагрівати повітря до 23-33 градусів зі знаком плюс.

Отже, асиміляція - не найкращий варіант, тому що вимагає великих енергетичних витрат, дотримання багатьох параметрів, а дія ефективна тільки в зимовий період.

   Сорбционное роторное осушення

Ротор має багато вузьких каналів з композитного матеріалу, розташованих паралельно. Через них проходять ізольовані один від одного потоки повітря. Таким чином повітряні маси осушуються і виходять з ротора без зайвої вологи. 

Роторне осушення ідеально працює у великому температурному діапазоні - від мінус 40 до плюс 40 градусів. 

 

Така проста технологія компактна і ефективна. Вона забезпечує надійну роботу з видалення надмірної вологості з повітря в умовах Водоканалу.

 

Сорбционное роторное осушення широко застосовується в країнах Східної, Центральної та Західної Європи. 

1462
 Viber Telegram