Цвіль в квартирі, як з нею боротися

Цвіль в квартирі, як з нею боротися

У сучасному світі проблема появи цвілі в будинках, квартирах, підвалах та інших місцях є дуже серйозною і актуальною проблемою. Все тому, що багато жителів країн СНД з якихось причин часто просто ігнорують цього невидимого ворога. Цвіль, як і будь-який організм, володіє властивостями рослин, може з небувалою швидкістю адаптуватися до абсолютно будь-яких умов, особливо там, де є тепло. Такий паразит з'явився на нашій планеті ще до появи самих людей. При цьому, не варто ігнорувати той факт, що цвіль являє собою дуже серйозну проблему в плані здоров'я людини. Така зараза дуже швидко і негативно впливає на загальний стан організму людини, а також може призвести до появи різноманітних алергічних захворювань, які можуть перерости в справжню серйозну хворобу, що вимагає швидкого лікування. І все одно, люди настільки халатно ставляться до цвілі, що вже навіть можуть не помічати наявність цього паразита у себе в квартирі, на дачі, в підвалі, втім, в будь-якому приміщенні.


Купить осушитель воздуха


Що таке цвіль і як вона утворюється в наших будинках?


Цвіль являє собою цілу колонію невеликих грибків. Варто також звернути вашу увагу на той факт, що багато вчених у поняття цвіль можуть включати навіть самі різні сімейства класу грибів, тому цвіль може бути абсолютно різна. Наприклад, найпоширеніші види цвілі в житлових приміщеннях вважаються таких видів, як Alternaria і Aspergillus. Це досить неприємний клас грибів, які найчастіше має чорне або буре забарвлення. Є ще такий грибок як Penicillium, таку цвіль можна зустріти досить рідко, вона або зеленого або блакитного кольору на вигляд. Більш того, не всі звичайно ж бачили цвіль сірого, червоного або жовтого кольору, але така найчастіше утворюється в підвалах.


Трохи історії


З проблемою наявності цвілі в приміщеннях вперше зіткнулися саме німці. У свій час, німці славилися величезною економією в плані витрат, через що, намагаючись зберегти тепло в будинку, вони відповідно почали якомога більше утеплювати житлові приміщення, щоб не витрачатися на вугілля для обігріву будинку. І на той момент, людство в принципі мало знало про те, як правильно утеплювати будинки, що власне і призвело до появи найрізноманітнішої цвілі. Все тому, що повна ізоляція призводить до порушення вентиляційної системи в будинку, що і утворює в підсумку, накопичує тепло і утворює на стінах конденсат, який пізніше стає рознощиком цвілі. При цьому, в таких приміщеннях волога почала накопичуватися великими темпами, близько восьми або п'ятнадцяти літрів на добу.


Більш того, навіть в сучасній Україні багато жителів великих будинків стали заручниками такої ситуації. Найпоширеніші та найрізноманітніші способи утеплення приміщень, при використанні склопакетів, на жаль, призвели до схожих проблем, через відсутність повноцінної вентиляційної системи. Багато в чому, саме дані порушення і призводять до підвищеного рівня вологості повітря в будинку, отже, і появи різних грибків.


При цьому, слід також звернути вашу увагу на те, що велика небезпека впливу цвілі на здоров'я людини полягає в тому, що велика кількість мікроорганізмів в такому приміщенні можуть викликати у людини найбільш складні порушення в роботі внутрішніх органів. До прикладу, в Індії, де маленькі діти найчастіше їдять рис, який стає жовтого відтінку через речовини, що виділяються цвілевим грибом, дуже велика кількість смертності з діагнозом цироз печінки. Більш того, багато сучасних вчених і фахівці пояснюють високу смертність археологів, які займалися розкопками різноманітних гробниць також через велику кількість цвілі. Така цвіль здатна викликати у людей важкі пневмонії і рак печінки.


Таким чином, за наявності цвілі в квартирі протягом довгого часу людина може отримати такі захворювання, як:


• Алергічні реакції дихальних шляхів і, отже, астму.

• Безліч захворювань шлунково-кишкового тракту, які можуть привести до гострого отруєння парами цвілі.

• Постійні головні болі і загальне погіршення стану людини, наприклад, поганий сон, неуважність та інше.

• Постійне подразнення слизових оболонок ока або носа.

• Випадання волосся, ламкість нігтів і різноманітних шкірних захворювань.


При цьому, цвіль може не тільки негативно вплинути на організм людини, але і зіпсувати безліч будівельних матеріалів. Найчастіше, від цвілі страждають багато людей, які вирішили затіяти ремонт і не подумали про нормалізацію підвищеного рівня вологості повітря в приміщенні. Так, наприклад, багато скульпторів намагаються підтримувати вологість через побоювання псування гіпсу та інших матеріалів.

Також, можна навести в приклад і старі дерев'яні будинки, які з плином часу все більше потребують реставрації  через прогнилий матеріал.
При яких умовах цвіль починає розмножуватися і як це усунути?


Основний спосіб розмноження цвілі, це виділення дрібних спор, які пізніше потрапляють на вологу поверхню, після чого проростають нитками і утворюють міцелій. Для цвілі характерно розмножуватися в умовах підвищеної вологості повітря, а саме в теплому приміщенні при температурі +20 градусів. При цьому, відносна вологість повітря становитиме близько 85 і вище відсотків.


Тому, виходячи їх характеру самої цвілі, можна виділити ряд місць в квартирі, де більш ймовірна поява цвілі, а саме:


• Ванні кімнати і душові кабінки за умови поганої вентиляційної системи.

• Квіткові горщики або ж балкони, де є велика кількість рослин.

• Кухні, де відсутня витяжка. Зазначу, що найчастіше на стінах в кухні утворюється конденсат, на яких пізніше розмножується цвіль, якщо не вживати потрібних заходів.

• Місця в будинку, де накладна підлога нещільно прилягає до своєї основи.

• Невеликі за розмірами приміщення з відсутністю вентиляційної системи в квартирі.


Варто також звернути вашу увагу на те, що цвіль часто з'являється у вигляді невеликих крапок чорного кольору на стінах або стелі, а найчастіше це відбувається з дерев'яними предметами меблів. Тому, якщо ви виявили дивні чорні плями або крапки, то зверніть увагу на запах (при наявності цвілі, такі точки будуть мати специфічний запах або ж на стінах часто буде присутній конденсат). У таких випадках, найкраще буде придбати хороший осушувач повітря, який дозволить за кілька днів позбутися від прогресуючої цвілі у всьому будинку. Більш того, якщо ви хочете купити надійний осушувач повітря якісного іноземного виробника, то негайно переходьте на сторінки нашого інтернет-магазину. На нашому сайті, кожен бажаючий зможе придбати практичний осушувач повітря за найвигіднішими цінами в Україні на даний момент.

6678
 Viber Telegram