Чому з'являється вологість в приміщенні

Чому з'являється вологість в приміщенні

Чому з'являється вологість в приміщенні?

Вологість повітря - одна з головних складових здорового мікроклімату в житловому або виробничому приміщенні . При надлишку вологи запотівають вікна, дзеркала, будь-які скляні поверхні. На стінах видно прояви цвілі, до того ж в кімнатах з'являється неприємний запах вогкості і затхлості.

 

 

У житлових і виробничих приміщеннях норма вологості повітря - 45-60%. Дані показники комфортні для людей, при цьому грибок і пліснява не розмножуються в таких умовах. Понад 70% - тривожний «сигнал» про можливу появу вогкості. Яка нормальна вологість повинна бути в житловому приміщенні , в якому багато книг? В середньому 45-50%, для кімнатних рослин - в межах 60%. Показники варіюються в залежності від пори року (наприклад, в спекотні місяці показники вологи не перевищуватимуть 45%).

Чому з'являється вологість в приміщенні


Обрати осушувач повітря
 

Визначити вологість в приміщенні можна за допомогою побутового гігрометра. Прилад візуально і за принципом дії нагадує звичайний кімнатний термометр, тільки вимірюється не температуру повітря, а вміст вологи в ньому.

 

Чому з'являється вологість в приміщенні


Замовити розрахунок осушувача під Ваше приміщення

 

Вологість в робочих приміщеннях

На виробничих об'єктах мікроклімат впливає на здоров'я і добре самопочуття співробітників, збереження продукції на складах, міцність всієї будівлі і несучих конструкцій. Від того яка вологість у виробничому приміщенні залежить виготовлення та сушки деяких видів продукції. До того ж, вогкість призводить до псування товарів і додаткових витрат на утилізацію дефектних виробів.

 

Як утворюється вологість на промислових об'єктах? До вогкості і цвілі призводять:

 

       недостатня вентиляція складу, виробничих приміщень;

       виготовлення продукції, що вимагає використання води;

       Розташування виробництва в напівпідвальних приміщеннях.

 

рівень вологостічасто підвищений в таких приміщеннях, як басейни та сауни, а також на автомийках, виробництві хлібобулочних виробів, на фармацевтичних підприємствах та багатьох інших. Негативні наслідки ненормованої вологи не змусять себе чекати - корозія, конденсація, «злипання» порошкоподібних матеріалів та інше. Вимоги до оптимальної вологості повітря в приміщенні - одне з головних складових налагодження виробничих процесів без збоїв, поломок і частих хвороб співробітників.

 

Чому з'являється вологість в приміщенні


Обрати осушувач повітря

 

Чому з'явилася висока вологість в квартирі?

Волога утворюються при нормальної життєдіяльності людини. Це може бути прання, приготування їжі, купання, навіть під час дихання людей.

 

Вологість повітря в квартирі або приватному будинку вважається підвищеною, якщо:

 

       виявили пару на шибках;

       видно плями в кутах стін, грибок, цвіль;

       у ванній постійно вологі рушники;

       відчувається запах «затхлості» в кімнатах.

 

До приміщень з підвищеною вологістю відноситься ванна кімната (купання, прання) і кухня (інтенсивне кипіння їжі). В інших апартаментах волога збільшується під час проведення прибирання, миття підлог і т.д. Ще однією причиною, звідки береться вологість в квартирі або будинку є проведення ремонтних робіт (наприклад, висихання стін і підлоги після штукатурки).

 

До появи вогкості і грибка також призводить:

 

       Низький рівень вентиляції в кімнатахПри проведенні ремонту власники будинку в цілях економії не приділяють достатньо уваги вентиляційній системі, вважаючи, що вікон для провітрювання цілком достатньо. Але для правильної вологості в приміщенні обов'язково повинна бути добре налагоджена вентиляція.

       Джерела вологи .У приватних і багатоповерхових будинках, це, в першу чергу - затоплення підвалу. Сирість «розходиться» не тільки на 1 поверх, а й вище. Такими джерелами є протікає дах, поломка водостоку або сантехніки, наявність в будинку акваріума, поганий стан міжстінний швів.

       Неопалювані кімнати. Нормальна вологість в приміщенні не може бути без достатнього «прогріву» стін. Економія на опаленні призводить до появи вогкості, грибка, так званих «плачуть» стін. Крім того, погане опалення призводить до руйнування оздоблювальних матеріалів (максимум вони «протримаються» 2 сезони), руйнування загальної конструкції в цілому на 5-6% більше, ніж природний знос.

       Неправильне утеплення. Власники квартир і будинків найчастіше утеплюють стіни пінопластом або екструдованим пінополістиролом. При цьому мало хто звертає увагу і роблять точні розрахунки потрібної товщини матеріалу. Стіни після такого ремонту продовжують промерзати і сиріти. Тому при проведенні таких робіт варто вибрати оптимальні розміри і товщину пінопласту, а також відмовитися від покупки занадто дешевої сировини.

 

Про те, як прибрати вологість в приміщенні повинен знати кожен, адже вогкість призводить не тільки до погіршення естетичного вигляду житла, але і викликає загострення алергії, астми, впливає на частоту простудних захворювань. Діти і літні люди особливо сприйнятливі до аномальної вологи в кімнатах.

 

Чому з'являється вологість в приміщенні


Замовити розрахунок осушувача під Ваше приміщення

 


Як знизити вологість у приміщенні?

Існує кілька досить простих і легко здійсненних способів:

 

        Регулярно провітрювати кімнатиОсобливо це стосується часу під час і після приготування їжі, прання, прийняття водних процедур. Також при будь-якій температурі навколишнього середовища (навіть в мороз) коштує мінімум 2 рази на день провітрювати всі житлові приміщення.

        Не сушити білизну в будинку . Сушку речей краще здійснювати на вулиці (якщо ви проживаєте в приватному будинку) або на балконі. В крайньому випадку, для цього підійде вільна, краще за все не житлова кімната в квартирі. Щоб не порушити допустиму вологість в приміщенні закрийте двері в цю кімнату і злегка відкрийте вікна.

        Користуватися обігрівачами. У міжсезоння, коли за вікном вже сиро і холодно, а опалювальний сезон ще не почався, єдиний вихід уникнути підвищення рівня вологи - включати обігрівачі або кондиціонери на функцію «Обігрів». Також влітку в сирих кімнатах не потрібно закривати вікна шторами, щоб сонце добре висушило кімнату.

        використовувати вологопоглиначіЗа аналогією з зволожувачами повітря сконструйовані й осушувачі, які «всмоктують» зайву вологу, фільтрують повітря, а потім повертають сухий в кімнату. У прилад встановлено спеціальні регулятори вологості, завдяки яким повітря в апартаментах не пересушується, а тільки позбавляється від зайвої вологи.

 

Ті, хто вже давно бореться із зайвою вологістю в приміщенні і перепробували всі вищевказані способи однозначно сходяться на думці, що варто використовуватиосушувачі повітря побутового або промислового призначення. З їх допомогою, яка вологість повинна бути в приміщенні вирішує і встановлює сам власник приладу. Ви може вибрати для себе оптимальні показники і налаштувати пристрій на підтримку саме їх.

 

Чому з'являється вологість в приміщенні


Обрати осушувач повітря

 

Залежно від потужності і моделі агрегати здатні безпроблемно функціонувати в температурному діапазоні від -10 до +35 градусів Цельсія. Мінусові температури особливо актуальні для складу, підвалу, погреби, виробничих об'єктів. Чому вологість зникає? Тому поглиначі вологи «вбирають» в себе вологе середовище і на виході випускають не тільки осушене, а й очищене повітря. До того ж, вони витрачають мінімальну кількість електроенергії і не сильно обтяжать ваш бюджет.

 

Залишилися питання про причини та методи боротьби з вологістю повітря в приміщенні ? Зателефонуйте за номерами: (097) 586-81-58, (099) 389-94-49.Вологість повітря. Методи вимірювання вологості повітря


Яка надмірна вологість в кімнаті

Які Осушувачі повітря найефективніші? Оберіть тут

ТОП-3 побутових осушувачів повітря в магазині Побут - Промисловий осушувач повітря Maxton MX-60LОсушувач повітря Ballu BDA-70LОсушувач повітря Celsius OL-20

Все про осушення приміщення. Статті, Відео, Порівняння, Досліди.

Як позбутися плісняви, грибка

337363

Рекомендовані

 Viber Telegram