Принцип роботи осушувача повітря

Принцип роботи осушувача повітря

Підвищений рівень вологості повітря в приміщенні, на сьогоднішній день, являє собою дуже серйозну проблему практично в будь-якій квартирі або на підприємстві. Багато людей стали більш усвідомлено підходити до вирішення даної проблеми. Саме тому, сучасні осушувачі повітря стали настільки популярні в усьому світі, але, мало хто знає, в чому саме полягає робота даного пристрою. Звичайний осушувач повітря допомагає людині не просто запобігти появі вогкості і цвілі в будинку, але також дозволяє убезпечити здоров'я людини від найрізноманітніших і серйозних алергічних захворювань. У сьогоднішній статті ми з вами розберемося, як працює такий пристрій і в чому полягають його переваги на відміну від аналогів. Тим більше, що стаття буде корисна тим, хто тільки збирається придбати якісний і надійний осушувач повітря для підтримки нормального рівня вологості повітря в приміщенні.


Отже, що ж необхідно знати перед тим, як купувати осушувач повітря? Спочатку, потрібно визначитися з тим, як саме працює даний прилад. Вже після цього, варто звернути увагу на те, чому в будинку підвищений рівень вологості повітря.

В даний час існує величезний вибір подібного аналогічного обладнання, яке дозволяє забезпечити нормальний рівень вологості повітря в приміщенні. Також, варто зазначити, що всі моделі різної фірми мають ряд своїх переваг і відрізняються потужністю, додатковими функціями, енергозбереженням, а також залежать від типу приміщення, в якому буде працювати пристрій. При цьому, перед покупкою такого агрегату найкраще буде звернутися до фахівця, який допоможе точно визначити, який у вас тип приміщення та для яких цілей слід використовувати конкретний осушувач. Тут важливо підібрати такий пристрій, який буде відповідати всім параметрам мікроклімату і умовам приміщення. Все тому, що в разі, якщо прилад не підходитиме для роботи в певному приміщенні, є ризик придбати такий осушувач, який не зможе повноцінно справлятися з навантаженнями.Отже, існує два типи осушувачів повітря, які працюють або по конденсаційному принципу, або по адсорбційному.


Конденсаційні осушувачі повітря

Даний тип пристрою можна найчастіше зустріти серед користувачів осушувачів повітря, оскільки він став більш популярним, на відміну від моделей адсорбційних, через свої  переваги:


• Відносно низька вартість апарату;

• Достатня потужність для обслуговування як маленьких, так і великих приміщень;

• Низькі затрати енергії під час проведення робіт.


Принцип роботи конденсаційного типу осушувача

Принцип роботи такої моделі полягає в тому, що при обслуговуванні, пристрої втягує в себе вологе повітря, який проходить через спеціальний відсік, після чого йде охолодження повітря до так званої «точки роси», завдяки чому, вся накопичена волога перетворюється в краплі води. В кінцевому підсумку, вода потрапляє в спеціальний бак для збору конденсату, а вже не вологе повітря надходить назад в приміщення.

Варто зазначити, що збір повітря пристроєм здійснюється за рахунок роботи вентилятора, а охолодження, за рахунок зіткнення повітря з теплообмінником. Завдяки безперервній роботі пристрою, відбувається нормалізація всього рівня вологості повітря в приміщенні, що багато в чому позбавляє квартиру від потенційного появи грибка, вогкості, цвілі, алергічних реакцій у людини. Багато постійних користувачів осушувачів повітря відзначають, що при появі вогкості або цвілі, вони відчували погіршення загального стану організму, болю голови, утруднення в диханні та інших проблем, що, власне, і привело їх до того, щоб почати використовувати даний прилад в своєму будинку.


Якщо ж розглянути роботу пристрою з механічної точки зору, то природно, робота осушувача повітря в даному випадку, буде виглядати дещо складніше. Оскільки в самій конструкції приладу є спеціальний вентилятор, який призначений для здійснення переміщення повітря у приміщенні. Саме вентилятор втягує і видуває вологе повітря з приміщення і назад. Після того, як повітря потрапило в пристрій, свою роботу починає виконувати холодильний контур, що має спеціальний теплообмінник. Сам же теплообмінник має мідні трубки, по яких і подається холодоагент. Після цього, холодоагент взаємодіє з теплим повітрям, що надходить з приміщення в осушувач повітря. В кінцевому підсумку, повітря, яке надійшло, нагрівається за рахунок роботи пластин, виготовлених з алюмінію на теплообміннику. Поступаючий по них холодоагент перетворюється з рідкого стану в газоподібний, що і провокує процес охолодження теплообмінника до плюсової температури. При цьому, через виникнення перепаду температури, на поверхні теплообмінника утворюються краплі конденсату, які пізніше будуть переміщені в спеціальний бак для збору цього конденсату. Газоподібний холодоагент переміщається до компресора, там відбувається його стиснення і перетворення в стан рідини. Внаслідок чого, температура повітря значно підвищується, а саме повітря знову надходить в приміщення, нагріваючи температуру повітря вже в самому будинку.


Варто звернути вашу увагу на те, що при постійній роботі пристрою, абсолютно все повітря у квартирі проходить через сам прилад. Таким чином, даний процес дозволяє нормалізувати рівень вологості повітря в будинку, що багато в чому, знову ж таки, тільки позитивно вплине на мікроклімат приміщення в цілому.


Застосування, переваги та недоліки конденсаційних осушувачів

Таким чином, ми дізналися, що повітря, яке надходить в прилад, проходить три певних етапи, а саме:


• Температура повітря значно знижується;

• З'являється конденсат;

• Осушувач розігріває повітря до плюсової температури (в середньому до +1 С).


Тут варто врахувати, що одною з найголовніших проблем в роботі осушувачів повітря конденсаційного типу є те, що вони мають обмеження температурного режиму. Оскільки, такий прилад буде оптимально працювати тільки при температурі від +15 до +30 С. Більше того, не багато знають, що такі моделі не здатні коректно працювати за умов, коли необхідно значно знизити вологість повітря в приміщенні нижче, ніж 40%. Але при цьому, з цією роботою відмінно справляються інші моделі осушувачів повітря.


Таким чином, конденсаційні осушувачі повітря застосовуються в тих приміщеннях, де температура повітря в середньому становить 15 С., найчастіше, звичайно ж, це квартири або житлові будинки. Але, важливо знати, що такі осушувачі повітря відмінно підійдуть для невеликих офісів, комор і технічних приміщень. Також, дуже часто подібний пристрій купують спеціально для ванних кімнат, де постійно є ризик підвищення рівня вологості повітря від недостатньої роботи вентиляції. Також, якщо ви власник комори приміщення або підприємства, де є невеликі кімнати, то така модель осушувачів відмінно підійде вам. В даному випадку, головне визначитися з типом самого приміщення і робіт, які там будуть проходити, побутові або промислові.


Адсорбційні осушувачі повітря


Основною відмінністю адсорбційних осушувачів повітря від конденсаційних моделей це те, що саме поглинання вологи з приміщення відбувається за рахунок спеціального додаткового елемента, який розташовується в адсорбенті, усередині конструкції. Даний елемент знаходиться в певній ділянці осушувача повітря, названого ротором.

Отже, в самій конструкції приладу завжди розташовуються два або три вентилятори, кожен з яких виконує певну функцію. Таким чином, перший, основний вентилятор виконує функцію втягування повітря з приміщення в осушувач, направляючи потік повітря саме до спеціального ротору з адсорбентом. В даному елементі, волога повітря вступає в хімічну реакцію, всмоктуючись при цьому в адсорбент, а саме повітря, вже без наявності вологи, переходить далі і розташовується уже в розподільній камері. У спеціальній камері повітря розділяється на те повітря, що буде випущене назад в приміщення і те, яке буде проводити функцію регенерації. Далі, повітря починає нагріватися в розподільній камері, яка в свою чергу оснащена теном. Таким чином, в роботу вступає другий вентилятор, який переводить нагріте повітря назад на ротор і видуває з нього решту вологи. При цьому, в конструкції залишається волога, яка згодом передається в спеціальний бак для збору конденсату. Тут варто зазначити, що багато осушувачів повітря, особливо побутові, мають спеціальний дренажний шлаг, який підключається до пристрою і виводиться, наприклад, в яму для збору конденсату, а не в бак конструкції, оскільки такий бак необхідно постійно міняти. Зрештою, при наявності третього вентилятора, відбувається розподіл решти сухого повітря до виходу в приміщення, що дозволяє отримати осушений потік повітря назад в приміщення.


Застосування, переваги та недоліки адсорбційних осушувачів

Адсорбовані осушувачі повітря, на відміну від своїх аналогів, мають певну перевагу, а саме достатню потужність для роботи у великих виробничих приміщеннях і природно, високі показники продуктивності при самому високому рівні вологості повітря. Але при цьому, є ще одна дуже важлива функція абсорбційних осушувачів повітря, якої немає в його аналогах, а саме робота при низьких температурах. Такий пристрій дозволяє проводити нормалізацію підвищеного рівня вологості повітря при температурі 20 С, на відміну від конденсаційного типу моделі, яка дозволяє працювати тільки при середніх плюсових температурах повітря в приміщенні. Більш того, перевагою також є те, що такий осушувач повітря здатний самостійно знижувати рівень вологості в приміщенні навіть набагато нижче 30%, що неможливо виконати при використанні побутових осушувачів повітря.

Саме тому, адсорбований тип осушувача повітря найчастіше застосовують різного роду підвалах, льохах, в морозильних камерах, в приміщеннях, де температура повітря значно нижче середньої температури, а саме у виробничих компаніях. Також, варто звернути вашу увагу на те, що волога видаляється з адсорбенту за допомогою роботи самого осушувача повітря, що багато в чому забезпечує видалення вологи з адсорбенту саме безпечним шляхом, а це дозволяє збільшити термін експлуатації приладу на довгі роки.

До основних мінусів використання даного приладу відноситься висока вартість. При цьому, не всі знають, що існує ще один неприємний мінус у застосуванні таких пристроїв, а саме, ті адсорбційні моделі осушувача повітря, які застосовуються для побутового сегмента, можуть нагрівати повітря в приміщенні до 5-7 градусів вище тієї, що була спочатку. Тому, подібний вид приладу застосовують виключно в тих виробничих приміщеннях, в яких завжди є низька температура.


Таким чином, при купівлі осушувача повітря, господар квартири або виробництва повинен знати для якого приміщення він планує придбати осушувач повітря, і яких цілей він дотримується. При цьому, щоб самостійно і швидко визначити, для якого приміщення підійде певний осушувач, необхідно провести розрахунок вологовиділень, врахувати обсяг приміщення і середню температуру повітря в ньому. Більше того, необхідно знати всі основні параметри за рівнем вологості повітря в приміщенні. Варто відзначити, що якщо не виробляти даний розрахунок, то не можна буде підібрати оптимальний варіант пристрою для певного приміщення, а це означає, що прилад не зможе виконувати свої функції на всі сто відсотків. Тому, ми рекомендуємо звернутися до фахівця в області осушувачів повітря, який допоможе підібрати найкращий варіант для повноцінної роботи пристрою. На цьому, наша стаття добігає кінця, сподіваємося, що отримана інформація була корисна всім людям, які вирішили придбати осушувач повітря.


Якщо ви не знаєте де придбати якісний і надійний осушувач повітря для роботи в квартирі або виробничому приміщенні, то негайно переходьте на сторінки нашого інтернет-магазину. У нас, ви зможете самостійно вибрати надійний осушувач повітря іноземного виробника за найвигіднішими цінами в Україні.

6121
 Viber Telegram