Осушення підвальних приміщень

Осушення підвальних приміщень

Підвищена вологість повітря в підвалі є дуже серйозною проблемою для більшості господарів приватних будинків, оскільки вологе повітря є справжнім розсадником бактерій, то в кінцевому підсумку призводить до появі цвілі. Варто відзначити, що позбутися від цвілі в підвальному приміщенні являє собою дуже складну задачу, а ось запобігти появі грибка завжди можна і рекомендується робити. Більш того, бактерії у великій приміщенні дуже негативно впливають на організм людини, що призводить до появи найрізноманітніших і серйозних захворювань. У тому випадку, якщо входячи в підвальне приміщення, людина починає відчувати якийсь дискомфорт, - це вже є ознакою наявності потенційного серйозного грибка, тому, необхідно якомога швидше прийняти рішення, що дозволяє повністю стабілізувати вологість повітря в приміщенні.

Важливо розуміти, що в разі, коли вологість повітря в приміщенні перевищує норму, тоді вся волога починає накопичуватися у вигляді конденсату на стінах і стелях приміщення, що в основному і провокує появу різноманітних бактерій. Варто також зазначити, що в разі успішного позбавлення від підвищеної вологості повітря, господар приміщення відразу ж позбутися від безлічі шкідливих проявів вогкості, а саме: від появи іржі, поширення грибка і алергенів. Таким чином, позбавляючись від вогкості в підвальному приміщенні, господар будинку не тільки зможе створити безпечні умови, але і запобігти появі різних алергічних захворювань. Тому, в сучасному світі, для того, щоб стабілізувати вологість повітря в будинку рекомендується придбати хороший і якісний осушувач повітря, який допоможе в самі короткі терміни позбавитися від вже існуючої вогкості, а також нормалізувати вологість і контролювати це на постійній основі.


Причини появи вологості в підвалі

Існує безліч різноманітних причин появи вологості в підвалі, ми розглянемо основні з них, а саме:

• Волога земля (грунт). Це пов'язано швидше за все з тим, що підлога у підвалі був недостатньо гидроизолирован або ж з часом, матеріал захисту підлоги зіпсувався і став менш ефективний.

• Поява високої вологості повітря через різких перепадів температури погодних умов, наприклад, у період весняної відлиги.

• Відсутність вікон і достатньої вентиляції в підвалі, що призводить до постійної теплій температурі приміщення.

Важливо відзначити, що підвал, на відміну від звичайної кімнати в будинку завжди має менший доступ свіжого повітря в приміщення. Тому фахівці рекомендують використовувати саме осушувач повітря, який, у свою чергу знизити рівень вологості в приміщенні до комфортної позначки.

Осушувач повітря працює наступним чином: повітря в сирому приміщенні, потрапляє вентилятором осушувача на випарник, якій охолоджує повітря і позбавляє його від вологи. Далі, холодне повітря проходить через спеціальний конденсат, нагрівається і виходить в приміщення.


Як правильно вибрати осушувач повітря?

Перше на що слід звернути увагу при виборі осушувача повітря, це на його продуктивність, а саме на характеристику – волого знімання. Такий параметр визначає, скільки ж літрів на добу пристрій може переробляти з повітря. Тому, покупцеві потрібно вибрати осушувач, у якого буде достатньо продуктивності осушити всі приміщення цілком за добу. Найчастіше, виробники осушувачів повітря вказують продуктивність пристрою, заміряючи влагосьем при температурі +30 і вологості 80%. В такому разі найкраще буде звернутися до досвідчених фахівців, які допоможуть вибрати правильний осушувач саме для площі вашого підвалу. Другий, важливий фактор при виборі осушувача повітря є його температурний режим під час роботи. Наприклад, у разі, якщо ваше підвальне приміщення позбавлене опалення, то правильніше буде передбачити температуру приміщення в зимовий період часу. Варто відзначити, що багато продавців будуть наполягати на тому, що абсолютно всі осушувачі повітря завжди можуть продуктивно працювати при температурах від +5 градусів. Це звичайно можливо, але багато досвідчені користувачі таких пристроїв помітили, що ефективність осушувача падає при температурі менше +15 градусів. Тому, при виборі даного агрегату необхідно передбачити всі можливі температури в приміщенні, щоб ефективність самого пристрою ніколи не падала. Таким чином, у тому разі, якщо ваше підвальне приміщення в зимовий період зберігає тепло нижче +15 градусів, то рентабельно буде придбати саме адсорбційний осушувач, хоча, звичайно ж, навіть у такому випадку можна підібрати побутовий осушувач, але який буде витримувати низькі температури.


Далі перейдемо до найважливішого, на мій погляд, параметру, а саме до повітрообміну. Виходячи з практики, можна сказати, що практично кожен другий продавець таких пристроїв з незрозумілих причин ігнорує цей параметр, вірніше вважає його не найважливішим, хоча це неправильно. Повітрообмін по своїй суті дозволяє господареві підвального приміщення дізнатися про кількість повітря, який пристрій проганяє через спеціальний компресор, при цьому осушуючи повітря протягом години. Варто зауважити, що найбільш ефективним буде той осушувач повітря, у якого повітрообмін (м3/год) буде в 2-3 рази перевищувати об'єм самої підвального приміщення. В іншому випадку, пристрій не зможе повністю осушити приміщення протягом години. Осушувач власне просто не буде встигати обробляти весь об'єм повітря в кімнаті. Перейдемо до прикладу. У разі, якщо обсяг підвального приміщення або звичайної кімнати в квартирі 60 м3, то правильніше буде купувати осушувач повітря з витратою 150-200 м3/ч. В даному випадку, осушувач повітря буде здатний повністю обробити весь об'єм повітря в приміщенні, при цьому контролювати нормальну температуру приміщення на постійній основі. Тепер поговоримо про бака для збору конденсату. Найчастіше, виробники сучасних осушувачів повітря продають свій пристрій зі спеціальним відділом для підключення дренажної труби. Це робиться для того, щоб зливати конденсат у спеціальну яму, при цьому не доведеться бігати кілька разів на добу в підвал, щоб спустошувати бак. У тому випадку, коли у вашому підвальному приміщенні нікуди встановити дренажну систему, найкраще буде придбати осушувач повітря з великим баком. І останнє, на що варто звернути увагу, це енерговитрати пристрою. Варто врахувати, що в дуже вологому підвалі, пристрій буде перебувати в робочому режимі більшу частину часу і споживати електроенергію. Особливо складно підібрати осушувач повітря для заміських будинків, який зможе економити електроенергію. Вся справа в тому, що навіть однакові за характеристиками осушувачі повітря можуть споживати різну кількість електрики, в цьому випадку, правильніше буде підібрати пристрій з меншим споживанням електроенергії. Залежить все від компанії з виробництва осушувача повітря і марки. Тому, необхідно звернутися до відповідного фахівця при купівлі осушувача повітря.

Якщо ви хочете досить заощадити і при цьому не втратити в якості товару, зверніться на сторінки нашого інтернет-магазину. На сторінках нашого сайту, кожен бажаючий зможе придбати якісний і надійний осушувач повітря за найвигіднішими цінами в Україні, а досвідчені, висококваліфіковані співробітники магазину допоможуть кожному клієнтові правильно підібрати потрібний пристрій.

3063
 Viber Telegram