Як осушити повітря на виробництві?

Як осушити повітря на виробництві?

Якість продукції, що виготовляється на виробництві продукції багато в чому залежить і від рівня вологості в приміщенні. Обробка, упаковка і зберігання товару при підтримці оптимального рівня вологості може скоротити витрати і зменшити кількість зіпсованої продукції.
4 проблеми, які можна усунути за допомогою осушення повітря:


Попадання вологи на продукцію, внаслідок чого та злипається (цукрова продукція, пудра, порошки і т. П.).

Поява цвілі через утворення конденсату на холодних поверхнях. 

Розвиток корозії на металевих предметах.

Сушіння продуктів, сприйнятливих до високих температур повітря. 

Застосування вологопоглиначів дозволяє прискорити процес сушіння, при цьому не зіпсувавши якості продукту.

Способи осушення повітря

   Використання конденсації

Осушення повітря методом охолодження особливо популярно при високому рівні вологості і теплому повітрі. Принцип роботи системи охолодження: повітря, який висушується, проходить через спеціальний змійовик охолодження, який незабаром втрачає здатність утримувати водяну пару. Тоді конденсат з'являється на поверхні змійовика і стікає в спеціальний лоток. Після цього повітря стає набагато сухіше. При необхідності низькій відносній вологості повітря може прогріватися після проходження змійовика.

Такий спосіб осушення часто використовується в підвальних приміщеннях. 

Якщо говорити про звичайні системах кондиціонування повітря, їх принцип дії схожий, але тут процес націлений на повне видалення тепла, а осушення повітря - вже побічний ефект охолодження.

У промисловості осушення відбувається за допомогою спеціальних установок, які спрямовані на видалення саме вологи, але не тепла.

   Адсорбционное осушення

Даний спосіб використовується, коли рівень вологості в приміщенні потрібно звести до мінімуму. Це досить вигідною варіант. Видалення вологи з повітря здійснюється хімічним шляхом. Як це відбувається: водяна пара потрапляє на поверхню адсорбенту, таким чином відділяючись від вологого повітря. Коли на поверхні адсорбенту з'явиться певна кількість водяної пари, його можна зрівняти. Після чого адсорбент за допомогою подається на нього тепла висушується. Цей процес триває до відновлення адсорбенту і його готовність продовжувати видалення вологи з повітря.

 

Розрізняють декілька способів подачі адсорбенту в повітряний потік. У популярних промислових осушувачах, які використовують атмосферний тиск, адсорбент знаходиться в легкій формі у вигляді колеса, що обертаються між 2-ма окремими потоками повітря. Чим більший потік повітря - тим більший діаметр колеса. При такому процесі вода з повітря видаляється у вигляді пари. Такий спосіб осушення повітря може використовуватися при температурі конденсації нижче 50 F.

Наведемо ще один приклад: використання технології, що використовує літієвий фольгу. Застосовується в приміщеннях з температурою конденсату зі знаком мінус (-30 і - 40 F).

Порівняльна характеристика осушення сорбційної типу проти осушення на основі охолодження

Сорбційна сушка націлена на видалення вологи при низьких температурах конденсації в приміщенні, а висушування на основі охолодження, навпаки, допомагає впоратися з вологою при високих температурах конденсації.

Розглянемо фактори, за якими можна визначити, який тип осушення вибрати:


Рівень температури конденсації . Економічним варіантом стане осушення на основі охолодження (коли температура конденсації вище 50 F). Якщо ж показники будуть нижчими - є ризик заморожування конденсованої води на змійовику охолодження. 

Чутливість до відносної вологості . Коли продукт вимагає низької температури і високої вологості, використання системи осушення на основі охолодження якраз до речі. Даний тип осушення в такому випадку буде вигідним навіть без застосування адсорбентів.

Температурний допуск . Охолодження і підігрів поєднуються з осушенням. Наприклад, при широкому температурному допуск, коли продукція зберігається в неопалюваних приміщеннях, можна використовувати тільки осушувач.

Система осушення . У промислових приміщеннях така система робиться під замовлення для конкретного проекту.

Проект має на меті . При проектуванні приміщення потрібно розуміти, для яких цілей вона буде використана: буде це склад або виробничий цех, який рівень вологості повітря буде спостерігатися, який термін зберігання продукції і т. П. 

Рівень контролю і допуску . Так само як контроль вологості і температури. Щоб дізнатися, який розмір обладнання вам потрібен, необхідно обчислити точку пікового тепла і вмісту вологи в приміщенні. Чим вище рівень вологості - тим і вище вартість самої системи.

Навантаження вологи . Вона може надходити з вентиляції та різних отворів, з упаковок і самих же продуктів і т.п. Цю проблему потрібно усунути, щоб значно скоротити витрати на осушення. 

Оцінка технології осушення . Тут все залежить від співпраці з постачальниками обладнання, які нададуть допомогу у вирішення проблеми і досить швидко відреагують.

Без системи осушення не обійтися на виробництві або в обробній промисловості. І підходити до вибору типу осушення також потрібно з розумом. 

1643
 Viber Telegram