Типи осушувачів повітря і принципи осушення

Типи осушувачів повітря і принципи осушення

Осушувачі повітря, на сьогоднішній день, почали набувати справжню популярність у всьому світі, завдяки своїй багатофункціональності. Тепер, абсолютно кожна людина може з легкістю позбутися від самих різних неприємних проблем пов'язаних з підвищеним рівнем вологості повітря в квартирі або на виробництві. Але, не всі нові клієнти, належним чином намагаються ознайомитися з принципом роботи пристрою та іншими його особливостями. Тому, в нашій статті, ми постараємося з вами розібратися в тому, які на поточний момент існують типи осушувачів повітря і як це працює.  Важливо звернути увагу на те, що підвищений рівень вологості повітря в приміщенні часто стає причиною появи найрізноманітніших грибків і цвілі в будинку, що не тільки негативно впливає на навколишні матеріали, але і погано позначається на загальному стані організму людини. Багато людей помічали, що в приміщенні з підвищеною вологість, вони починали відчувати головні болі, скрутне дихання і проблеми з задишкою. Більш того, не всі знають, що подібні умови мікроклімату часто провокують у людини появи самих різних алергічних реакцій, що багато в чому заставляється по-справжньому замислитися про купівлю якісного осушувача повітря. Тому, багато фахівців і навіть лікарі настійно рекомендують використовувати подібні пристрої, щоб уникнути різноманітних потенційних захворювань. Тут варто звернути увагу на те, що подібні пристрої найчастіше застосовують виключно під час виконання будівельних та ремонтних робіт, оскільки завдяки багатофункціональності кожного осушувача, будь матеріал у будівельному приміщенні зможе висохнути на короткий проміжок часу, що багато в чому завжди є плюсом, оскільки дозволяє скоротити загальний час робіт. 


Отже, осушувачі повітря застосовуються залежно від мікроклімату приміщення, оскільки кожен пристрій має певні параметри і різний принцип осушення виходячи з відповідно типу осушувача. Тому, перед тим, як потенційний клієнт захоче купити осушувач повітря, йому необхідно ретельно розібратися в тому, який саме тип осушувача йому потрібно придбати. Таким чином, на сьогоднішній день, можна розділити три принципи осушення повітря, на асиміляційний тип, конденсаційний і адсорбційний. Але, про все по порядку.


Асиміляція


Принцип асиміляції полягає в тому, що нормалізація рівня вологості повітря в приміщенні відбувається за рахунок встановлення повітрообміну між приміщенням і вулицею, тобто система вентиляції. При цьому, робота полягає в тому, що вологе повітря з квартири надходить на вулиці за допомогою вентиляції, а вже з самої вулиці, в будинок поступає чистий і нормальний повітря. Варто зазначити, що такий спосіб є найпоширенішим і дозволяє незначно, але знизити підвищений рівень вологості повітря в приміщенні. Але при використанні вентиляції також є і недоліки. Втрата теплової енергії, - вся справа в тому, що при асиміляції минає вологе повітря з приміщення забирає з собою теплову енергію, яка при цьому витрачатися ще й на нагрівання свіжого повітря з вулиці. Більш того, до самих основних недоліків можна віднести і те, що вентиляцію небажано використовувати при поганій, дощовій погоді з відомих всіх причин. У цьому випадку, даний метод осушення квартири ставати не самим раціональним тому якщо власник будинку хоче більш відповідально підійти до нормалізації рівня вологості повітря в квартирі, йому необхідно буде використовувати інші методи.


Конденсаційний принцип


Принцип роботи подібного типу являє собою збір вологи з повітря в спеціальний бак для конденсату. Варто відзначити, що осушувач повітря даного типу є найпоширенішим і часто вживаним пристроєм у всьому світі, оскільки він дозволяє безпечно видалити всю вологу з повітря за найкоротші терміни. Також, такий пристрій дозволяє проводити нормалізацію підвищеного рівня вологи в приміщенні з температурою вище 10-15C, що багато в чому забезпечує відмінну безперервну продуктивність. При цьому продуктивність осушувача повітря конденсаційного типу вимірюється в літрах за добу або в літрах за годину роботи.

Таким чином, при використанні даного типу пристрою, осушення здійснюється наступним чином. Прилад, за допомогою спеціального двигуна притягує в конструкцію осушувача вологе повітря з приміщення, де волога потрапляє у випарник і охолоджується за рахунок застосування хладагента. Зрештою, вже давно холодний і осушене повітря плавно виводитися через тепле повітря, нагріте холодоагентом конденсатор, який подає вже тепле повітря назад у квартиру. Тут варто також врахувати, що в середньому, повітря з приміщення, що надійшов в пристрій, повертаючись в приміщення має температуру на 2-5 градусів вище. Звичайно, багато хто скаже, що дана технологія багато в чому має тільки позитивні сторони, але незважаючи на те, що нагріте повітря вважається енергозберігаючою технологією, її не скрізь можна застосувати. Наприклад, те що осушувач повітря подає назад повітря на кілька градусів вище, можна і навіть потрібно застосовувати для осушення тих же великих басейнів, але наприклад, в маленьких приміщеннях, цього краще не робити. Багато в чому, якщо рівень вологості повітря спаде, а температура в невеликому приміщенні на цілих п'ять градусів стане вище, людина може почати відчувати неприємний дискомфорт, що є значним недоліком. Тут не варто забувати, що такі осушувачі повітря не варто застосовувати в невеликих приміщеннях, де є спеціальні матеріали, які із-за незначної зміни температури можуть зіпсуватися. Більш того, даний тип пристрою не використовують в приміщеннях, температура яких становить нижче 10 C, вже для таких цілей, найкраще буде застосувати адсорбційний тип осушувача повітря.


Адсорбційний тип осушення


Даний тип осушувача повітря широко застосовується в приміщеннях, де температура повітря в середньому нижче 10C. Найчастіше, такими приміщеннями є: склади, комори, виробничі приміщення і багато інших. Саме в таких умовах, конденсаційні осушувачі повітря найчастіше не допоможуть повністю позбутися від підвищеної вологи в приміщенні, оскільки їх продуктивності буде недостатньо для виконання даної задачі.

Таким чином, адсорбційні осушувачі повітря дозволяють видалити вологу з приміщення за допомогою спеціальних адсорбуючих речовин. Тобто, в даному випадку, повітря в приміщенні нагрівається пристроєм за рахунок ротора з адсорбентом, який вбирає вологу з повітря і повертає вже нормальний повітря у виробниче приміщення. Варто також звернути вашу увагу на те, що сам адсорбент при процесі вбирання вологи має властивість наповнюється вологою самостійно, з-за чого часто його доводиться міняти. Але при цьому, адсорбент ще й має властивість регенеруватися за допомогою обробки гарячими потоками повітря, які осушують його повністю. Тут важливо врахувати те, що вже оброблене повітря так само як і в попередньому варіанті на кілька градусів тепліше вологого. Цей процес пояснюється законами фізики, а саме законом збереження енергії. Тобто, холодне повітря нагрівається, за рахунок виділення теплоти від ротора і гарячого потоку повітря при реакції з адсорбентом. Важливо знати, що адсорбційний осушувач повітря має в своїй наявності знімний накопичувач (найчастіше у вигляді спеціального картриджа), який необхідно міняти раз в кілька тижнів. Але, при роботі даного пристрою на підприємствах, зміна такого картриджа може відбуватися не менше рази на добу, що багато в чому тягне за собою справжні великі витрати. А ось позитивним можна назвати те, що адсорбційні осушувачі повітря дозволяє нормалізувати рівень вологості повітря при низьких температурах, тому і використовується у виробничих приміщеннях найчастіше. Але який із перерахованих методів осушення приміщення необхідно використовувати, вирішувати тільки вам, оскільки вся робота осушувачів повітря будується виходячи з індивідуальних особливостей мікроклімату в певному приміщенні.

Таким чином, при виборі осушувача повітря не забудьте проконсультуватися у фахівців. Ну, а якщо ви вирішили придбати хороший пристрій для нормалізації підвищеного рівня вологості повітря в приміщенні, то негайно переходите на сторінки нашого інтернет магазину. На нашому сайті кожен охочий зможе придбати якісний осушувач повітря іноземного виробника за найвигіднішими цінами в Україні.

76